Skocz do zawartości

Netbook używany do 400-500zł


Recommended Posts

Witajcie,

Szukam używanego netbook w cenie 400-500zł, który będzie używany w domu - podpięty pod monitor, jak i poza domem. Netbook powinien być wydajniejszy od komputera stacjonarnego w konfiguracji:

Athlon XP 1800+, 1GB RAM, Radeon 9200 LE Family (tak wiem zabytek klasy zerowej).

Niestety osoba, która będzie kupować netbooka dysponuje niewielkim budżetem, a potrzebuje zarówno sprzętu, który sprawdzi się w domu, jak i poza nim. Nie stać jej na zakup netbooka i stacjonarki.

 

Netbook będzie przede wszystkim używany w domu, podpięty pod monitor. Zastosowanie: internet, prosta obróbka zdjęć do wystawienia na Allegro, słuchanie muzyki, filmy, internet, Open Office.

 

Znalazłem te modele:

http://allegro.pl/netbook-acer-d270-jak-nowy-wwa-i3374619160.html

http://allegro.pl/netbook-samsung-n150-plus-n455-250gb-1gb-3g-win7-i3368709663.html

http://allegro.pl/netbook-samsung-n150-hap2-windows-7-10-1-i3361048136.html

Ewentualnie Ascer Aspire One D260.

 

Czy któryś z nich spełni oczekiwania?

 

Lepiej byłoby zmieścić się w 400zł, ale jeżeli nic w tej kwocie nie spełni oczekiwać przyjdzie wydać 500zł.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę tu oceniać nie znając sytuacji, ale do czego ten komputer potrzebny jest poza domem? Bo znając życie pewnie wcale niezbędny nie jest. Osoby, które naprawdę potrzebują komputera do pracy (w rozumieniu prawdziwej pracy) poza domem, mają go od firmy. Dlatego warto to przemyśleć.

 

Identyczny przypadek miałem u znajomej ostatnio. Uparła się i kupiła netbooka, nowego HP za ok. 1150zł celem podpięcia pod monitor. Uprzedzam Cię, że to działa bardzo słabo. Ten sprzęt nie ma tyle siły, żeby to udźwignąć. Mówiłem jej, że za 1150zł będzie rozsądny komputer PC, bo dysk i obudowę ma. Uparła się, że do pracy jej potrzebny to ma. A ta praca to wiesz jaka. :) Koleżankom się pochwalić, na stoliku w bucksie postawić. :)

 

Podsumowując - niech naprawdę przemyśli, bo może tylko stracić te 500zł. Jak nowy HP ma problemy, to starszy sprzęt za połowę tej ceny może mieć jeszcze więcej.

Edytowane przez grzegorz01
Link to post
Share on other sites

Ten stacjonarny jest już tak niewydolny, że osobie, która chce zrobić zakupy przyszedł do głowy netbook. Jakoś się obejdzie bez mobilności. Tyle, że za 500zł chyba nie złoży nic sensownego stacjonarnego, co przewyższy wydajnością zabytkowego Athlona.

Link to post
Share on other sites

Z używanych części ze sprawdzonego źródła może się udać. A jak już koniecznie mobilny to rozejrzyj się za jakimś używanym IBM T60. Za 500zł masz wtedy notebooka dwurdzeniowego, ze 2 GB ram i nieduży dysk. Właśnie z takiego cuda Ci odpisuję. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...