Skocz do zawartości

Opłaca sie kupować 4770K?


Recommended Posts

Zależy do czego. Jeśli mówimy głównie o renderingu, to tutaj HSW osiąga największą przewagę. Porównaj sobie koszty obu platform, zależnie od interesujących Cię płyt głównych i wszystko będzie jasne. Generalnie HSW jest pod każdym względem lepszy od IB, byle tylko nie trafić na padakę, która się nie kręci ;).

Link to post
Share on other sites

Niby Haswell jest troche wydajnieszy od poprzedniej wersji i7.

4770k to wydajność 1-2 fps a jedyną znaczną różnicą to że 4770k ma lepszą grafikę z której nikt nie korzysta.

 

A co do renderowania to poczytaj tu ale to jest minimalna różnica http://www.eteknix.com/intel-haswell-core-i7-4770k-performance-preview/

Teraz jest około 200 zł różnicy między tymi prockami lepiej dołożyć do ramu.

Link to post
Share on other sites

4770k to wydajność 1-2 fps a jedyną znaczną różnicą to że 4770k ma lepszą grafikę z której nikt nie korzysta.

 

A co do renderowania to poczytaj tu ale to jest minimalna różnica

 

Jeśli 10% i więcej to "minimalna różnica", to rzeczywiście na innym świecie żyjemy %-). Robiliśmy z Moonem testy i mniej więcej tak właśnie wychodzi.

Link to post
Share on other sites

Jeśli 10% i więcej to "minimalna różnica", to rzeczywiście na innym świecie żyjemy %-). Robiliśmy z Moonem testy i mniej więcej tak właśnie wychodzi.

"I więcej" to ile 15,20,30,90 kupiłem ostatnio 3770k a przedtem miałem Phenom 9550 to widzę dużą różnicę ale między 3770k a 4770k nawet bym nie zauważył.

Wiedząc że komputer będzie do grania i renderowania mogę obstawić że filmiki na youtube czyli nie więcej niż 20 min to różnica będzie bardzo mała.

 

A tak do tematu jeśli pieniądze masz już przydzielone na każdy element pc to jeśli grafiki nie kupujesz na poziomie 670 to lepiej pieniądze z procka wydać na grafikę.

Link to post
Share on other sites

Po prostu 10% przeciętnie, czasem będzie więcej. Jeżeli istotnie nie będą na tym renderowane jakieś duże projekty, to można spokojnie zaoszczędzić na IB.

Tu masz rację jak by to były duże projekty które renderuje się parę godzin to to 10% ma jednak różnicę ale jeśli to mają być takie małe rendery to lepiej kupić i5 i dołożyć do grafiki. 

Ale może autor powie jakie to mają być dokładnie rendery.

Link to post
Share on other sites

Ja mam i7 4770k i uważam, że się opłaca. Z dobrym chłodzeniem nawet bez oc ten procek jest bardzo wydajny i aż tak  się nie grzeje jak ludzie histeryzują. W grach ma koło 40-50 stopni faktycznie. Mam go z noctua nh-u12p se2 chłodzeniem. Idealny przykład co do jego wydajności z gtx780 po lekkim oc  kartyhttp://www.3dmark.com/3dm11/6823541

Link to post
Share on other sites

 

Już mam złożony zestaw. Pozwólcie że Wam go przedstawie :)

 

Buda:Fractal Core 3000 USB 3.0
Procesor: 3770k
Karta 760 sli
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 650W
Obudowa: Fractal Core 3000 USB 3.0
Mobo: MSI Z77A-G45

 

760 sli lepiej kupić jedną a porządną kartę

Edytowane przez ryskow
Link to post
Share on other sites

Jestem tego samego zdania, kup gtx770 lub 780 jak chcesz, spokojnie wystarczy. 1 gtx780 spokojnie ciągnie Crysis3 na max detalach w 1920x1080 (przy rozsądnym aa włączonym, które szczerze w fullhd wielkiej różnicy nie robi w wyglądzie gry, testowałem fxaa vs msaax4 i tak samo to wygląda praktycznie, a 15fps mniej). Przeciętne gry mają o wiele mniejsze potrzeby.

Link to post
Share on other sites

Skalowanie tych kart jest bardzo dobre. A do tego wydajnośc tych kart, które razem kosztują 2k jest równa wydajności jednej karty za 4 lub 3 tysiące. 

Ale tak jak panowie wyżej się wypowiedzieli nie wszystkie gry dobrze obsługują sli a gtx 770 lub 780 każdą grę uciągną a jak za jakiś czas będzie ci brakować mocy to wtedy dokupisz jeszcze jedną kartę.

Link to post
Share on other sites

Haswell gorzej się kręci niż ivy i to było moim argumentem do kupna 3770k.

 

A jak się kręci TWÓJ 3770k? Nie grzeje się czasem? Dobrze idzie powyżej 4.4-4.5 ghz na fortisie? ;) Bo jeśli dobrze rozumiem to 3770k są w innym 22 nm procesie technologicznym i mają lepszej jakości pastę pod ihs.

 

Skalowanie tych kart jest bardzo dobre. A do tego wydajnośc tych kart, które razem kosztują 2k jest równa wydajności jednej karty za 4 lub 3 tysiące. 

 

Kupując 780tke nie wiesz co to skalowanie. A wydajność i tak jest świetna.

 

1 gtx780 spokojnie ciągnie Crysis3 na max detalach w 1920x1080 (przy rozsądnym aa włączonym, które szczerze w fullhd wielkiej różnicy nie robi w wyglądzie gry, testowałem fxaa vs msaax4 i tak samo to wygląda praktycznie, a 15fps mniej). Przeciętne gry mają o wiele mniejsze potrzeby.

 

Nie ciągnie. Jak chcesz zabijać zamiast oglądać krajobrazy to musisz pozostać przy high. Z tym, że mało kto gra w C3, ja osobiście lubie MP i nie traktuje gry jako benchmark. To oczywiście racja, że w C3 używanie msaa to czysty debilizm, można ten sam efekt osiągnąć nie tracąc wydajności. C2 nie miał nawet zaimplementowanego z poziomu gry msaa i przez kilka lat nikt nie zwrócił uwagi, chociaż była możliwość wymuszenia.  

Link to post
Share on other sites

Haswell gorzej się kręci niż ivy i to było moim argumentem do kupna 3770k.

Bzdura... dobrze to się kręciły Sandy Bridge, gdzie niektóre egzemplarze "szalały" sobie 4,6-4,7ghz przy napięciach rzędu 1,28V a przy tym zero problemów z temperaturą nawet na średniej klasy chłodzeniu powietrznym.

 

Jednak panowie z Intela wpadli sobie na pomysł że kupującym high-endową platformę s2011 dadzą gratyfikację w postaci lutowanego IHS i procesory mainstream (Ivy, Haswell) wyposażyli w klejony IHS, z kiepskiej jakości pastą termo-przewodzącą, co powoduje permanentne problemy z temperaturami przy OC. 

Link to post
Share on other sites

Jaki jest sens kupować nowy komputer z prockiem i7 3 generacji jak jest 4? Możliwości ivy i haswella w oc są podobne przecież, bo oba mają pastę.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

3820 nie ma przypadkiem wydajnosci zwyklego i7 SB? Przeciez to sa bardzo podobne procesory.

 

Biorac pod uwage te testy glupota jest brac 3820 zamiast 4770k

http://www.anandtech.com/bench/Product/836?vs=523

http://www.anandtech.com/show/5771/the-intel-ivy-bridge-core-i7-3770k-review/6

 

Nawet jak bedziesz krecic tego 3820 to ile osiagniesz bez zmiany mnoznika? 4.5-8?

Haswell 4.3-4 zje go na sniadanie. Tylko nie piszcie, ze za pare lat kupi uzywanego 6 rdzeniowca bo za pare lat kupi nowy i o wiele lepszy procesor

Edytowane przez arkus
Link to post
Share on other sites

No nie tak do końca "zwykły" Sandy Bridge...

 

-2 krotnie większa liczba linii PCI_E

-4 kanałowy kontroler pamięci

-2mb cache trzeciego poziomu więcej

-platforma z możliwością rozbudowy o układy 6 rdzeniowe

-de facto najlepiej obecnie kręcący się 4-rdzeniowiec w ofercie intela

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...