Skocz do zawartości

Maksymalna temperatura sekcji?


Recommended Posts

53 stopnie i się martwisz? Sekcja zasilania powinna wytrzymać około 150 stopni Celsjusza (krytycznie). 53 stopnie to poniżej jakiejkolwiek normy.

BTW skąd wiesz że to temperatura sekcji zasilania?

Edytowane przez LeCzarny
Link to post
Share on other sites

80 stopni jest znośne...

 

Ogólny racjonalny limit to ogólnie 100*c, i przekroczenie dopiero tej temperatury jest już niebezpieczne (ale na serio niebezpieczne).

Osobiście mam tylko połowę sekcji chłodzoną, na jednej mam ok. 65*c a druga połowa ma 140 (nawet czasami 160*c) i żyje już ponad rok bez problemów i jękania. Ale nie radzę przekraczać 100, chyba że jesteś krejzolem i tak jak ja chcesz spalić mobo.

Link to post
Share on other sites

mam czujnik włożony pomiędzy kondensatory a.. te klocki czarne ;p Chocki?

Jak mogę cisnąć do 80C, to dlaczego Voltage w biosie jest czerwony na wartości 1.38V i nie mogę ustawić wyżej? :/ AOD max. 1.3750V

 

btw. obniżyłem Voltage do 1.3600V i temp. sekcji wzrosła o 1 stopień :D

 temp procesora gł. to 45C maks, a więc zaebiście jak na półtora letniej paście z zestawu.

Link to post
Share on other sites

Na 870-C45 tylko 1.38V? Coś chyba nie tak :D

http://infobit.pl/upload/2010/12/Podkr%C4%99canie-procesora-870-C45.png

 

Może to wina odblokowanego CPU? Jaką masz wersję biosu?

Nie martwiłbym się o temperatury sekcji, a raczej o jej jakość. Przy Phenomie II X4 955 i lekkim podbiciu napięcia ta sama płyta poszła do śmietnika ;)

Link to post
Share on other sites

bios Najnowszy. 11 miesięcy temu flashowałem i nowszego nie ma.

 

a co do napięć, to ta gadzina na Auto na stocku daje mi 1.31 - .1.41V :/



co do OC

bsod ........015/4?? 5/4 bo nie mogłem zapamiętać która to była. ?? - tego za cholerę ;p może 1564/1463.. coś..

1.363V 3.6Ghz. 

zwiększyłem napięcie do 1.369V

Co mnie martwi to to, że płyta sama buja napięciami od 1.36 do 1.4V Dlaczego tak jest i czy to źle? (stawiam, że tak...)

 

 

BSOD 0x000000101 - od czego to?

Dałem 1.377V

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

mam czujnik włożony pomiędzy kondensatory a.. te klocki czarne ;p Chocki?

Jak mogę cisnąć do 80C, to dlaczego Voltage w biosie jest czerwony na wartości 1.38V i nie mogę ustawić wyżej? :/ AOD max. 1.3750V

 

btw. obniżyłem Voltage do 1.3600V i temp. sekcji wzrosła o 1 stopień :D

 temp procesora gł. to 45C maks, a więc zaebiście jak na półtora letniej paście z zestawu.

te czarne i dość płaskie klocki to tranzystory, one się głównie grzeją, walnij na nie radiator i nie będziesz się musiał martwić 8-)  a te czarne klocki pomiędzy kondensatorami to cewki/dławiki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...