Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

posiadam myszkę Steelseries Sensei Laser.

Miałem podkładkę QCK+ lecz po pół roku myszka w ogóle nie była zdolna wykonać prawidłowego ruchu.

Dopiero po czasie wyczytałem, że pod laser potrzeba podkładki twardej. Szukając natknąłem się na te podkładki:

-Steelseries 9hd/4hd (4hd jest za mała)

-Roccat Alumic

-Razer Destructor

-Razer Destructor 2

Dodam że jestem graczem bardziej LOW SENS

Jakie macie opinie o tych podkładkach ?

Zależy mi jeszcze na jej wytrzymałości, żeby nic się nie zdzierało albo coś podobnego bo nie chce kupować za rok następnej.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dopiero po czasie wyczytałem, że pod laser potrzeba podkładki twardej.

Jak jesteś low sens to pewnie śmigasz na 400-900DPI i nawet szmaciak da sobie spokojnie radę.

Jeśli grasz na więcej niż 1800DPI to wtedy należy szukać twardej podkładki.

Link to post
Share on other sites

Jak jesteś low sens to pewnie śmigasz na 400-900DPI i nawet szmaciak da sobie spokojnie radę.

Jeśli grasz na więcej niż 1800DPI to wtedy należy szukać twardej podkładki.

Na szmaciance (QCK+) dobrze sie grało półroku, później kursor szalał i musiałem się przenieś na blat.

 

 

Link to post
Share on other sites

Trzeba było czyścić qcka, niestety nie jest on zbyt żywotny ;]
Zdajesz sobie sprawę, że plastikowa podkładka będzie nieporównywalnie szybsza od qcka, który miałeś ? Dobry jest qpad heaton, za największą wersje 99zł tylko zapłacisz - pamiętaj tylko, że ślizg jak po lodzie będzie ;)

Jak nie chcesz tak śliskich podkładek to kup hybrydową Zowie GT-F speed (gładka) lub Rough (chropowata)

Edytowane przez ezzio
Link to post
Share on other sites

Ja bym po prostu wyprał, albo wyczyścił w rękach kucyka :D

Z kucykiem już próbowałem wszystkiego. Nie da rady :(

 

Ważna jest dla mnie długowieczność podkładki. Słyszałem, że plastiki się szybko ścierają itp, czy to prawda ? Doradźcie, proszę !

 

W oczy rzuciła mi się podkładka QPAD Heaton. Co o niej myślicie ?

Link to post
Share on other sites

Posiadam 2 sztukę. Przy wielogodzinnym użytkowaniu co min. rok należy kupić nową. To jest jedyny minus tej podkładki.

 

Jeśli chcesz długowieczną podkładkę to kup szklaną.

Czytałem, szklana nie nadaje się do laserowej.

Link to post
Share on other sites

Zależy od tego jak bardzo laser jest tani:P (np. G5 nie działał na podkładce Icemat).

 

W takim wypadku dobrze jest kupić podkładkę za 20-30zł, którą wszędzie polecają i ją zmieniać co kilka miesięcy:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...