Skocz do zawartości

Zestaw do grania 4000 zł


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym prosić o pomoc przy złożeniu zestawu do grania.Główne gry to DIABLO 3 i SC 2. Sam kompletnie się na tym nie znam dlatego też swoją decyzję będę opierał na waszym doświadczeniu i radach. teoretycznie budżet nie jest ograniczony do 4000 zł. Jestem w stanie zapłacić więcej, i tutaj moje pytanie: Ile faktycznie warto przeznaczyć na komputer służący do grania? Chodzi o to, żeby zwiększanie ceny szło względnie równo z wydajnością jednostki.

 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4000 zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak
  • Specjalne wymagania: cisza
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: FHD
  • Których części potrzebujesz?: Sama buda
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak
  • Własna propozycja zestawu: 
  • Inne: Ile warto zapłacić za sprzęt do grania?

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i rady!

 

Pozdrawiam,

Xivanez

Link to post
Share on other sites

Za sprzęt do granai w te 2 gierki wystarczy 3000zł, ale jeśli cenisz ciszę to warto ten 1000zł dołożyć w cichą budę, jakieś dobre wentyle i kontroler obrotów :) No i oczywiście odpowiedni cooler. Może nie zagrasz na Ultra, ale to powinno wystarczyc do naprawdę komfortowej gry.

 

Budę poleciłbym jak zresztą prawie każdy Delfine R4, kolor jest do wyboru przez ciebie. W sumie jej fabryczne wentylatory powinny być odpowiednio ciche.

Cooler Megahelms+ 2x BQ Silent Wings

Karta graficzna, która byłaby odpowiednio cicha, bez zmieniania na jakieś wymyślne chłodzenia pokroju MK-26, to jakiś Asus z DCU II.

Może GTX 660Ti?

Procesor najlepiej pod Ivy, gdyż nie ma sensu płacić podatku od nowości zarówno za plytę, jak i procesor, I5 3570k spokojnie wystarczy.

Gigabyte Z77x-D3H jako płyta powinien wystarczyć.

Do tego jakiś WD Blue 500GB. Nie polecam black, gdyż wiele osób skarży się na jego głośność.

Zasilacz XFX Core XXX 650W, nawet na OC wystarczy :)

 

http://www.saturion.pl/product/165658/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_660_Ti_ASUS_2GB_2xDVI_HDM_DPI_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html

http://www.saturion.pl/product/158242/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Intel_Core_i5_3570K_3_40_GHz_BOX_trzeciej_generacji.html

http://www.saturion.pl/product/157418/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Gigabyte_GA_Z77X_D3H.html

http://www.saturion.pl/product/109415/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/ProlimaTech_Megahalems_Rev_C.html

http://www.saturion.pl/product/155956/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/be_quiet_wentylator_SILENT_WINGS_2_120mm.html

http://www.saturion.pl/product/165720/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Fractal_Design_Define_R4_USB_3_0_Black_Pearl_bez_zasilacza.html

http://www.saturion.pl/product/120163/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/XFX_XXX_650W_Modular_135mm_80_bronze_SLI_PSU.html

 

 

Nie wiem ile tu dokładnie wyszło(około 3800zł) , ale powinna to być wystarczająca konfiguracja do wszystkich twoich potrzeb.

Link to post
Share on other sites

Zestaw tylko do wymienionych wyzej gier? Tu starczy zestaw za max. 2500zl. Powiedz, czy grasz powazniej i jak nie, to czy chcesz ten zestaw za 4k+.

Wymieniłem te dwie, ponieważ w ostatnim czasie nie mam czasu na inne gry ;) Do końca roku jednak sytuacja powinna się uspokoić i zapewne wrócę do poważniejszego grania, stąd chęć na mocniejszy sprzęcik ;) 

Link to post
Share on other sites

@@Ichit, Na co taka droga płyta?  :roll: O wiele tańsza MSI Z77A-G43 jest równie dobra. Fabryczne wentyle w R4 są dobre i 2 w zupełności wystarczą do takiego "lightowego" zestawu. Moja propozycja:

 

MSI Z77A-G43

 

i5 3570K

 

Gigabyte GTX 770

 

Fractal Design Define R4

 

Thermalright Macho 120

 

XFX Core 550W

 

WD Blue (wielkość zależy od Ciebie)

 

 

Zestaw z kartą graficzną na bardzo wysokim poziomie, świetny procesor do OC wraz z wydajnym i cichym chłodzeniem. Dobra buda o klasyczny wyglądzie i 2 wentylach na stanie. Zasilacz w zupełności wystarczający. Do tego wychodząc ponad budżet można pokusić się o dysk SSD, a konkretnie Samsung 840 PRO

 

Oczywiście z rozpędu nie dałem RAM'ów, a więc proszę :)

Edytowane przez MasterFlamaster
Link to post
Share on other sites

LG GH24NS95 SATA (black)

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Asus GeForce GTX 660 Ti DCII OC 2GB DDR5 192bit (1058/6008) - dostawa 1zł

bequiet! PurePower L8 630W

Thermalright True Spirit 140

 

3660 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2

 

Ja bym celował w taki, coś. Póki co kup taniej z GTX 660Ti w dobrej cenie. Jak zaczenisz pykać mocniej dokupisz drugą i połączysz je w SLI uzyskując zdecydowanie większą wydajność niż GTX770 a nawet Titan. 

 

W zestawie masz fabrycznie wyciszoną budę, ciche chłodzenie z 140 mm wentylem oraz dobry zasilacz od be! quiet. 

 

Co do dysku, celowałbym w Seagat'a - po prostu jest szybszy 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Różnice pomiędzy moim zestawem, a zestawem kajitsu są tak na prawdę kosmetyczne, a w moim na start jest GTX 770 który wystarczy w zupełności do wszystkich gier (nie tylko D3 czy SC 2) Poza tym autor nie określił sztywno budżetu, więc można trochę go nagiąć (w moim przypadku trochę z tego skorzystałem ;))

Link to post
Share on other sites

No oczywiście że można ale kosztem chłodzenia, obudowy, zasilacza - mało tego napisałem 

 

 

 

Jak zaczenisz pykać mocniej, dokupisz drugą i połączysz je w SLI uzyskując zdecydowanie większą wydajność niż GTX770 a nawet Titan.
 
Link to post
Share on other sites

 

 

Różnice pomiędzy moim zestawem, a zestawem kajitsu są tak na prawdę kosmetyczne
 

 

No to niezła ta "kosmetyczka" w zasadzie może robić operacje plastyczne ..... w moim zestawie masz płytę z SLI i lepiej chłodzoną sekcją zasilania, zasilacz modularny, ciche chłodzenie z 140 mm wentylem (przy Twoim głośnym Macho 120), bardzo cichą GPU z DC II (przy Twoim głośnym GTX770 Wx3)

 

 

 

Oczywiście, lecz może autor jest przeciwnikiem SLI lub coś w ten deseń?

 

Lub w co w ten deseń ? Jeżeli ktoś jest przeciwnikiem SLI (tak samo jak i OC) to powinno się przedstawić argumenty za tym iż jest to najlepsze rozwiązanie. 

 

 

 

Poza tym "na papierze" zawsze można zrobić podmiankę GTX 770 ---> GTX 660Ti SLI

 

Nie wiem kompletnie o co Ci chodzi z podmianką "na papierze". I co Autor ma kupić GTX 660Ti pod G43 bez możliwości SLI ?

 

 

 

.Główne gry to DIABLO 3 i SC 2.

 

 

Do końca roku jednak sytuacja powinna się uspokoić i zapewne wrócę do poważniejszego grania, stąd chęć na mocniejszy sprzęcik

 

Dlatego SLI GTX660Ti będzie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku.  

Link to post
Share on other sites

W moim zestawie jest G43, bo mam GTX 770. Oczywiście jeśli chodzi o SLI to trzeba wziąć G45.

 

Czy WF jest głośny to bym się sprzeczał.

 

Chodzi o to, że zawsze można zmienić kilka rzeczy, póki jeszcze autor nie kupił zestawu.

 

 

E: W testach WF w spoczynku ma 23 dB, a Asus 31 dB, z kolei w stresie różnica (na korzyść Asusa) to tylko 2,5 dB.

Edytowane przez MasterFlamaster
Link to post
Share on other sites

Tak pragnę przypomnieć że Delfine R4 to buda, która średnio sprawdza siew konfiguracjach z 2 kartami.

Ale zawsze można spróbować :P

Choć karty będą się dość mocno grzały, co spowoduje wyższe obroty wentyli, co z kolei spowoduje lekki hałas.

 

Sprzeczanie jakby nie patrzeć cichszy zestaw stworzył kajitsu. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

E: W testach WF w spoczynku ma 23 dB, a Asus 32 dB, z kolei w stresie różnica (na korzyść Asusa) to tylko 2,5 dB

 

Czy Ty naprawdę masz tak niski poziom IQ czy tylko mi się wydaje

 

 

 

bardzo cichą GPU z DC II (przy Twoim głośnym GTX770 Wx3)

 

Jaką ja GPU poleciłem się Ciebie pytam .... GTX 770 czy GTX 660TI DC II heeee ?

 

GB GTX770 ma ponad 45 db w stresie i to jest problem bo akurat ....

 

 

 

Specjalne wymagania: cisza
 

 

Podobnie dałeś Macho 120 które po przekroczeniu pewnego progu RPM jest po prostu głośne

Link to post
Share on other sites

 

 

różnica wynosi 2,5dB więc to chyba nie tak dużo, co?

 

Różnica 3dB odpowiada dwukrotnej zmianie poziomu głośności. Czytaj, generator hałasu jest 2 razy głośniejszy.

Link to post
Share on other sites

@Kajitsu

Twoje rozwiązanie z GPU wydaje mi się bardzo dobre - niestety sam sobie nie jestem w stanie zagwarantować, że będę miał na bank czas rozpocząć "duże" granie tego lub tamtego dnia, dlatego też możlwiość późniejszego SLI wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Mógłbyś się jeszcze tylko wypowiedzieć, na temat komentarza @Ichit a propo budy? Czy to prawda, że Defline R4 słabo sprawdza się przy SLI?

 

Dziękuję wszystkim ;)

 

Pozdrawiam,

Xivanez

Link to post
Share on other sites

Ja się wypowiem może :D

SLI to konfiguracja, która wymaga naprawdę mocno wentylowanej obudowy. Gdyż jedna karta graficzna jest przysłonięta przez drugą, i nie dostaje tak dużo świeżego powietrza jak ta niższa, nieosłonięta.

Może to powodować wysokie temperatury, co zmniejsza żywotność sprzętu.

Można oczywiście zamontować wentylator na boku obudowy, choć, co sam mogę potwierdzić, nie istnieje cisza z wentylatorem na panelu bocznym :/, Także to jest opcja, która wyklucza w pewnym sensie ciszę. Oczywiście możesz kupić jakiegoś BQ SilentWings2, który będzie cichszy niż oryginalne wentyle z Delfine, aby nawiewał powietrze na grafę.

 

Najlepiej chyba tłumaczył to użytkownik t.luk, możesz do niego napisać, on ci naprawdę jasno wszystko objaśni. Choć sądzę że kajitsu.jako ekspert wytłumaczy ci to równie dobrze :D

Link to post
Share on other sites

Zależnie od budżetu, to w cenie podobnej do Delfine R4 są(z wyjątkiem corsairów):

CM Dominator 690 II, bardzo przewiewna buda. To jest chyba połączenie HAF-a i eleganckiego designu Centurion-ów.

HAF912 jeszcze bardziej przewiewna, ogólnie HAF-y to budy świetne do SLI.

ARC Midi R2

Corsair 600T

Corsair 650D

 

Sporo jest takich obudów, niestety przewiewność jest okupiona stratą na ciszy, sam się o tym przekonałem, gdyż CM 690II posiadam, wentyle fabryczne są bardzo ciche, ale mój cooler do cichych nie należy, i jak w starej obudowie no-name nawet pod obciążeniem średnio go słyszałem, tak teraz słyszę go wyraźnie :D

 

To nie tak że Delfine R4 jest najgorszą budą do SLI, bo jest to w niej możliwe, tylko najlepiej jeśli górna grafika była w referencie(z turbiną/blowerem), co w przypadku GTX770/780 byłoby nawet ciche przy zachowaniu dobrych temperatur, ale już GTX660Ti nie byłby tak idealny z tą ciszą :D

 

Ogólnie obudowy dedykowane układom SLI to obudowy Big Tower, bardzo szerokie, miejsca na ogromne wentylatory.

 

Jeśli pobawiłbyś się w ustawianie obrotów wentylatorów na grafikach, nie byłoby najgorzej z hałasem, ale kto wie jak z temperaturami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...