Skocz do zawartości

4x1gb vs 2x2gb


Recommended Posts

Witam Was.

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć co będzie lepszym wyboreM?

4x1gb czy może 2x2gb ??

Chodzi mi o pamięci DDR3.

 

Bo mam 2 kości po 1gb, no ale to dla mnie za mało i chcę 4gb więc nie wiem czy dokupić 2x1gb czy może te obecne sprzedac i kupic 2x2gb?

 

Co wy na to? i czy coś by bylo nie tak jeśli kupilbym 2 zestaw 2x1gb innego producenta niż mam obecnie, proszę o rade bo niewiem czy dokupic.

Jakie mam tu korzyści i jakie wady, chodzi mi tu bardziej o wydajność niż o pieniądze.

 

I jeszce jedno.. jak chcę połączyć w dual-channel to trzeba wkładać kości do slotów 'położonych najbliżej siebie' czy naprzemian kolorami?

Link to post
Share on other sites

taniej wyjdzie mnie 4x1gb bo 2x1gb juz mam a drugą połowe kolega chce sprzedac za 140 zł corsaire ddr3 1333 ..

 

no ale dajesz mi do myślenia bo jednak jest to obciązenie hmm może jednak 2x2 ocz ddr3 z radiatorami?

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj dokupiłem 2x1GB pamięci do obecnych już 2x1, czyli mam teraz 4x1GB. Niestety w sklepie się pomylili i zamiast 667 dali mi 800-tki. Teoretycznie nowe obniżą taktowanie do starych, ale co z OC? Przecież ustawia się tam dzielnik pamięci, czy coś takiego, a to jest chyba zależne od taktowania?

 

I tak oto pierwszy Blue Screen mi wyleciał podczas gry w GTA IV na procku @ 3.4. Komputer nie mógł wystartować ponownie, procesor się przetaktował na default. Teraz robię testy MemTestem, jak będą błędy, to z powrotem do sklepu ;f

 

Aha, Mem test nie pozwala mi zrobić testu na wszystkich kościach, bo mam tylko 2 rdzenie... Nie mogę odpalić dwóch dla 2048, tylko dla 1024. Więc teraz podczas testu połowa RAMu sobie odpoczywa...

 

Jaki wniosek? Bezpieczniej 2x2GB, stare sprzedaj, dołóż pieniądze i masz wygodniej.

Link to post
Share on other sites

Ponoć moduły 2 GB nieco gorzej się kręcą niż 1GB (tak przeczytałem w recenzji zestawu 2x2GB Cruciali, które chciałem kupić). Jeśli masz możliwość dokupienia w dobrej cenie kolejnych 2x1 GB identycznych z tymi, które masz obecnie to sugerowałbym taką właśnie opcję. Jeśli miałbyś mieszać układy różnych producentów to zawsze mogą wystąpić jakieś cyrki ze względu na różnice pomiędzy parametrami jednego i drugiego zestawu i takiej opcji, jeśli interesuje cię przede wszystkim wydajność, chyba nie warto rozważać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No właśnie, ja mam teraz podobny problem.

Chcę wybrać pomiędzy

4x1GB A-data Vitesta EXTREME EDITION 4-4-4-12 za 200zł, czy

2x2GB A-data Gaming Series 5-5-5-12 za 230zł.

Jakie kości będą się lepiej kręciły, a może coś innego kupić w tej cenie?

Jest jeszcze możliwość dokupienie OCZ 2x1GB Special Ops 5-5-5-15, czyli tych samych pamięci, które teraz mam.

 

Ja na razie się skłaniam ku 4x1GB A-data Vitesta EXTREME EDITION, co Wy o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...