Skocz do zawartości

Co wybrać gtx760 czy radeon 7950??


Recommended Posts

Gość effendi360

Ziomal, Ty sobie pisz co chcesz. Ja przez ostatnie dwa miesiące widziałem ponad 120 gier na radku i w życiu bym tej karty nie polecił ponad tego gtxa, mając dodatkowo na względzie to co napisał R-Koniu więc przestać bić głową w ścianę, bo nie masz racji polecając jednak gorszą kartę, nie mając argumentów w rękawie. Ilość fps będzie zależna u każdego gracza od tylu czynników, że różnicę pięciu klatek w te czy wewte w syntetycznych testach to wiesz, gdzie można sobie wsadzić.

Link to post
Share on other sites

Wybacz, nie wiem czym Cię uraziłem, ale nie unoś się - nie ma takiej potrzeby.

 

Napisałeś: "...nie mając argumentów w rękawie..."

jeżeli poniższe testy nie są dla Ciebie argumentem, to ja więcej pytań nie będę już miał ;) 

LinusTechTips - zapewne znasz tego gościa. Wszystkie karty w tym filmie (teście) są podkręcone i Linus wyjaśnia dlaczego. 

 

oraz pozwolę sobie na ponowne wklejenie linku do testów, w który OBIE karty są podkręcone i jest to pokazane w tabelach.

http://www.hardocp.c.../5#.UdXlPfnWPHx

 

Wskazałem już kartę, jaka w/g mnie będzie najlepsza dla autora - wybór zostawiam czarkowinocnemumarkowi :)

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

 

 

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak tak bardzo lubisz podpierać się "testami" a szczególnie od tego nierzetelnego patałacha linusa, którego kanał już dawno przestałem subskrybować, to polecam poczytać na temat frame latency i problemach z nim związanych na amd. Mam w domu 2x 680 i 1x 7970 więc z całym szacunkiem, przestań ludziom gó**o wciskać bo ja wiem jak to wygląda w realu. Napisałem Tobie wyżej co sądzę o "różnicy" kilku klatek.

Link to post
Share on other sites

660ti mocno pokrecony potrafił dorównać 7950 kreconemu na 1150 mhz więc i 760-tka da radę. Cała argumentacja tu już została przedstawiona - do 760 bedą wychodzić fajne stery (nie zapominajcie ze te obecne były po to zeby karty w ogóle działały) więc karta jeszcze pokaże pazur.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedna kwestia. Seria 7xx to nowe akceleratory i sądzę , że nowe sterowniki będą solidnie poprawiać ich wydajność.

Aha i jeszcze jedno. W wspomnianych testach użyte jest wysokie MSAA , którego przy rozdzielczości Full HD przy jednej karcie zwyczajnie nie używa a wiadomo , że każdy Kepler dostatnie na tym polu po tyłku. Tak czy siak kilka FPS'ów więcej nie zwróci korzyści z mniejszego poboru prądu, niższej ceny , Physx'a i paru innych kwesti.

 

Jeśli dobrze pójdzie to sam niedługo biorę 760tkę a pod koniec roku dokładam drugą do SLI ;)

 

Edit: poniekąd Mephic mnie wyprzedził :D

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

HD7950 nie ma startu do GTX760...Po wyjęciu z pudła (obydwu kart) GTX760 jest wydajniejsza. Po podkręceniu obydwu kart, to GTX760 jest wydajniejszy (wydajność na poziomie GTX770). Jedyna sytuacja, w której HD7950 jest wydajniejszy od GTX760, to gdy HD7950 jest podkręcony a GTX760 drobi w stock'u :)
http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_760_TF_Gaming/27.html

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_760_TF_Gaming/30.html

Link to post
Share on other sites

Bo to cały czas kwestia sztuki, gry i testu. Jako fanboy Nvidia ( :peace: ) jestem wręcz przekonany, że są gry w których to 7950 będzie szybsze. Ale IMO różnice będą niewielkie. Testy z techpowerup... no cóż, mają tendencję do wrzucania starych wyników pozostałych kart. (np. na starych sterach).

 

Tak czy owak nadal nie widzę uzasadnienia dla zakupu 7950.

Link to post
Share on other sites
Testy z techpowerup... no cóż, mają tendencję do wrzucania starych wyników pozostałych kart. (np. na starych sterach).

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_760_TF_Gaming/6.html To są chyba najnowsze dla AMD. Dla pozostałych kart Nvidii dali starsze

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

GTX 760 jest tak naprawdę mocno spóźnioną kartą - gdyby wyszedł równo z 7950, to nie byłoby płaczu, że na tej półce cenowej dla AMD-ka nie ma alternatywy.

 

Ja tam wyboru 660Ti w czasach gdy 760 był w sferze domysłów, nie żałuję bo wyniki 760-tki z tego testu powyżej osiąga bez problemu (po OC 760-tka jest jednak szybsza) - dlatego na obecną chwilę również rękami i nogami podpisuję się pod 760 jako najlepszą kartą w segmencie "dla klasy średniej" ;)

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Mam w tej chwili w domu ASUS HD 7950, ASUS HD 7970 i Palit GTX 770 więc mogę też coś napisać. ASUSy mam na sprzedaż gdybyś był zainteresowany ale polecam tylko 7950 bo ma ogromny potencjał OC. Po OC do 1170MHz na rdzeniu bije HD 7970 (które robi biedne 1100MHz) jest w 100% stabilny i cichy. Nie masz nawet co porównywać do GTX 760. Na tych zegarach jest tak samo wydajny jak gtx 770 na standardowych zegarach. Polecam więc  z tych co wymieniałeś HD 7950 a gdybyś był zainteresowany moją to mam jeszcze dobre dwa lata gwarancji. Gwarantuje pewniaka z potencjałem 

Link to post
Share on other sites

Dlaczego?? Temperatura ok(70 stopni około) napięcie też nie jakieś kosmiczne więc dlaczego nie? Karta może więcej ale przy sporo wyższym napięciu a to już przesada. Na takich zegarach robi ,,robotę" i jest ok. Nie używam ich dużo więc katowane nie są. Poza tym ktoś pisał o potencjale OC a i zakładający temat pisał że chce podkręcać.  

Link to post
Share on other sites

Effendi ma rację. Problem występuje w tej grze także na moim HD5970 ale tylko i wyłącznie przy włączonej synchronizacji pionowej. Jakoś musiałem się przemęczyć przechodząc grę mając 150-200 kl/s gdzie turbina nap*******ła jak odrzutowiec.

 

PS: Mówię o Riptide.

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Po OC do 1170MHz na rdzeniu bije HD 7970 (które robi biedne 1100MHz) jest w 100% stabilny i cichy. Nie masz nawet co porównywać do GTX 760.

Tak ,właśnie widzieliśmy to bicie w poprzednich testach...

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...