Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry. Powoli przymierzam się do kupna zestawu PC. Budżet jaki mam.. nie wiem jak określić, ale przejdę dalej.

 

Złożyłem póki coś takie coś, mam dylemat co do GPU.

 

CPU: i5 3570k

RAM: Jakieś tanie 8gb na 1600 mhz, CL9 się poszuka.

Mobo: MSI Z77A-G45

I teraz problem, nieszczęsne GPU. Problem polega na tym, że z jednej strony, chciałbym zrobić sobie SLI GTX 660 (1500zł a wydajność zbliżona do GTX Titana), lecz nie starczy mi żeby od razu zakupić drugą kartę, dlatego planowałbym ją zakupić za rok w.. wakacje? Może wcześniej. Ale wiąże też sie to z tym że musiałbym zasilacz zamienić w przypadku SLI, aktualnie mam XFX 450w, a podejrzewam że XFX 550w do SLI starczy. Obudowa aktualna to jakaś Incore, zmienie w przyszłości na coś lepszego, nie o to się rozbiega, dysk 160gb na SATA, mało, ale też się o to nie rozbiega - w przyszłości zmienie. Chodzi mi tylko głównie tutaj o kartę.

Link to post
Share on other sites

za 1800 nie da się tych części kupić

za 1500 jest proc/ram i mobo więc 300 na gtx 660? za mało inną sprawą jest to że według mnie lepiej kupić jedną kartę gtx 760 i dokupić drugą w przyszłości dopłacając 300 zł do budżetu

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Za 1200 zł już kupie proc, mobo i ram (procka już za 750 zł wyrwę, używke - na gw). Co do GTX 760, jako tako - nie mam przekonania do tych kart.

 

//e: a co myślicie o sprowadzeniu chociażby.. GTX 760 z niemiec? Mój tata pracuje w Holandii, ale jak będzie jechał w odwiedziny do Polski, minie Berlin, a w nim chociażby taki sklep jak Caseking. Tam już można wyrwać EVGA 760 za ~980zł (w przeliczeniu na PLN'y). EVGA byłaby najlepsza według mnie, 10 lat gwarancji świadczy o tym, że firma się szanuje, a ja będe miał spokój przez najbliższe 10 lat ;)



@ref.

 

gtx 760 sli odpada, bo do tego buda za minumum 250 zł jest musem (a tyle na bude nie mam zamiaru dawać). Na dniach będe miał raczej nowy monitor, nie wiem jak to się potoczy - a wraz z nim uzyskam roździelczość 1920x1080. Więc tutaj także zieloni nieco przegrywają, patrząc na tą pamięć 2gb. Jakieś pomysły?



ref

Edytowane przez razoreg321
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...