Skocz do zawartości

Zestaw do oceny - do 3800 PLN


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość rezerwuar,

Recommended Posts

Witajcie Forumowicze.

 

Po długich bojach, tysiącach godzin rozmyślań i grzebania po forum, zbierania ciężkich złotówek do świnki, nastał czas, kiedy udam się do sklepu i nabędę nową budkę :)

 

Budżet max na kompa - 3800 bez możliwości przekroczenia w górę. Na razie złożyłem za 3767, więc mam 33 PLN luzu :)

 

Proszę o opinie ( zamierzam spokojnie sobie na nim pokorzystać przynajmniej 2 lata bez upgrade, ustawienia HIGH zamiast MAX nie do końca mnie będą w tym okresie satysfakcjonowały ).

 

Będzie służył głównie do:

1. Grania ( TOTAL WAR - wszystkie od Shoguna 1 zaczynając, na długo oczekiwanym ROME II kończąc, Wiedźminy, Elder's Scrolle, Heroesy, Minecrafty, Mount and Blade'y, Diabły i wiele innych )

2. Oglądania filmów

3. Internetu

 

Mam : OS ( WIN 864HP ), monitor, DVD

 

Rozdziałka - 1920X1200

OC - jednak tak, chociaż delikatnie - do 4 Ghz jak procek pozwoli (nie do końca się znam - liczę na pomoc :) )

 

Oto co planuję nabyć ( ceny Morelowe ):

 

CPU - I5 3570K - 879 PLN

Cooler - SPC FORTIS - 120 PLN

RAM - KINGSTON HX 1600 MHZ Grey Series - 269 PLN

MOBO - AsROCK Z77 PRO 4 - 400 PLN

GPU - MSI GTX 670 OC - 1409 PLN ( miało być HD 7950, ale jak popatrzyłem, jak koledze wszystko płynniutko chodzi, to zdecydowałem się dopłacić )

Buda - SPC Gladius m40 - 202 PLN

Zasilacz - XFX CORE 550W - 239 PLN

HDD - WD CAVIAR BLUE 1TB ( WD10EZEX ) - 249 PLN.

 

Proszę o ocenę i ew. uwagi, bo chciałem w przyszłym tygodniu zamówić.

 

Z góry dzięki.

 

:peace:

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość rezerwuar

W zasadzie nie mam zastrzeżeń oprócz płyty, która jest po prostu biedna i jeśli zmienisz ją na MSI Z77A-G43/G45 to zestaw będzie git, no może jeszcze cena tych ramów mi się nie podoba ale ujdzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zasadzie nie mam zastrzeżeń oprócz płyty, która jest po prostu biedna i jeśli zmienisz ją na MSI Z77A-G43/G45 to zestaw będzie git, no może jeszcze cena tych ramów mi się nie podoba ale ujdzie.

 

G43 mogłaby być - jest nawet tańsza o te parędziesiąt złotych, więc mieści się spokojnie w budżecie.Asrocka wybrałem, bo kilka poradników OC, które widziałem w necie, bazowało na płycie tego producenta.  Natomiast co do Ram - ostatnio pamięci generalnie podrożały. Teoretycznie można kupić za parę złotych mniej Ballistixa ( w PCProjekt był nawet po 240 ), ale różne opinie o Ballistixach czytałem, a ja jednak pozostaję laikiem ( chociaż zaangażowanym ;) )

Link to post
Share on other sites

Zaznaczam, że ten Palit to nie JetStream, tylko referent ( przynajmniej jesli chodzi o taktowania ) z potrójnym wiatrakiem zamiast turbiny.

 

Chodzi mi o tego: http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=2161

 

Zakładam, że nawet ten model będzie mocniejszy od 670 OC,a ponieważ nie przewiduję podkręcania tej karty, takie chłodzenie powinno wystarczyć ( najwyżej później dokupię jakiś dodatkowy wiatrak do obudowy, żeby poprawić cyrkulację powietrza.... )

Edytowane przez BlurgH
Link to post
Share on other sites

Witaj , zapodam Tobie moje dwie propozycje ;)

 

n°1

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP (1189/7010) (wer. OC - OverClock) (potrójny went. WINDFORCE 3) GV-N770OC-2GD 

Zasilacz Corsair CP-9020060-EU

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL) 

Płyta główna Gigabyte GA-Z77-D3H Intel Z77 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) 

Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155 (BX80637I53470)

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)  x2

Dysk Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 1TB, SATA III, 7200RPM, 32MB cache (ST31000524AS) OEM

 

cena 3911 zl 

 

n°2

 

Dysk Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 1TB, SATA III, 7200RPM, 32MB cache (ST31000524AS) OEM

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)  x2

Płyta główna Gigabyte GA-Z77-D3H Intel Z77 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) 

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL) 

Zasilacz Corsair CP-9020060-EU 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GV-N760OC-2GD)

Procesor Intel Core i7-3770K, 3.5GHz, 8MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX (BX80637I73770K) 

 

cena 3914 zl

 

wiec tak , pierwszy zestaw zaoferuje Tobie bardzo wysoka wydajnosc ,ze nie bedziesz myslal o zmianie sprzetu , bedzie sluzyl ogolnie do gier , ale jeszcze jest taki wariant , ze jezeli zamierzasz grac w gry tylko typu total war to siegnij po drugi zestaw ,gdyz te gry wymagaja bardziej lepszego procesora jak grafiki . Ale  , ogolnie z kazdego zestawu bylbys zadowolony , gdyz moglbys grac na pelnych detalach we wszystkie  gry przez dlugi okres czasu ;)

Nie wybralem gtx 670 , gdyz jest on '' jedzony '' przez gtx 760 z drugiego zestawu ;)

Edytowane przez LeRoiDuCiel
Link to post
Share on other sites

@UP

Naucz się proszę pisać poprawną polszczyzną, nie rób spacji PRZED znakami interpunkcyjnymi. Autor wyraźnie zaznaczył, że nie może przeciągnąć budżetu.

 

@BlurgH

Nawet referent GTX770 jest wydajniejszy od GTX680, nie wspominając o GTX670. Jeśli chłodzenie tego Palita tak samo chłodzi jak wygląda, to w tej cenie jest to całkiem ciekawa propozycja. Z referencyjnych zegarów bez najmniejszych problemów podkręcisz kartę do wartości, które oferują wersje po fabrycznym OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

Naucz się proszę pisać poprawną polszczyzną, nie rób spacji PRZED znakami interpunkcyjnymi. Autor wyraźnie zaznaczył, że nie może przeciągnąć budżetu.

 

@BlurgH

Nawet referent GTX770 jest wydajniejszy od GTX680, nie wspominając o GTX670. Jeśli chłodzenie tego Palita tak samo chłodzi jak wygląda, to w tej cenie jest to całkiem ciekawa propozycja. Z referencyjnych zegarów bez najmniejszych problemów podkręcisz kartę do wartości, które oferują wersje po fabrycznym OC.

Wybacz Mi za moja pisownie ale nie mieszkam w Polsce od kilkunastu lat , wiec mozliwe , ze moj jezyk polski oslabl ;)

Link to post
Share on other sites

Nie mogę niestety nigdzie znaleźć testu takiego GTX'a. Szkoda, bo jestem bardzo żywotnie zainteresowany temperaturami jakie osiąga - referent ciągnie na jednej turbince do 80 st., więc można przypuszczać, że komplet 3 wiatraków da min. 5 stopni mniej, ale to tylko moje gdybanie. Pytanie do Przedmówcy - czemu płyta Gigabyte, skoro ani w polecanych swojego czasu przez Sn1Pera zestawach, ani w większości obecnie proponowanych płyty tego producenta się nie pojawiają, a wręcz doszukałem się kilku niezbyt pochlebnych komentarzy ? Co do procesora - nie stać mnie na I7, ale swojego czasu do płynnego grania w Medieval II na max detalach wystarczał mi staruteńki Athlon 3600+ i Gf7900 GS, więc zakładam, że kręcona i5 powinna sobie spokojnie radzić, zwłaszcza mając wsparcie takiej GPU.

 

Ponieważ więcej opinii nie spływa - zamykam temat i lecę w przyszłym tygodniu na zakupy.

Edytowane przez BlurgH
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...