Skocz do zawartości

Komputer do gier za 2000zł, dylemat.


Recommended Posts

Witam.

Poszukuję komputer do gier za 2000zł.

Jako, że jestem laikiem w tej dziedzinie, to chciałbym się Was poradzić. Najchętniej to bym kupił jakiś zestaw z alledrogo, ale odradzacie, więc prosiłbym o pomoc.

Obecnie "siedzę" na komputerze z Radeon'em HD 4550, Pentium® Dual-Core CPU E5200 2,50GHz, 4GB RAM (nie śmiać się, przepisuje słowo w słowo z systemu :D).

 

I co polecacie? Sprzedać ten komputer, i złożyć jakiś zestaw? Czy wymienić bebechy, na których się notabene nie znam i mogliby mnie zrobić w "bambuko" ; d Co do podkręcania - nie wiem sam. Jeżeli potrafiłbym, to czemu nie.

 

Rozumiem, że takie coś http://allegro.pl/intel-core-i7-3-7ghz-8gb-ddr3-1tb-gt630-2gb-usb3-0-i3337146343.html

to jakiś chwyt marketingowy dla laików mojego pokroju? ; d

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

 

Zapomniałem dodać. Dysk nie musi być 1T, może być 250GB, kosztem np. lepszej karty graficznej czy jakiejś innej rzeczy, co polepszyłoby osiągi. Dodatkowo, żeby karta dzwiękowa nie była jakaś tragiczna. Monitor, głośniki itd. posiadam.

Edytowane przez zen1o
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że chwyt marketingowy i to DUŻYMI literami pisany :D Nie ma takiego czegość jak Intel Xeon i7, jest Intel Xeon i Intel Core i7. Xeon znajduje zastosowanie głównie w serwerach, a Core i7 wybierają ludzie, którzy wymagają czegoś więcej od komputera niż tylko maszynki do gier. Zestaw który podałeś ma zachęcać ładnie wyglądającym napisem 8-wątkowy procesor z błędem w pisowni "Intel Xeon i7", a reszta jest bardzo kiepska, karta nadaje się do pasjansa :) ramy, dysk i obudowa No Name...

Link to post
Share on other sites

Tak się akurat składa, że wpisywałem. Pisząc ten temat oczekiwałem pomocy, np. złożeniu jakiegoś zestawiku. Przeważnie do 2000zł jest coś takiego, że "dołóż parę złotych i będzie np. coś tam". Tutaj akurat jest max 2000zł.

Dziękuję i pozdrawiam.

Poza tym, ceny się zmieniają. Z dnia na dzień jest coś lepszego, droższego, tańszego. Dlatego napisałem ten temat.

Edytowane przez zen1o
Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i3-3220 - 469 zł

Płyta główna: MSI B75MA-E33 - 192 zł

RAM: GoodRam 4GB 1333MHz DDR3 CL9 - 119 zł

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX660 2GB OC - 749 zł

HDD: WD Caviar Blue 500GB SATA III - 205 zł

Zasilacz: Aerocool VP-450 - 129 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black - 139 zł

 

Razem:  2002 zł

 

Proszę, o to moja propozycja zestawu do gier za 2000 zł. Core i3 w połączeniu z GTX660 powinny zapewnić całkiem dobry komfort grania przy ustawieniach średnio-wysokich w rozdzielczości FullHD. Tania i solidna płyta MSI w formacie mATX z obsługą SATA III i USB 3.0, nie umożliwiająca OC procesora. Płyta główna oczywiście posiada zintegrowaną kartę dźwiękową (Realtek ALC-887) z możliwością podłączenia głośników 7.1. 4GB ramu w jednej kości w zupełności wystarczy do gier, w zapasie masz jeszcze miejsce na jedną kość, więc można w przyszłości zrobić Dual Channel 2x4GB. Tani, cichy i stabilnie działający zasilacz  z zapasem mocy. Funkcjonalna obudowa z dobrym wyposażeniem (2 wentylatory, zestaw filtrów i system zarządzania okablowaniem) również w przystępnej cenie. 

Edytowane przez Ardoos
Link to post
Share on other sites

Ja polecam coś takiego http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I5-3350P;1:MSI+B75A-G41;3:BLS4G3D1339DS1S00CEU;4:VGASAPATI0423;5:WD+WD5000AAKX;6:SPC+BT-M23;7:AER+VS-500+500W

 

Grafika w miarę przyzwoita wystarczy jeszcze na kilka lat , ram w przyszłości proponuję dokupić kolejne 4Gb bo teraz 4Gb to już przymało , 4 rdzeniowy procesor w grach się sprawdzi bardzo dobrze w grach jak i innych operacjach , buda przewiewna i z możliwością aranżacji okablowania czyli wszystko się sprawdzi :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...