Skocz do zawartości

Klawiatura i mysz do gier MMO/RTS i pracy, budżet max. 400zł


Recommended Posts

Witam serdecznie szanownych Forumowiczów,

 

Poszukuję zestawu klawiatura i mysz (raczej przewodowe) z przeznaczeniem do amatorskiej zabawy w MMO (Guild Wars 2, World of Warcraft) i RTS. Budżet na całość max. 400zł (-/+ parę złotych mogę dorzucić jeśli będzie warto), ale nie ukrywam, że chętnie wydałbym znacznie mniej jeśli znajdzie się sprzęt spełniający moje wymagania.

 

Aktualnie pracuję na zestawie Microsoft Wireless 1000. Nie stosuję makr (ale mam zamiar zacząć)

 

Wymagania klawiatura (może, nie musi spełniać wszystkich)

Podświetlane klawisze

Odczepiania podstawka pod nadgarstek (chyba, że z doświadczenia doradzicie mi rozwiązanie zewnętrzne). Nie mam za wiele miejsca w domu na biurku więc nie wiem do końca czy rozwiązanie się sprawdzi

Sterowanie głośnością/wyciszenie

Dodatkowe klawisze multimedialne/makra (ale bez przesady)

 

Wymagania mysz (j/w - nie są to jakieś absoluty)

Dobry sensor działający na różnych powierzchniach (w pracy mam mysz z BlueTrack`iem i jestem bardzo zadowolony)

Kilka dodatkowych klawiszy byłoby mile widziane

Dobry kabel który nie przetrze/pęknie mi się po kilku tygodniach

 

Moimi typami były:

z klawiatur - Microsoft Sidewinder X4, ale mam poważne zastrzeżenia co do jakości sterowników (ciągle bratu nie działa ten lub inny przycisk). Microsoft być może zrobił dobrą klawiaturę ale sterowniki dla swojego systemu położył (Windows 8). Dodatkowo po kilku miesiącach ma już odpryski na WSAD

z myszy - Logitech G400

 

Czy mogę prosić o doradzenie mi jakiejś sensownej alternatywy? Jeśli potrzebujecie więcej informacji to chętnie ich udzielę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! 

 

P.S. Bardzo podoba mi się tandem Roccat Isku i Kova Plus, ale wydaje mi się, że dla mojego bardzo amatorskiego ślęczenia nie ma sensu inwestować takich pieniędzy (550zł za zestaw)

Edytowane przez nimitz
Link to post
Share on other sites

JA bym kupił za tyle pieniędzy Logitech Illuminated (ma podświetlenie, klawisze multimedialne, sterowanie głośnością, podkładkę pod nadgarstki i najważniejsze jak dla mnie - ma niski skok oraz jest BARDZO cicha). 4 lata i 0 problemów. 295zł. Znajdziesz o wiele tańsze klawiatury jeśli będziesz chciał. Kwestia gustu.

 

Logitech g400 - wytrzymała, posiada dodatkowe przyciski, co się przydaje do gier. Wygody nie oceniam, ponieważ to zależy od człowieka. Dla mnie wygodniejsza jest tylko g700. 115zł

 

Jeśli chodzi o makra do gier - polecam program autohotkey.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@MEW - Logitech Illuminated to niewątpliwie ciekawa propozycja, ale tak jak pisałem zależy mi na tym, żeby ten budżet 400zł nie był przekroczony (zestaw Roccat traktuję raczej jako ciekawostkę bo cena jest z kosmosu). Jeśli wydam 300+ na klawiaturę to będzie mi ciężko kupić sensowną mysz (G400 to 120zł)

 

Niemniej, bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

EDIT: Znalazłem na x-kom tą klawiaturę za 299zł więc zestaw wydaje się rozsądny. Czy mogę prosić o potwierdzenie kogoś jeszcze lub ew. inne propozycje?

Edytowane przez nimitz
Link to post
Share on other sites

@kastefan4 - dziękuję za sugestię ale nie skorzystam. Cena wysoka, a nie wykorzystam funkcjonalności aż tylu dodatkowych przycisków. Myślałem o maksymalnie kilku dodatkowych przyciskach (jak w G400 właśnie). 

Link to post
Share on other sites

Czyli dwóch? ;p To może razer deathadder 2013? Nie ma lepszej, bynajmniej w porównaniu do myszek które miałem do tej pory :P Z resztą ta mysz, to klasa sama w sobie i mimo jej ceny skusiłem się i muszę przyznać że było warto :D

Link to post
Share on other sites

2-3, maksymalnie 4. Teraz używam tylko L i P więc nie chcę rzucać się od razu na głęboką wodę ;-)

Z gryzoniem mam chyba mniejszy problem bo w kolejce są Roccat Savu i Logitech G400/G5000. Jakieś sugestie co do klawiatury?

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, żeby nie kupować z x-kom, kurtmedia ani morele.net, bo kantują fest i istnieje opcja, że sobie poczekasz na sprzęt dłuuugo. Szkoda nerwów. Lepiej zapłacić 10zł więcej i mieć święty spokój oraz być pewnym, że sprzęt dojdzie na czas i będzie nowy.

Link to post
Share on other sites

MEW, hmmm to dość ciekawa opinia, ponieważ x-kom i morele to sklepy w których kupuję sporo sprzętu dla siebie i rodziny - nie miałem nigdy problemu z czymkolwiek w w/w sklepach. 

 

Jak z klawiaturami? ;)

Edytowane przez nimitz
Link to post
Share on other sites

 

 

ale za myszą mógłbyś się rozejrzeć za czymś bardziej stworzonym do mmo/rts jak np. Razer naga
 

Płacisz tylko za przyciski, bo mysz to jakieś bazarowe badziewie, warte parę groszy.

 

 

To może razer deathadder 2013? Nie ma lepszej, bynajmniej w porównaniu do myszek które miałem do tej pory

Pod względem funkcjonalności przegrywa z tańszym  G400, pod resztą względów jest porównywalna, największym atutem jest sensor i kształt myszy. 

 

Z gryzoniem mam chyba mniejszy problem bo w kolejce są Roccat Savu i Logitech G400/G5000.

Dobrze celujesz, cokolwiek wybierzesz będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Cacek93 - dzięki za potwierdzenie mojej teorii. 

 

A jak z klawiaturą? Obiła mi się o uszy opinia, że Razer to przepłacone rzeczy są, bo ich jakość często odstaje mocno od ceny. Szukam czegoś pokroju Sidewinder X4 ale z lepszymi sterownikami i lepiej wykonaną, żeby po pół roku WSAD nie miały odprysków.

 

Kusi mnie ten Roccat Isku bo jakoś Logitech Illuminated mnie nie przekonała.



Pozwalam sobie podbić temat.

 

Wybór myszy praktycznie się dokonał. Pozostaje klawiatura...

Aktualnie w stawce mam

Roccat IskuI lluminated Gaming (kod producenta ROC-12-721) oraz pojawiła się nowa Logitech G110 która kusi dodatkowym złączem USB i słuchawkowym (cena jednak jest dość wysoka). Warto się za nią rozglądać?

Edytowane przez nimitz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...