Skocz do zawartości

Radek 7970 3GB od kogo brac Msi,Gigabyte,ASUS ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez piterrrxd,

Recommended Posts

Witam ! 

 

 

Mam zamiar kupic jutro Radka 7970 z 3GB i mam problem z wyborem producenta.

Zastanawialem sie nad Gigabyte, poniewaz ma 3 wiatraki ktore mysle ze dobrze chlodza cala maszynerie :)

 

 

prosze o porady i z walsnych doswiadczen propozycje.

 

 

Cena 1500 - 1700 zl

Edytowane przez GoDlik
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Asus Direct CUII TOP/ Gigabyte 7970 WF3 - najprawdopodobniej będzie blokada napięć, nie ma innych godnych producentów, Sapphire się szybko sypie, a Asus jest praktycznie niezniszczalny :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mysle ze ASUS bedzie najlepszy dla mnie :)

 

 

 

a pozatym roznica cen 200 zl a a taktowanie  5600/6000 MHz  1000/1100 MHz   mysle ze nie zauwazy sie roznicy w grze :P

 

Asus Direct CUII TOP
Edytowane przez GoDlik
Link to post
Share on other sites

Sapphire ma problemy z serią vapor-x z powodu słabego chłodzenia sekcji zasilania. Dual-x powinien być bezproblemowy, zresztą w przypadku vapor-x zła sława wynika głównie przez wypuszczenie wadliwej serii 7950. W przypadku Asusa pierwsza rewizja z powodu problemów z chłodzeniem też nie jest godna polecenia. Gigabyte ma zablokowane napięcia, MSI dość głośne chłodzenie z padającą diodą termiczną. Na tą chwilę mimo wszystko raczej Asus.



Miałem 7970 DCUII TOP i bez rewelacji. Zbyt cichy nie był jak na ASUSa %-) Dlaczego akurat 7970? Nie lepiej wybrać GTX770?

 

W pierwszej rewizji chłodzenia nie wszystkie heat pipy przylegały do gpu. Mam to samo 3 slotowe chłodzenie z tym, że na geforcie, generalnie gdyby było fabrycznie dokręcone to trudno byłoby powiedzieć o nim choćby jedno złe słowo. Niestety było nie dokręcone, a pasta lekko wyschnięta...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Miałem GTX680 i HD7970, i w moim odczuciu komfort gry jest zdecydowanie lepszy na GF. Na Radeonie pomimo wysokiego fps na ekranie widać było niekiedy mało płynne animacje i lekkie ściny, być może to wciąż wina sterowników ;)

Link to post
Share on other sites

Nie porównuj 4850 do 7970... Sam miałem m.in. 4870, 5870, 7870 i byłem zadowolony, jednak 7970 ma w niektórych grach dziwne ściny - podobną rzecz zauważyłem w 7870XT. Być może to wciąż problem sterowników. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...