Skocz do zawartości

Czyszczenie części układu LC i nowy płyn.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez maxforces,

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Dzisiaj odlewałem płyn ze swojego układu LC, zrobiłem to pierwszy raz w związku z czym mam do Was 2 pytania:

1.Czy mogę użyć odlanego płynu jeszcze raz czy lepiej użyć nowego? W układzie był 1L, przy odlaniu ubyło tak ze 100ml, do naczynia gdzie odlewałem wpadło trochę kurzu więc można powiedzieć że nie jest to tak do końca czysty płyn :P. Przed odlaniem bardzo mi zależało żeby nadawał się jeszcze do użycia ale teraz to już w sumie bym wlał nowy. Mam zapasową butelkę 1-litrową, więc nie będzie potrzeby kupowania. Odlany i nowy płyn są te same - EKWB blood red. Ten stary ma pół roku licząc od jego zakupu.

2.Czy muszę myć od środka chłodnicę, pompkę i blok CPU czy mogę zostawić resztki płynu w środku? Osobiście wolałbym umyć, tylko czy mogę po prostu wlać do nich bieżącą wodę i niech wylatuje drugim otworem? Tylko potem musiałoby chyba to w środku jakoś wyschnąć. Rezerwuar to obczyści się raczej bez większego problemu. Chłodnica to EKWB RAD XTX 360, pompa - EKWB EK-DCP 4.0 i block cpu - EKWB EK-Supremacy Full Nickel. Bardzo proszę o odpowiedzi, Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites

Płyn tak czy siak wypada wymienić na nowy co 6-9 miesięcy. Przepłucz układ kilkukrotnie zwykłą wodą a potem ~2 razy destylowaną. Warto też go zostawić żeby pochodził z destylką przez kilka godzin. Wtedy ładnie się wszystko wypłucze. Potem zalewaj od nowa :) 

Link to post
Share on other sites

Jeśli układ nie jest mocno zasyfiony to raczej polecam kilkukrotne płukanie niż powyższe metody. Ocet jak i kwas cytrynowy przyspiesza korozję i późniejsze syfienie układu. Najbezpieczniejsza jest woda z ewentualnym dodatkiem kilku kropel płynu do mycia naczyń. Powstająca piana zbiera się w rezerwuarze więc łatwo się jej pozbyć kilkoma płukaniami. 

Link to post
Share on other sites

Ocet i kwas rozcieńczasz, chłodnice  w środku są gołe miedziane i nie ma prawa ci nic przyśpieszać korozji, czyścisz miedz.

Płyn EK i tak już zrobił swoje jak siedział tyle w układzie destylka i płukanie tego za chiny ludowe nie wyczyści. 

 

Tak wygląda po niebieskim EK

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/TJ07/s8.jpg

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...