Skocz do zawartości

Benchmark.pl OC Team


Recommended Posts

A mi brakuje kostki DDR 400MHz przynajmniej 256 MB żeby móc przeprowadzić testy na kolejnej platformie Celeron D 320 :sciana: muszę coś wykombinować :P a w przyszłym tygodniu szykuje się prawdopodobnie na początek SLI na 9600GT a później CrossFire na 4850 :P + do tego 4,6 GHz na E8400 mam nadzieje ze mój OCZ wydoli :->

Link to post
Share on other sites

panowie ja tu podpatrzyłem ekipę Benchit i trzeba przyznać zgrani są i wcale się nie dziwie że prowadzą:

mają kilka procków które krążą po ekipie i to jest coś

u nas żal kompletny

czy jest ktoś chętny dołączyć się do takiej akcji aby w kwietniu być bezkonkurencyjnym (jakieś tanie procki pod 775) ja już zaczynam szukać coś na alegro...

 

przede wszystkim co wy na to???

Link to post
Share on other sites

O co chodzi??

A chodzi o to:

-zebrać kilka/kilkanaście osób

-zakupić za grosze trochę cpu pod 775 w ramach możliwości (kto może to kupuje)

-wysyłamy miedzy sobą

-wykręcamy miodne wyniki (kwiecień)

-wysyłamy dalej

-prowadzimy w rankingach

 

czy tak wystarczy???

zastanawiam się czy założymy nowy temat ale pomysł jak dla mnie dobry na przykładzie Benchit sprawdza się, po za tym możemy coś z siebie dla benchmarka

Link to post
Share on other sites

Lepiej zmotywować tych 20 członków w Naszej ekipie z dorobkiem 0 ptk żeby chociaż przelecieli pakiecik testów na podstawowych ustawieniach i myślę że 1 miejsce mamy w kieszeni.

Ja ze swojej strony powinienem dorzucić jeszcze kilka punktów tak gdzieś dobijając do 10 koła więc ta różnica tysiąca ptk nie jest aż taka nie do przeskoczenia nawet jeżeli oni też będą wrzucać jakieś testy, jednak myślę że już się trochę wystrzelali ale my po części też bo ze swojej obecnej platformy już raczej wiele nie wycisnę pozostaje mi praca na pożyczonym sprzęcie ale wiecie jak to jest na taki lepiej uważać przy OC :->

Link to post
Share on other sites

Ja mam do puszczenia jeszcze wiele benchmarkow na def. ustawieniach, oraz na dwóch oc eventach, wiec pktow sie nazwiera troche :P

A potem, kiedyś, podkrece RAM i znowu beda 2 oc eventy, a potem GPU i kolejnych kilka.

W sumie planuje takie cos:

Standardowe, RAM najnizej, GPU standard

Standardowe, RAM na standardowych 1333, GPU standard

Standardowe, RAM OC, GPU standard

OC 1.475V @3.4GHz, RAM najnizej, GPU standard

OC 1.475V @3.4GHz, RAM na standardowych 1333, GPU standard

OC 1.475V @3.4GHz, RAM OC, GPU standard

OC 1.500V @3.5GHz, RAM najnizej ,GPU standard

OC 1.500V @3.5GHz, RAM 1333 ,GPU standard

OC 1.500V @3.5GHz, RAM CO ,GPU standard

A potem zajme sie kreceniem GPU, czyli:

Standardowe, RAM najnizej, GPU OC

Standardowe, RAM na standardowych 1333, GPU OC

Standardowe, RAM OC, GPU OC

OC 1.475V @3.4GHz, RAM najnizej, GPU OC

OC 1.475V @3.4GHz, RAM na standardowych 1333, GPU OC

OC 1.475V @3.4GHz, RAM OC, GPU OC

OC 1.500V @3.5GHz, RAM najnizej ,GPU OC

OC 1.500V @3.5GHz, RAM 1333 ,GPU OC

OC 1.500V @3.5GHz, RAM CO ,GPU OC

 

I do każdego benchmarki w duzych ilościach ;)

 

A potem Underclocking jak najnizej, ale to juz jedno, max 3 eventy beda :P

 

1. miejsce gwarantowane, ale raczej w marcu nie dam rady :P

 

Ambitne to troche, ale mysle ze powoli bede robil i jakos sie uda.

Tylko musze sobie wybrac kilka/kilkanascie benchmarkow i przygotowac wszystko :P

Link to post
Share on other sites

@kowdipapo

Hmm takie podejście ma tylko sens jeżeli chcesz zgarnąć ptk za zdobycie archiwmentu Benchmark Collector i Benchmark Collector(ustawiania domyślne) bo system i tak wybiera ze wszystkich eventów najwyższe wyniki ale te dwa archiwmenty warte są 2 koła ptk więc to już jest znacząca ilość myślę że jak już podjarać to wszystko na maksa za jednym podejściem żeby w benchmarkach dla całej platformy uzyskać jak najwyższe noty a przy okazji dla poszczególnych podzespołów wypaść dobrze ;)

Link to post
Share on other sites

Aha zapomniałem powiedzieć rozwiązałem sprawę braku wyniku dla całej platformy w PcMarku05 wina leżała po stronie Windows Media Encoder x64 więc jeżeli ktoś ma system 64 bitowy to aby uzyskać wynik niech zainstaluje WME w wersji x86 u mnie pomogło ;)

Link to post
Share on other sites

Pacyna wiem wiem trochę to samolubne ponieważ posiadam tylko płytę pod 775 ale zawsze można działania rozszerzyć o jakieś tanie procki Amd

 

-jedna grupa intel

-druga grupa amd

-trzecia grupa intel/amd

to chyba nie jest jakimś wielkim problemem kupić wspolnię kilka proców tak do 100/20/30 zł

aby np zmniejszyć koszty to kupujemy sprzęty w formie odbiór osobisty u siebie w mieście

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...