Skocz do zawartości

Głośniki do 75 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bar1004,

Recommended Posts

Panowie poddaję się, po długich walkach z wtyczką w moich Creative'ach SBS 380, udało mi się uzyskać tylko dźwięk mono (lewy głośnik), a więc czas na wybór jakiś głośników.

Jedyne wymogi, to żeby były nowe i nie prykały/szumiały przy nie odtwarzaniu niczego (na idlu) oraz żeby były do kupna gdzieś w Krakowie (allegro, sklepy, obojętne), jest jeszcze zalecenie, aby raczej były wysokie niż szerokie. Nie jestem jakimś audiofilem więc jakiegoś super dźwięku nie potrzebuje (zresztą wiem, że za tą cenę nie dostanę). Kwota to jak w temacie ~75 zł, ale wiadomo im mniej tym lepiej :)

Pozdrawiam, Bar.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Hmmm... troszkę duże i nie wiem czy mi się zmieszczą na biurku, mógłbyś zaproponować jakieś mniejsze? A ja poszukam wymiarów, pomierzę i przejrzę każdą propozycję.



No to się wygłupiłem, jednak nie trzeba kupować głośników, te chyba jeszcze trochę pochodzą. Po pół dniowej walce z głośnikami dwukrotnym przelutowaniu wtyczki (już raz była lutowana, dlatego ją podejrzewałem), rozkręceniu całego zestawu, sprawdzeniu WSZYSTKICH połączeń miernikiem okazało się, że była to prawdopodobnie... wtyczka jacka poluzowana na panelu I/O. Mam klawiaturę z wejściem jack'owym na słuchawki, więc na wejściu jest rozdzielacz, po odłączeniu rozdzielacza i podłączeniu głośników bezpośrednio do płyty, oba głośniki zaczęły działać, po ponownym podłączeniu rozdzielacza też działają, dlatego wydaje mi się, że musiał być poluzowany. Co dziwne komputera, ani kabla nie ruszałem (ale subwoofer, do którego podłączona jest lutowana wtyczka, już tak), więc musiał się tak sam z siebie poluzować.

Ale jestem głupi....  :facepalm: Ale homzik dzięki za pomoc.

Edytowane przez bar1004
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...