Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

 

 

Heh, pamietam jak kupowalem 7850 to polowa ludzi mowila "po co komu wersja z 2GB ramu jak wystarczy 1GB"...

 

bo wówczas i przez kolejne 3 lata nie było

 

 

 

Na jakich ustawieniach mogę zagrać na tym sprzęcie ?

 

IMO jak wybierzesz preset to niskie lub średnie, ale jakby pokombinować to niektóre elementy (oparte o CPU) będzie można podciągnąć

 

co to tej pamięci grafy, wiedźmin będzie miał dwie rzeczy, które dadzą popalić - tekstury w wyższej rozdzielczości, widzieliśmy jaki to ma wpływ na przykładzie thief'a - oraz sporo, na prawdę sporo postprocessingu co wymaga sporego bufora ramki, ergo dużo VRAM bez niego zacznie się wachlowanie danymi, a w efekcie przycinki przy wydawałoby się jako takiej płynności

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i właśnie dlatego tak będą (a w zasadzie już są) robione współczesne gry, mają drastycznie większy budżet na tekstury i inne zabawne rzeczy (dla nieogarniętych skok jest z 512MB na 8GB) w prawdzie obiecywano także bardziej zaawansowany skrypty, bo na nie też brakowało pamięci poprzedniej generacji konsol, ale co do tego jestem jakoś sceptyczny (nie, żebym nie chciał dla odmiany mieć więcej niż ćwierć-inteligentnego przeciwnika)

tym samym 1GB VRAM to już jest żart, a 2GB niedługo też przestanie wystarczać, to samo tyczy się pamięci podręcznej CPU, > 4GB RAM staje się powoli wymogiem nie tylko dla grafików/inżynierów

Link to post
Share on other sites

Beda wychodzic GTXy z 8GB ramu. Ciekawe za jaki czas 4GB przestanie wystarczac na ultra.

 

Swoja droga czasy windowsa XP w segmencie gier przeminely juz bezprowrotnie.

 

to samo tyczy się pamięci podręcznej CPU, > 4GB RAM staje się powoli wymogiem nie tylko dla grafików/inżynierów
Chodzi Ci o zwykly RAM? Przeciez juz teraz chyba kazdy rozsadny gracz ma minimum 8GB. Ja mam 16 kupione w starych dobrych czasach jak pamieci byly 50% tansze ^^ 
Link to post
Share on other sites

 

 

Ciekawe za jaki czas 4GB przestanie wystarczac na ultra.

 

tak "dobrze" IMO nie będzie, przypominam, że nV sprzedawała 3GB karty klasy biurowej już w 2010, także weź poprawkę  ;)

 

 

 

Chodzi Ci o zwykly RAM? Przeciez juz teraz chyba kazdy rozsadny gracz ma minimum 8GB.

 

co nie znaczy, że musi tyle mieć

 

 

 

Ja mam 16 kupione w starych dobrych czasach jak pamieci byly 50% tansze

 

a ja przegapiłem okazję i teraz trochę mi jej brakuje, ale tylko trochę 

Link to post
Share on other sites

 

 

co nie znaczy, że musi tyle mieć
Fakt. Ja mialem 4Gb przed modernizacja kompa. Zanim go modernizowalem chcialem dokupic drugie 4 i okazalo sie ze mocno podrozal ram i sie nie oplaca. Przy modernizacji myslalem nad 8 ale potem przyszla reflaksja, ze znowu za jakis czas bede chcial dokupic i bedzie drozej, a teraz jest tanio :D

 

 

 

tak "dobrze" IMO nie będzie, przypominam, że nV sprzedawała 3GB karty klasy biurowej już w 2010, także weź poprawkę 
W sensie ze moze sie okazac iz przestanie wystarczac wczesniej niz moznaby przypuszczac? W sumie wieksze tekstury to zauwazalna poprawa grafiki. Nie mam nic przeciwko. 
Link to post
Share on other sites
W sensie ze moze sie okazac iz przestanie wystarczac wczesniej niz moznaby przypuszczac? W sumie wieksze tekstury to zauwazalna poprawa grafiki. Nie mam nic przeciwko. 

 

w sensie marketingowej magii cyferek  ;)

na co komukolwiek 3GB na grafie klasy biurowej, która zwyczajnie nie ma mocy obliczeniowej, by na niej grac, jeszcze w 2010, gdy tekstury większe niż 256 były stosowane sporadycznie

to samo widzę z ich obecnymi 8GB VRAM, nawet jak zamontują to na gamingowych modelach to mija się to kompletnie z celem w sensie technicznym, wyłączając ten drobny wycinek zje... em "graczy-entuzjastów", którzy budują quad-SLI i wgrywają tekstury 8k

Link to post
Share on other sites

po wgraniu tekstur HD i innych ulepszaczy, które żrą tą pamięć bez opamiętania i optymalizacji (bo to mody) vanilla to 128-256 na enviro i 512 na detale, przypominam, że to gra na stare konsole jest

 

tymczasem nowe konsole z swoim 8GB GDDR5 też nie jest jakiś "powerhorse" to nie jest pamięć wyłącznie na grafę, to jest APU, nie jest nawet możliwe zaadresowanie wszystkiego teksturami i buforem ramki

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą niektóre moderskie tekstury ultra hiper HD to zagęszczona pikselami kupa... Tak czy siak 8GB RAMu i 4GB VRAMu to dla gracza na tą chwilę bezpieczna ilość. Dla innych zastosowań to i dwa razy więcej będzie za mało.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

bo są robione prze amatorów, dla których ważniejsze jest, by się pochwalić ile to megapikseli weszło, a nie jaki to daje efekt, bo sama podmiana tekstur to jedno, jeszcze trzeba by choćby na nowo opisać shadery pod tą rozdzielczość, poprawić mapy wypukłości, mapy normalnych i całą litanię czynności wykonać, a tak wychodzi kupa

Link to post
Share on other sites

Sądzicie że mi ruszy chociaż na średnio-niskich w 1440x900 z przyzwoitym FPS?

GTX 560 TI 1 GB

8GB RAM
i5 4590


Zastanawiam się czy warto kupować r9 290 :/ czy może lepiej 280. A wy jak myślicie 280 odpali w w.w rozdzialce na high?

Edytowane przez Buber2000
Link to post
Share on other sites

bo są robione prze amatorów, dla których ważniejsze jest, by się pochwalić ile to megapikseli weszło, a nie jaki to daje efekt, bo sama podmiana tekstur to jedno, jeszcze trzeba by choćby na nowo opisać shadery pod tą rozdzielczość, poprawić mapy wypukłości, mapy normalnych i całą litanię czynności wykonać, a tak wychodzi kupa

 

Ale tak czy siak różnica między oryginalnymi teksturami, a tymi od community jest ogromna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...