Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Mam dość ludzi dla których liczy się tylko grafika i 60fps w 1080p, a najlepiej to w 4K.

 

W grach nie chodzi o to jak ona wygląda, a o grywalność. Lepiej się gra w gry które mają super feeling (poprawcie jak z błędem) i dają frajde z tego grania jak i się nie nudzą szybko.

Link to post
Share on other sites

a ja mam wywalone :D

ludzie którzy oceniają grę po trailerze / screenie z produktu w fazie WIP / Alpha / Beta są po prostu niepoważni

tak samo z tekstami typu "mam PC za XXXX zł [często ~2500-3500zł] i ma mi działać na ultra"

jak na razie wszystkie informacje są czysto teoretyczne i traktuje je z przymrużeniem oka, czas pokaże czy faktycznie się sprawdzą

do tego ocenię, bo sprawdzę sam osobiście grając w oryginalną kopię gry, a nie będę się opierał na opiniach "guru" z internetu, ponieważ to mi się ma dobrze grać, a nie komuś innemu - oceny w MC itp są po to, żeby zobaczyć czy innym graczom również ta gra podobała się tak samo jak mnie

i choćby nawet W3 był na poziomie graficznym porównywalnym z W1 to i tak będę grał, bo liczy się fabuła i gameplay [a w szczególności w RPGach]

jedyne co sprawiło, że straciłem lekko zaufanie do Redów, to przesunięcie premiery mimo poprzednich zapewnień

ale cóż - czas pokaże co z tego wyjdzie :)

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

Co kto lubi. Ja w to gram ze względu na fabułę, książki czytałem jako gówniarz z wypiekami na twarzy i sama gra jest dla mnie jak spełnienie marzeń. Toteż nie interesują mnie kompletnie niuanse związane z oprawą graficzną.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

Marcin na forum TW napisał że screeny były robione niedawno i pochodzą z PC a także uchylił rąbka tajemnicy odnośnie teleportu Ciri. Będzie on zastępował standardowy unik. 


A także:

 

Prezentacja grywalnego demo Wiedźmina 3 z udziałem mediów, planowana jest na początek 2015 roku. 

O szczegółach będziemy informować wkrótce.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spodziewacie się jakiś modów np. 4k textures pack ?

@Dzonzi jak ich tak potrzebujesz to zawsze możesz zapoznać się z REDkitem, który będzie udostępniony dość szybko po premierze trzeciej części Wiedźmina i sam coś zdziałać w tej sprawie :) 

Link to post
Share on other sites

Ooo. Najlepiej to niech inni zrobią takie tekstury za ciebie. Zacznijmy, że 3/4 tekstur w W2 ma rozdziałke 4K, a reszta to panorama, a nie kwadrat. Czyli średnio 4Kx2K.


I teraz każda, powtarzam KAŻDA gra ma tekstury w 2K-4K. Do rozdzielczości 4K wymagane są najlepiej tekstury o rozdziałce 8-16K.

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

I od tego ze jak zmodowalem go dzieki czemu wyglada o wiele lepiej (choc do reklamowanego przez tworcow modow realizmu to mu spoooooro brakuje) to wymagania wzrosly drastycznie i na moim radku sie nie da juz w to niestety grac, bo liczba fps spadla do 25% tego co bylo wczesniej.

Link to post
Share on other sites

Bo tekstury 4K dla powiedzmy butów lub majtek to debilizm przy obecnym sprzęcie. Optymalizowanie modów do tesv to jest spory kawałek chleba i jeśli bierzemy się za to sami: trzeba mieć doświadczenie.

 

Co do grafiki w poprzednich odsłonach: W1 znacznie bardziej mi się przypodobał, a rażących błędów nie było zbyt wiele. Dwójeczka ma skopane cienie i wygładzania powodujące powstawanie siatek, kratek i tego typu świństw na detalach (włosy, kamienie, etc). Dodatkowo spotykałem momenty, gdzie po wczytaniu kolejnego terenu fokus dofa trwał dłuższą chwilę.

 

Z większym rozbudowaniem przychodzą większe problemy. Obawy o poziom graficzny w W3 są jak najbardziej uzasadnione, tylko niech jakiś gimbus nie wszczyna dyskusji o to czy wspomniane wyżej trzewiki mają 2048, czy 4092 pikselową podeszwę, bo to najmniej ważny aspekt wizualny.

Link to post
Share on other sites

Z tym Gothic 3 to bym polemizowal. Zreszta tam sterowanie jest beznadziejne. O wiele lepiej walke zrealizowano w W1 gdzie tez sie co prawda klika ciagle jeden przycisk, ale zeby aktywowac zestawy ciosow trzeba to robic w odpowiednim momencie (plus odpowiednie style walki). Smieszne w G3 bylo za to wchodzenie totalnie wszedzie i niemal po wszystkim.

 

Za to walka w W2 juz jest calkowicie inna. Ciekawe jak zrobia uniki w W3 zeby nie bylo tyle turlania. No chyba, ze turlanie i tak bedzie. Jest to dynamiczne i skuteczne, ale w koncu Geralt tak nie walczyl. Lepsze by byly jakies uniki w piruetach itd.

Link to post
Share on other sites

Boze to turlanie w W2 wygladalo komicznie,po co oni to wymyslili:D

 

 

lepsze zwykle parowanie ,nie ma co z Wiesia robić jakiegos klauna  skaczacego dookola wroga jakby mial ADHD.  :D

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Zwykłe parowanie jest dla wieśniaków. Wiedźmin powinien robić szybkie uniki i w mgnieniu oka znaleźć się za placem przeciwnika, żeby uciąć mu łeb od tyłu. Ja bym wolał jakby podczas walki załączały się skrypty, czas zwalniał i byśmy coś klikali żeby wykonać unik, a następnie zabójczy cios.

Link to post
Share on other sites

Mhm, QTE dla zwycięzców, beznadziejny pomysł. Nie chciałbym żeby wiedźmak przerodził się w Ryse.

 

Poza tym polecam poczytać o fintach, paradach i innych technikach walki białą bronią. Parowanie nie jest dla wieśniaków, jest nieodłącznym elementem walki. 

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...