Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

 Zobaczymy jak wydadzą nową wersję tego trailera, jak tam się to będzie prezentowało.

"Nowa wersja" trailera to po prostu plik wstawiony bez kompresji -https://mega.co.nz/#!wY41QD7R!CQdf_E5GVgRr4VoYHH4hSdzKSSZGzQF5WW0gavJBPCM

Pewnie gdzieś na początku przyszłego roku pojawi się jakiś nowy materiał z Wiedźmina.

Moim zdaniem nie liczyłbym na nowy zwiastun/gameplay przed świętami. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

 

 

A podobno czechu zrezygnowałeś z ek wieśka?
 

Zastanawiałem się nad tym wcześniej, ale myślałem że poczekam, ciągłe przekładanie i lanie wody, że "optymalizują" wyczerpało moją cierpliwość, zresztą jak pajac kupiłem drugi raz nv dla tej gry.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się jeszcze nad jednym,jaki chaos musi panować w firmie skoro w piątek widzieliśmy nowy trailer Wiedźmina, w którym na końcu wyraźnie widnieje data premiery: 24 luty 2014 r. , a dzisiaj dowiadujemy się o jej przesunięciu.

Trochę przykre, że dopiero reakcja fanów, którzy na ponad 150 stronach na oficjalnym forum wylewali swoje żale, co do jakości grafiki na zaprezentowanym materiale, zmusiła CDPR do przesunięcia premiery.

Oby tylko Wiedźmin 3 nie skończył tak jak poprzednia część, która strasznie ucierpiała z powodu gonienia terminów.

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Dla mnie W2 po premierze był zrobiony tak gdzieś w ~60-70%. Zaraz po premierze zaczęło się łatanie gry, które trwało długie miesiące. Sam 3 akt wyglądał jakby był robiony na miesiąc przed premierą żeby tylko jakoś zakończyć tę fabułę. Nie wspominając już o tym że takie szczegóły jak zwierzęta w grze został dodane dopiero kilka dobrych miesięcy po premierze. Mam nadzieję, że ta obsuwa z premierą W3 zaowocuje tym, że tego typu błędów nie będzie w przeciwnym wypadku stracę w nich wiarę.

Link to post
Share on other sites

Prezes CD Projektu: „Chcemy rozminować opinie, że Wiedźmina 3 nie ma”

 

"Kiciński poinformował, że „na dniach” poznamy wymagania sprzętowe, które mają być możliwie jak najbardziej precyzyjne"

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2014-12-09-prezes-cd-projektu-chcemy-rozminowac-opinie-ze-wiedzmina-3-nie-ma

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jakoś nie jestem do końca pewien tego wszystkiego...
Gra miała być wydana w lutym, do tego dochodzą plotki że gry nie ma a pracownicy pracują w poczie czoła. Po reakcji fanów na downgrade, CDP przekłada termin na maj 2015. Dochodząc do sedna : mamy rok 2013 potem 2014, premiera na grudzień 2014- wymagań brak. Premiera przełożona na luty 2015, dziś mamy 9 grudnia czyli około 3 miesięcy  do wcześniejszej premiery- wymagań brak. W tym tygdoniu dowiadujemy sie o premierze w maju 2015(która być może zaliczy kolejną obsuwę), czyli jak rozumiem podadzą wymagania na pół roku przed (być może ostateczną datą premiery), podczas gdy do premiery zostały 3 miesiące nie byli ich wstanie podać ?  :co: 
3 miesiące do premiery = nie podajemy wymagań
6 lub więcej miesięcy = podamy wymagania 
??

Link to post
Share on other sites

Na forum gry-online pojawił się ciekawy post, dający sporo do myślenia i jednocześnie wywołujący obawy ale może i to być też wymysł żeby tylko zniechęcić ludzi do kupna gry. 

 

Tak się składa, że dziewczyna mojego znajomego pracuje u Redów, z wiadomych względów nie mogę napisać nic więcej. Z tego co się dowiedziałem i wnioskuje z tych kilku zdań które jakiś czas temu wydusiłem z niej na imprezie, wizja całości projektu "Wiedźmin 3" rysuje się raczej w szarych barwach. Firma zatrudniła zawodowych kłamców, którzy bez ograniczeń kłamali na temat projektu przy każdej możliwej okazji ( nawiasem mówiąc ostatnio wypowiadają się coraz rzadziej ) przez co firma zapędziła się w kozi róg. Chociaż założenia redzi mieli ambitne od samego prawie początku jasne było, że realizacji ich jest nie możliwa. Przede wszystkim ze względu na brak sił przerobowych no i głównie finansów aby to wszystko zrealizować w możliwie krótkim czasie. 

Od samego początku pewne sprawy trzeba było tonować i przycinać. Zaczęło się od wielkości świata, i tutaj najlepsze, bo z tego co się dowiedziałem, nie ma mowy o jednym wielkim otwartym świecie, jednej lokacji, niczym w GTAV i Skyrim, ponieważ gra podzielona jest na 3 bądź 4 lokacje oddzielone od siebie wąskimi przejściami z ekranami ładowania, podobnie jak to miało miejsce w grze Stalker, lub bardziej w ostatnim Stalker: Lost Alpha. Stąd właśnie mamy do czynienia z lokacjami znacznie od siebie oddalonymi w sadze Sapkowskiego. Novigrad i okolice to jest jedna lokacja, natomiast oddzielną są wyspy Skelige i obszar ziemi niczyjej, itd itp. Sytuację można porównać do tego jakby wszystkie lokacje z Wiedźmina 2 były od razu dostępne, lecz oddzielone od siebie ekranami ładowania. Same poszczególne lokacje nie są znowu tak ogromne jak to próbują sprzedać spece od marketingu, a razem do kupy stanowią ledwo obszar porównywalny z tym ze Skyrima. Należy zapomnieć tez o 100 godzinach grania ponieważ długość rozgrywki na obecnym etapie to +- czas potrzebny na przejście wiedźmina 1. Podobno problemem są zadania poboczne, które na obecnym etapie nie są zbyt atrakcyjne i dopracowane.
Ostatnią ważna sprawą są problemy z silnikiem, który nie do końca sprawdza się w większych lokacjach do tego mając wielki apetyt na zasoby sprzętowe. Na pececie z mocnymi bebechami jakoś daję radę gorzej natomiast jest z tym na konsolach gdzie do tej pory jeszcze nie osiągnięto zadowalających efektów. Z cięciami na grafice mieliśmy do czynienia prawie od samego początku a pokazane trailery zupełnie nie odzwierciedlały rzeczywistości.
I ostatnie kilka zdań tym razem wynikających tylko i wyłącznie z moich obserwacji ostatniego traileru. Przede wszystkim rzuca się w oczy niska jakość grafiki, ale to nie jest najważniejsze, istotniejsze są niskiej jakości animacje i kiepska ogólna jakość świata w nim przedstawionego. Ponieważ są to lokacje nowe, wcześniej nie pokazywane, widać gołym okiem jak są one słabo dopracowane. Podobnie jest z postaciami np. Eskel, natomiast animacja Ciri, którą widzimy w biegu, prawdopodobne przed czymś uciekającą, jest żywcem wyjęta z Wiedźmina 2 - całkowicie zapożyczona od Triss. 
Ogólnie od dłuższego czasu u Redów panuje potężny chaos i panika a przede wszystkim brak konsekwencji w ich działaniach.
Jest wielce prawdopodobne, że po premierze fani będą tym tytułem rozczarowani i zawiedzeni, a wszystko przez niepotrzebnie rozbuchane puste obietnice speców od marketingu. "

 

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13515480&PAGE=1&N=1

Link to post
Share on other sites

póki info nie zostanie potwierdzone [przynajmniej tak jak na NeoGAF] dla mnie to na razie zmyślona historyjka, brak daty imprezy na której rzekomo wyciągnął z niej informacje, itp. itd.

podobne "wieści" może wymyślić każdy troll z niezbyt dużą wiedzą oraz wyobraźnią

koniec końców - brak potwierdzenia / dowodów > post warty tyle co nic, a nawet mniej

 

do tego polecam zapoznać się z TYM POSTEM :)

Edytowane przez darasz89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To wszystko to troche taki gluchy telefon. NAwet zakladajac ze historia z dziewczyna kumpla jest prawdziwa, to przeciez sam fakt, ze ktos jest pracownikiem Redow nie powoduje ze wie wszystko. No chyba ze dziewczyna kumpla jest jakims kierownikiem kilku zespolow pracujacych nad wieloma aspektami gry. W przeciwnym wypadku my znamy relacje z opowiadan kogos, kto slyszal od dziewczymy, ktora slyszala od znajomego z pracy. Znajomy z pracy albo sam nad tym pracuje, albo tez slyszal lub zaslyszal.

 

Mysle ze w zasadzie pewne jest ze maja problem z konsolami, bo zeby na tych next genowych padakach to chodzilo i w miare wygladalo to jest pewnie wyczyn, aczkolwiek tez nie moga sobie pozwolic na sytuacje by gra nie poszla ludziom z grafikami za 500zl, bo to w koncu spora czesc rynku.

 

Co do wymagan to widze dwie opcje. Albo faktycznie dopiero teraz je znaja, albo chca rzucic graczom cokolwiek zeby bylo, a ze sie pozniej wymagania zmienia to trudno. Generalnie wymagania i tak sa znane. Skoro ma to dzialac na next genach to wiadomo ze na nawet starym srednim kompie tez powinno. Co inego z grafika na ultra, bo nie kazdy ma w kompie titany w SLI jak oni na pokazach.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...