Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

A ja bym wolał żeby sobie rozplanowali wszystko dobrze a potem podawali datę premiery a nie zmienianie po pierdylion razy. Mogli podać 2016 i by się cierpliwie czekało a nie - będzie w ostatnim kwartale 2014, czekasz czekasz BUM przesunięcie. Będzie w lutym 2015 czekasz czekasz bum w maju jednak.

Link to post
Share on other sites

A o co chodzi z tymi 50 MB?

Dotyczyło  to głównie edycji kolekcjonerskich W2. Ci którzy kupili mogli uruchomić grę dzień wcześniej przed światową premierą ale coś nie pykło z serwerami i ostatecznie wszyscy zagrali w tym samym terminie. Plusem tego wszystkiego jest rekompensata w postaci fajnej koszulki :D

 

Co do gry to Redzi powinni w najbliższym czasie wypuścić jakiś gameplay prezentujący aktualny build gry w którym będą już zaimplementowane wszystkie technologie tak żeby można było zobaczyć co nas czeka bo jak na razie dostaliśmy jeden dłuższy gameplay który w większości był zlepkiem kilku mniejszych i do tego była to wczesna wersja gry. Może wtedy rozwiałoby to większość krążących po sieci wątpliwości. ;) Jeśli Redzi faktycznie zdecydowaliby się na ponowne przesunięcie premiery a sporo ma się ku temu to znowu straciliby dużo w oczach graczy. Wtedy wyglądałoby na to że Iwiński kłamał mówiąc, że gra byłaby gotowa na jesienną premierę a przesunięcie ma na celu tylko dopieszczenie jej i naprawę błędów. To co mówił było tylko laniem wody i mydleniem oczu w celu uspokojenia publiki. Oby tak się nie stało....

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że oni narobili w portki i dalej ulepszają grę. Wiesiek w dniu premiery miał zniszczyć wszystko na rynku i ustanowić nową jakość. Patrząc chociażby na Mordę czy gejpleje z Ryse lub Dying Light- konkurencja bardzo wysoko podniosła poprzeczkę. Ciągłe przekładanie premiery może im nie wyjść na dobre...

 

Porównałbym to do stworzenia samochodu, a potem podrasowywanie silnika, doklejanie spojlerów, innych alufelg, nowej tapicerki itd. Samochód będzie zapieprzał, będzie ładniutki, ale nowe maszyny zwyczajnie będą ładniejsze. Świat gier nie stoi w miejscu. Wszystko się starzeje. Nie ma opcji...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Złożyli sporo obietnic i postawili sobie wysoko poprzeczkę teraz pewnie kombinują jak chociaż część z tych obietnic spełnić a po drodze myślą jak wymigać się od reszty. Zresztą daleko nie trzeba szukać, podobna sytuacja była z W2, gdzie miał być zaawansowany system polowań na potwory, epicka fabuła itd. Fabuła owszem była tyle że krótka a ze słynnych polowań wyszły nici, Geralt zamiast tego otrzymał kota który działał jak rentgen. Zobaczymy jak będzie tym razem....

 

Denerwuje mnie jeszcze jedna sprawa z Wieśkiem otóż chodzi o to że gra robiona jest przez polskie studio a do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego gameplay z polskim dubbingiem czy też dziennika deweloperskiego z polskimi głosami. Wszystko co jest pokazywane jest tylko po angielsku z polskimi napisami ( nie liczę cgi i trailerów) a czemu nie mogłoby być choć raz odwrotnie. Weźmy np. Dying Light, tam jakoś potrafili zrobić dziennik deweloperski gdzie po polsku opowiadają o grze a w tle lecą angielskie napisy. Fakt w CDP RED pracuje sporo obcokrajowców ale gdyby chcieli to dałoby się to zrobić w taki sposób że jedna i druga strona byłaby zadowolona. ;)

Link to post
Share on other sites

Złożyli sporo obietnic i postawili sobie wysoko poprzeczkę teraz pewnie kombinują jak chociaż część z tych obietnic spełnić a po drodze myślą jak wymigać się od reszty. Zresztą daleko nie trzeba szukać, podobna sytuacja była z W2, gdzie miał być zaawansowany system polowań na potwory, epicka fabuła itd. Fabuła owszem była tyle że krótka a ze słynnych polowań wyszły nici, Geralt zamiast tego otrzymał kota który działał jak rentgen. Zobaczymy jak będzie tym razem....

 

Denerwuje mnie jeszcze jedna sprawa z Wieśkiem otóż chodzi o to że gra robiona jest przez polskie studio a do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego gameplay z polskim dubbingiem czy też dziennika deweloperskiego z polskimi głosami. Wszystko co jest pokazywane jest tylko po angielsku z polskimi napisami ( nie liczę cgi i trailerów) a czemu nie mogłoby być choć raz odwrotnie. Weźmy np. Dying Light, tam jakoś potrafili zrobić dziennik deweloperski gdzie po polsku opowiadają o grze a w tle lecą angielskie napisy. Fakt w CDP RED pracuje sporo obcokrajowców ale gdyby chcieli i to dałoby się zrobić w taki sposób że jedna i druga strona byłaby zadowolona. ;)

Uderzyłeś w samo sedno działania CDPR :) Tak mniej więcej działa ich polityka. Podobają mi się ich ambicje, ale czasem jednak brakuje możliwości. Gry w dzisiejszych czasach to już o wiele cięższy orzech do zgryzienia - gra musi być dość długa, wciągająca, najlepiej z otwartym światem, a do tego dobrze by było gdyby wyróżniała się ponad przeciętna grafiką, co jak wiadomo pochłania bardzo dużo czasu, jeżeli grę projektuje się od zera. Przy Wiedźminie pracuje pewnie niecałe 200 osób, dla porównania przy nowym Assassin's Creed ponad 1000. Wszystkiego w 2,3 lata nie da się zrealizować zakładając, że chcemy stworzyć grę z ogromnym światem, dynamiczną pogodą, tysiącami NPC, którzy reagują na wiele różnych sytuacji itd. 

 

Szczerze powiedziawszy CDPR gracz polski raczej mało interesuje patrząc pod kątem biznesowym. Pewnie na nasz kraj przypadnie jakieś 2% zysku w skali całego świata . Oni zdają sobie z tego sprawę. Jeżeli prawdą jest, że pracują jeszcze w pośpiechu to nie dziwie się, że nie ma nawet czasu na stworzenie dwóch wersji dziennika deweloperskiego.

 

Świetny fan art:

http://th00.deviantart.net/fs70/PRE/f/2014/263/4/6/the_witcher_3_by_patrickbrown-d7zu9b9.jpg

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Stanowisko jednego z Redów odnośnie fali krytyki dotyczącej rzekomego downgrade grafiki na screenach.

 

 

Odnośnie grafiki, to widzieliście jak gra wygląda w ruchu na dość obszernym fragmencie prezentującym rozgrywkę. Screeny, jak zapewne wiecie, są różnie odbierane (mam tu na myśli wszystkie screeny, które wypuszczamy), nie tylko te ostatnie. Gra jest cały czas w produkcji - pracujemy wciąż nad kilkoma aspektami (w tym graficznymi). Mogę Was zapewnić, że nia ma mowy o żadnym downgradzie. Gra będzie wyglądać super, niezależnie od platformy. Chcemy wycisnąć z każdej platformy wszystko, co się da. 


Artykuł w którym mówią ze nie będzie downgrade ;)

http://www.worldsfactory.net/2014/10/06/cd-projekt-no-downgrade-the-witcher-3

Trochę fotek z rosyjskich targów

 

 

http://www.kaermorhen.ru/uploads/images/Qn0YFfOAI3Q.jpg

 

http://www.kaermorhen.ru/uploads/images/-3RSa0fal-I.jpg

 

http://www.kaermorhen.ru/uploads/images/bNB9o7reuIA.jpg

 

http://www.kaermorhen.ru/uploads/images/dh7YKMqOXi8.jpg

 

http://www.kaermorhen.ru/uploads/images/FVoI6OG6LBE.jpg

 

http://www.kaermorhen.ru/uploads/images/N3mX8hUltzE.jpg

 

http://www.kaermorhen.ru/uploads/images/sI1wDIcklsw.jpg

 

http://sergeiklimov.biz/wp-content/uploads/2014/09/Iwinski.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Marcin Momot, czyli człowiek od PR'u :D Mam jednak nadzieję, że nie mówi tak, bo musi :)

Czekam teraz na 7 grudnia, kiedy zaczyna się VGX - powinniśmy zobaczyć co najmniej nowy zwiastun lub gameplay i wtedy te słowa zostaną zweryfikowane :)

 

Jak dla mnie Triss najlepiej  ;)

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Marcin Momot, czyli człowiek od PR'u

PR to kontakt z otoczeniem. To raczej nie jest dziwne ze z prasa i graczami kontaktuja sie PR'owcy, a nie ksiegowi. Kazdy ma po prostu swoja dzialke do wykonania. Bez sensu by programisci czy graficy tracili czas na PR zwlaszcza ze i oni mogliby klamac (to dla tych co widza tu jakis spisek).

 

Z lasek Triss najlepsza. No i widze tez tu lampe z Ikei ;P

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Ludziska, może i wyjadę tutaj dość typowym pytaniem aczkolwiek zastanawia mnie to, i to grubo...

Hype na nowego wieśka jest od.. 2 lat (?). Wiadome jest COKOLWIEK odnośnie wymagań tego dziadostwa? Bo niby staram się uważnie śledzić info o tym ale jedynie co słyszę to "zbieraj na nowy sprzęt". 

Chyba nie będzie to masakrator typu 4790K w zalecanych? 

Link to post
Share on other sites

Ludziska, może i wyjadę tutaj dość typowym pytaniem aczkolwiek zastanawia mnie to, i to grubo...

 

Hype na nowego wieśka jest od.. 2 lat (?). Wiadome jest COKOLWIEK odnośnie wymagań tego dziadostwa? Bo niby staram się uważnie śledzić info o tym ale jedynie co słyszę to "zbieraj na nowy sprzęt". 

 

Chyba nie będzie to masakrator typu 4790K w zalecanych? 

Patrząc na twój sprzęt z sygnaturki to jedynie karta do wymiany :) W sumie nie ma co się martwić, jeżeli nowe konsole, które mają w środku niezbyt dobry procesor 8x1,6 GHz + układ graficzny pokroju Radeon HD 7850 i jak one dadzą radę to twój PC również :) 

Wymagania powinny ukazać się w połowie stycznia 2015, przynajmniej tak mi się wydaje. 

Link to post
Share on other sites

Ja sie szykuje na wymiane grafiki, nie wiem tylko jeszcze na co bo gra nie wyszla i nie wiadomo na czym bedzie najlepiej chodzic i jak ;) A dopoki nie wymienie to bedzie musial chodzic wlasnie na 7850 chociaz ostro wykreconym. O procka sie specjalnie nie martwie, bo sadze ze i5 IB powinien bez problemow dac rade.

Link to post
Share on other sites

Marcin Momot napisał na forum CDPR :)

Tak na marginesie, jutro zachęcam wszystkich do podążania za śladem, który znajdzie się na thewitcher.com w okolicach 16. Więcej nie powiem. Spekulacje czas zacząć  ^^ 

 

 
 
Stawiam na nowe CGI albo zwiastun z elementami gameplayu - być może będzie nazywał się "The Trail"  :)
 
@darkatraz
Łap :)
Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Czyli ta sama ekipa która kręciła Opowiadania i teraz Sage. Trzeba będzie zawitać do Biedry :P Szkoda, że Dereszowska nie będzie podkładać głosu Yen w grze, w audiobooku wypadła świetnie ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...