Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Gość effendi360

W2 był dla mnie grą jedynie dobrą. Tym bardziej, że przechodziłem go bezpośrednio po Skyrimie i po prostu czułem się zbyt mocno ograniczony tym de facto, zamkniętym i bardzo małym światem. Jeżeli tu będzie inaczej, na pewno tytuł mnie zainteresuje.

Link to post
Share on other sites

Pisali kiedyś, że świat będzie 40x większy od tego z W2 i chyba 2x większy od Skyrima :D

 

Myślę, że całą moc przerobową, każdy rdzeń zaprzęgali do zrobienia najlepszej gry 2014 roku. Ciekawe czy tak wielki świat, tak wiele questów itp. zmieści się na 3 gb ramu ;(

Link to post
Share on other sites

przechodziłem go bezpośrednio po Skyrimie i po prostu czułem się zbyt mocno ograniczony

 

Nie to co w Skajrimie, który daje bohaterowi się popisać i rozwinąć skrzydła, bo przecież zadania nie opierają się na zasadzie idź pól mapy przez fast travel i zabij wszystkich, a jako dowód przynieś mi cukierka z kieszeni dowódcy. Na pewno tak nie jest.

 

 

Ciekawe czy tak wielki świat, tak wiele questów itp. zmieści się na 3 gb ramu ;(

 

A co ma wielkość świata i ilość questów do pamięci ramu? Jeśli uważasz, że cały świat i wszystkie dane są ładowane na raz do pamięci i tam siedzą do usr.... śmierci, to się mylisz.

 

Np. Crysis 1 zabiera duuużo mniej ramu niż BF3/4 na multi. Wszystko zależy od silnika, a ten z tego co mówili ludzie z CDP jest baaardzo dobry, bo nie dzieli świata na sektory jak w W2, tylko dynamicznie dobiera ilość danych do tej ustalonej przez programistów.

 

@up

O gustach się nie dyskutuje, ale wiedz, że się mylisz :P

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

 

 

A co ma wielkość świata i ilość questów do pamięci ramu? Jeśli uważasz, że cały świat i wszystkie dane są ładowane na raz do pamięci i tam siedzą do usr.... śmierci, to się mylisz.

 

Gdyby tak faktycznie było, to na zawsze by starczyło 1 gb ramu niezależnie od gry.

Link to post
Share on other sites

@up

Nie masz pojęcia o programowaniu, podałem tobie argument, że gunwo zwane Frostbite 2 i 3 pobiera ogromne ilości ramu nie generując żadnych fajerwerków, a do dziś najbardziej realistyczna graficznie gra Crysis pobiera jego dużo mniej i działa dużo lepiej.

 

@effendi360

A ja z kolei na niego rzygałem. Ciekawe questy miała tylko akademia magów i gildia złodziei. Reszta NUDA NUDA NUDA! ZERO emocji.

A po patchu, który naprawiał ochronę przed czarami gra na maksymalnym poziomie zrobiła się za łatwa.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie wiem, ja po 120 godzinach miałem inne odczucia. Zastanawiam się czy nie przejść drugi raz jako wampir. Wieśka 2 (jedynke nie grałem) w mojej skali oceniam tak na 6+/10 a Skyrima na 8+. Wiesiek, fakt za******a grafika, całkiem fajny sys walki, ale menu - interfejs jak dla mnie hujnia. System rozwoju postaci też taki se. Mało przedmiotów. Skyrim - masa przedmiotów, fajni wrogowie, mega smoki, eksploracja, rozwój postaci, klimat - górski - jaki lubię.

Link to post
Share on other sites

@up

Nie masz pojęcia o programowaniu, podałem tobie argument, że gunwo zwane Frostbite 2 i 3 pobiera ogromne ilości ramu nie generując żadnych fajerwerków, a do dziś najbardziej realistyczna graficznie gra Crysis pobiera jego dużo mniej i działa dużo lepiej.

 

@effendi360

A ja z kolei na niego rzygałem. Ciekawe questy miała tylko akademia magów i gildia złodziei. Reszta NUDA NUDA NUDA! ZERO emocji.

A po patchu, który naprawiał ochronę przed czarami gra na maksymalnym poziomie zrobiła się za łatwa.

 

 

No i co z tego ? Może miał lepszą optymalizacje itp ? To gdzie w takim razie są zapisywane wszystkie dane dotyczące questów, postaci itd ?

 

To, że nie są cały czas przechwywamy w pamięci ram nie oznacza, że duży świat nie ma związku z ilości zajmowanej pamięci. Coś może być bardziej lub mniej zooptymalizowane. Czemu Ghost zajmuje 2.2-3 gb ramu, a nie np. 512 mb ? Czemu podobnie jest z innymi grami ?

Link to post
Share on other sites

 

 

ale menu - interfejs jak dla mnie hujnia

 

Nie to co w Skyrimie co nie? :rotfl:

 

 

 

System rozwoju postaci też taki se.

 

W Skyrimie różnica pomiędzy poziomem A a poziomem A+1 może być znaczna, bo nagle jakiś perk op, który daje 3x więcej dmg jak się zaatakuje z ukrycia, albo w sumie tam 15x wiecej jak się uderzy sztyletem z ukrycia. No super balans.

Ale dobra, ja nie lubię gier, które do przejścia wymagają klawiatury i muszki, a mózgu już niekoniecznie.

 

@up

Jak już mówiłem, nie masz bladego pojęcia jak to działa i co leży w pamięci. Wszystkie questy nie są wczytywane do pamięci, tylko poszczególny skrypt z pierdyliarda nagle jest liczony przez procesor i na zasadzie warunków jest następna lista kroków. Nie ma tak, że wchodzisz do Wichrowego Tronu i są ładowane wszystkie questy z tego obszaru. Zaczynasz quest, to jest on liczony przez procesor, a z racji tego, że taka operacja niemal nic nie wymaga od komputera, to nie zauważysz tego na wykresie bez jakiejś chorej dokładności.

 

A to, że Duszki zajmują nie 2/3 GB pamięci, to zasługa WSPANIAŁEGO silnika id tech 3, który był dobry kilkanaście lat temu.

Link to post
Share on other sites

Zamiast pisać takie głupoty, to napisałbyś coś konkretnego i skończylibyśmy temat na wcześniejszej stronie. 

 

 

 

Jeśli wg ciebie jedyne co jest liczone to questy, lub tereny

 

Kto Ci tak powiedział ?  Napisałem zupełnie odwrotnie, a mianowicie 

 

 

Ciekawe czy tak wielki świat, tak wiele questów itp. zmieści się na 3 gb ramu ;(

 

Tłumacząc na twój rozum, wynika z tej wypowiedzi, że dużo questów, wielki świat i tam gdzie jest itp. miałem na myśli wiele innych rzeczy. Także nie napisałem, że TYLKO wielki świat i questy, ale także inne rzeczy.

 

Polecam naukę czytania ze zrozumieniem. Także wielkość świata i ilość misji/questów nie ma żadnego wpływu na wielkość zajmowanej pamięci RAM ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...