Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S2 vs Lenovo A820


Recommended Posts

Witam , za niedługo mam zamiar kupić telefon i ostatnio zauważyłem ciekawą propozycje jaką jest Lenovo A820 .  Który z nich będzie lepszy ?

 

 

Samsung Galaxy S2  vs  Lenovo A820

 

Cena (nowy) :  850 zł  vs  600 zł

Wyświetlacz :  4,3  vs  4,5

Rozdzielczość :  480x800  vs  540x960

Bateria :  1650mAh  vs  2000mAh

Pamięć wbudowana :  16GB  vs  4GB

Pamięć RAM :  1GB  vs  1GB

Procesor :  Exynos 4210  vs  MediaTek MT6589

Zegar procesora :  1200MHz  vs  1200MHz

Ilość rdzeni :  2  vs  4

Aparat :  8Mpx  vs 8Mpx

 

Wynik AnTutu : 10270  vs  13334

 

Lenovo wygrywa w :

cena

wyświetlacz

rozdzielczość

bateria

procesor

 

Samsung wygrywa w:

pamięć wbudowana

 

Remis w :

pamięć ram

aparat

 

Czekam na wasze zdanie . Za każdą sensowną wypowiedź Rep-Up !

Edytowane przez Robcio5551
Link to post
Share on other sites

Mam S2 jest w nim quad GPU i za********e sobie daję radę w wymagających grach, procesor Media tek jest słabszą architekturą chociaż posiada 4 rdzenie i jak widać w teście się to przekłada. W S2 masz super AMOLED a w Lenovo IPS wiec różnica może być na korzyść lenovo ale nie koniecznie, nie wiem musiałbym osobiście porównać. Na S2 będzie niebawem aktualizacja na 4.2.2. Co do aparatu wszystko zależy od optyki bo 8 MPx a 8MPx to nie to samo.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na taki temat czekałem bo zasadniczo też stawiałem na te telefony. S2 nowy nie kosztuję raczej 850 zł chyba, że ściągany gdzieś z Chin. To może rodzić problemy choćby z gwarancją 12 miesięczną. Z Lenovo podobnie choć widziałem na aukcjach modele z polskiej dystrybucji, które oczywiście były znacznie droższe - ok 850 zł.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

lenowo ma tą zaletę że obsługuje AERO2, ale za 650 zet można już kupić ZOPO zp810, bateria mi trzyma po 3 dni!! jest ładniejszy od lenovo i ma 5"

polska recenzja

 

a jeszcze ciekawsza propozycją jest zopo c2 i c3 lub Iocean x7

 albo niebawem pojawią się superwydajne ośmiordzeniowe procesory w telefonach.

Edytowane przez czamarek
Link to post
Share on other sites

Ja jednak rezygnuję ze sprzętu ściąganego z Chin ponieważ jak dojdzie do jakiegoś uszkodzenia to może już nie być tak kolorowo. Chyba dorzucę do S3 ale tam z kolei obudowy są dość nietrwałe :/ S4 to już za duża kasa. Przy wyborze nowego S2, który trzyma nadal cenę ok 1100 zł, lepiej kupić Xperie T. Oczywiście teoretycznie można S2 kupić za 850 ale są to sztuki po serwisowe z 12 miesięczną gwarancją także nie wygląda to najlepiej.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

@UP

Żartujesz? W ogóle nie ma pewności, czy wysłany sprzęt tam dotrze, czy wróci i czy w ogóle zajmą się realizacją zgłoszenia gwarancyjnego. I do tego cena takiej przesyłki - oczywiście ubezpieczonej. A o czasie wspomniałem? Zatem autor ma rację - nie warto. Lepiej dopłacić do czegoś pewniejszego z realizacją gwarancji w Polsce, nieprawdaż?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

@UP

Żartujesz? W ogóle nie ma pewności, czy wysłany sprzęt tam dotrze, czy wróci i czy w ogóle zajmą się realizacją zgłoszenia gwarancyjnego. I do tego cena takiej przesyłki - oczywiście ubezpieczonej. A o czasie wspomniałem? Zatem autor ma rację - nie warto. Lepiej dopłacić do czegoś pewniejszego z realizacją gwarancji w Polsce, nieprawdaż?

nie słyszałem jeszcze aby komuś nie zrealizowali gwarancji, jedyny minus to czas, 1 miesiąc lub dłużej, ale z opisów ludzi z forum chińskich telefonów wynika że jak paczka dojdzie do china (za 18 zł ) to po 3 dniach zostaje odesłana bezpłatnie.

 

A nowe lenovo a820 idzie dziś kupić za 450 zet, ( w antutu ponad 13000)

Edytowane przez czamarek
Link to post
Share on other sites

Tak na serio to mając 850 zł można kupić znacznie lepsze telefony - i nie koniecznie Lumie :)  :) - wystarczy poszukać w komisach telefony kupione u operatora i bez rozpakowania sprzedane. :) Mamy pewny kupiony w Polsce sprzęt, gwarancję 24 miesiące, która jest załatwiana w dwa tygodnie a nie dwa miesiące. :)  :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...