Skocz do zawartości

SPC M40 - USB 3.0 oraz wyjście słuchawkowe nie działają


Recommended Posts

Cześć!
Od jakiegoś tygodnia zmagam się z pewnym problemem.

W obudowie SPC M40 nie działa USB 3.0 oraz wyjście słuchawkowe. Co ciekawe, pozostałe USB oraz wyjście mikrofonowe działają. To drugie po przestawieniu w sterownikach wykorzystuje jako słuchawkowe i wszystko działa. Dokładniejszy opis problemu? Podłączam i nie działa :wariat:

Chociaż przy podłączaniu słuchawek, słychać takie hmm, cichutkie pyknięcie w nich. Dokładniej, czy

dotknięciu końcówką jacka do gniazda, ale płyta ich nie wykrywa. Przy podłączeniu czegokolwiek do USB 3.0 po prostu nie wykrywa nic. Wcześniej wszystko działało. Nie jestem pewien, ale mogło to nastąpić po czyszczeniu komputera. Jestem pewien, że nic nie uszkodziłem, ponieważ polegało to tylko na psiknięciu sprężonym powietrzem po coolerze CPU i radiatorach sekcji zasilania oczywiście sprężone powietrze w pozycji pionowej. Również wyciągnąłem kartę graficzną i ją wyczyściłem. Na sam koniec przejechałem suchą ścierką spód obudowy oraz stację dysków, ponieważ osadził się tam kurz.

 

Nie wiem czy to wina obudowy, czy może płyty głównej? Moim zdaniem to bardziej wygląda na wina

obudowy, ponieważ zintegrowana karta działa bardzo dobrze, a wyjście mikrofonowe mogę wykorzystywać jako słuchawkowe. Niestety, ale odesłanie obudowy na gwarancje będzie nie dość, że dosyć kosztowne (pewnie ok. 20zł kurierem) to jeszcze nie mam zastępczej obudowy, a gdyby płyta po prostu leżała sobie na biurku, to mogłoby dojść do trwałych uszkodzeń :/

Link to post
Share on other sites

Jak resetowałeś bios to Controller USB 3.0 jest wyłączony.

 

Nie mam płyty od MSI tak więc szukaj podobnych oznaczeń.

Pod USB Configuration domyślnie masz USB 2.0 wł. pozostałe : USB 3.0 Controller / Legacy USB Support / Legacy USB 3.0 Support.

 

Szukaj w zakładkach aż ci się rzuci w oczy informacja USB 3.0 i wł wszystko.

 

Jak by problem nadal występował... http://forum-pl.msi.com/index.php?topic=7865.15

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem ustawień USB 3.0 :/
Może ktoś posiada płytę MSI i mógłby dokładniej wskazać gdzie dane ustawienia się znajdują?



Przeszukałem bios w obu językach (PL i EN) i nigdzie nic nie znalazłem. Jedynie to USB (chyba zwykłe) oraz Audio i jedynymi opcjami jakie były dostępny to albo włączone albo wyłączone.
O ile z USB 3.0 sprawa jest jasna, trzeba włączyć ale nie wiem gdzie (help me!), skąd taka diagnoza? USB 3.0 umieszczone z tyłu też nie działają. O tyle z audio jest tak, że wszystko działa, z tyłu też ale to jedno z przodu obudowy nie.

Kontakt z supportem niema sensu. Zapewne dostałbym informacje o tym aby odesłać obudowę, co w grę nie wchodzi. Jeżeli będę już pewien, że wszystko włączone to sam podejmę się naprawy o ile to będzie wina po stronie obudowy.

Jeszcze raz prosiłbym o pomoc w znalezieniu opcji do włączenia USB 3.0 oraz audio.

Link to post
Share on other sites

Kontakt z serwisem SPC ma sens - może okazać się, że przyślą ci nowy panel z wejściami USB i audio i sam go wymienisz.

Wtedy nie będzie konieczności odsyłania obudowy.

 

Ja mam płytę MSI Z77A-GD55 i w pierwszej zakładce z lewej "Settings" masz 6 opcję licząc od góry "ustawienia USB inaczej SUB configuration". Tutaj 2 opcje:

- USB Controller - enabled,

- Legacy USB Support - enabled.

 

http://imageshack.us/a/img40/6396/1f70.jpg

 

Napisz co to dało.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posłuchałem się kolegi wyżej i szukałem czegoś z "USB 3.0" i pewnie dlatego nie znalazłem :P

Ale skoro tak, to mam problem. Te dwie opcje mam włączone a USB 3.0 nie działa.
Znalazłem jakimś cudem ustawienia Audio i opcja Audio "cośtam" HD - włączone.

Czyli jednak raczej wina płyty? Spróbować walnąć aktualizacje, chociaż nigdy tego nie robiłem. Chociaż jeżeli jest taka opcja w biosie, to pewnie aktualizacja polega tylko na klikaniu "dalej" :P

Link to post
Share on other sites

Jeśli tylne wejścia USB 3.0 nie działają, to oznacza najprawdopodobniej (jeśli w BIOSIE są włączone), że padł kontroler na płycie i tutaj pomoże serwis MSI. Napisz w zgłoszeniu, że problemy są również z kartą dźwiękową - niech i to sprawdzą :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...