Skocz do zawartości

Boxowe chłodzenie i nagrzewanie się komponentów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez head_charge,

Recommended Posts

Witam posiadam taki sprzęt:

 

Płyta główna: asus m5a78l-m lx

Zasilacz: Chieftec i arena gpa 450 w

Karta graficzna: Shapphire radeon hd 7750

Procesor: amd fx 4100. Boxowe chłodzenie 

Ram: 8gb patriot

 

Dzisiaj wyczyściłem cały komputer sprężonym powietrzem każdą część oddzielnie bo były strasznie zakurzone i  temperatura procesora była wysoka. Problem polega na tym że mam obudowę i-box lion ona jest mini tower czyli zasilacz jest na górze. Gdy gram np: w metro last light to temperatura procka jest wysoka czuć gdy dotykam radiatora jest gorący i też obudowa na górze jest  ciepła tam gdzie jest zasilacz, ale gdy gram w inna grę np fifa 13 to temperatura po 2 godzinnej grze  jest niska ok 45 °C i obudowa na górze jest zimna.Dlaczego tak się dzieje że w grze metro temperatura jest wysoka a w fifie jest niska 

to jest może wina tej obudowy bo ona jest mała i myślę że zasilacz zbyt wygodnie tam nie ma, czy może wina boxowego chłodzenia  jeśli bym miał wymieniać chłodzenie to jakie polecili byście do 100 zł?

Czy może to wina samej obudowy  i czy warto ją wymienić? Dodam że pastę termoprzewodzącom  wymieniłem po czyszczeniu komputera.

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie jest to wina obudowy ani pasty termo przewodzącej,po prostu Metro Last Light/2033 wyciska ostatnie soki z kart graficznej.Jest ona bardzo wymagająca(według mnie najładniejsza grafika do tej pory w grach ).U mnie występuje ten sam problem.Mam wyższe temperatury w grze Metro niż np multi BF3.Crysis 3 także rozgrzeje kartę do czerwoności.Temperatura otoczenia/w pomieszczeniu także ma wpływ na temperatury poszczególnych podzespołów.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

chłodzeie boxowe i g**niana obudowa. zmień chłodzenie na spartana lub np http://proline.pl/?p=AC+FREEZER+A30 testowałem i30 i ładnie z ivy brdge szło

 

 . te fx się grzeją  a metro w miarę korzysta z procesora a fifa to taka popierdółka co by na celeronie poszła gładko

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...