Skocz do zawartości

Komputer dla gracza za 4400zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gwynbleidd,

Recommended Posts

Już w poniedziałek chcę zamówić komputer :P

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4400zł ( maks. +50 zł )
  • Których części potrzebuję: BUDĘ
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora: 1920x1080
  • Specjalne wymagania: Cichy i Doskonały :P
  • Części z poprzedniego komputera: BRAK
  • Własna propozycja zestawu:

    http://oi41.tinypic.com/i2rg9d.jpg

    +

    zasilacz : http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-xxx-edition-650w-modular-221-648141.html

     

  • Inne: Może inna propozycja ??? Tylko , że jest mały problem nie wiem czy wystarczy zasilacz a nie chciałbym kupywać na styk ... a za dwa miesiące chce dokupić drugą GTX 770 + DRUGIE 8 GB RAM i SSD.
Edytowane przez SKOJNET
Link to post
Share on other sites

Wartość logiczna powyższej wypowiedzi = bullshit.

*BUDĘ, a nie BUDE

 

A co do tematu, to tak:

Proc i mobo super, obudowa dobra, ramki polecałbym wymienić na corsarze, seagate'y są awaryjne, co tobie po długiej gwarancji, jak stracisz dane. No własnie, dlatego polecam WD'ka, macho to bardzo dobre chłodzenie, a jako napęd bierzemy najtańszą nagrywarkę DVD. Zaraz dostaniesz zestaw na morelach, bo powinno wyjść trochę taniej.

 

Masz bez chłodzenia: http://www.morele.net/inventory/info/mophUG/

Macho kosztuje 193, więc cena wszystkiego po modyfikacjach na morelach wynosi 4431zł

Uwzględniając różnicę cenową pomiędzy x80 a carbide 500R to morele są droższe o 20zł

 

To jest zestaw pod SLI w przyszłości.

 

Fail, nawet nie doczytałem, że napisałeś, że chcesz SLI. Bardzo dobrze, w takim razie mój zestaw jest bardzo dobry, a na dodatek mieści się w budżecie.

 

 

Co do SSD, to bierz samsunga 840 pro, są to najszybsze (?) SSD na rynku i wcale nie najdroższe. Wersja 128GB kosztuje 505zł

 

W wymaganiach masz to, że zestaw ma być cichy, więc bierz wersję z fractalem R4, masz do wyboru 3 kolory, jednak sam wybrałeś x80 pure black, to do zestawu też czarną wsadzę, ale można to zmienić.

Proszę: http://www.morele.net/inventory/info/xPRgmK/

Przydałoby się wziąć przy zakupie drugiej karty dodatkowy wentylator, aby dmuchał na karty. Taki, który kreci się nie za szybko, ale ma dużą przepustowość. Jakiś czas temu znalazłem taki za 50 zł, zaraz dam link do niego.

O tego delikwenta mi chodzi. Zakres RPMów to 700-1300, niby nie wiele, ale przepływ powietrza wynosi 101,8 CFM, a co wg przelicznika na wikipedii oznacza, że jego przepustowość to 172,9 m3/h, a to jest ogromna ilość powietrza. Na dodatek jak już wspomniałem nie kręci się bardzo szybko, więc gdyby problem występował z głośnym dźwiękiem, który powstaje, gdy wentylator zasysa powietrze przy siatce, to lekko się go odsunie i problemu być nie powinno.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Specjalne wymagania: Cichy i Doskonały :P

Do tego najlepszy będzie Fractal R4, bo jest to cicha obudowa, a jak się dorzuci do niej wentylator od boku, to nie usmażysz kart przy SLI.

Ta obudowa niby może być na siłę, ale ja do SLI bym brał taką obudowę, gdzie mogę zrobić bezpośredni nawiew na obie karty, dzięki czemu ciepło z dolnej, nie będzie się gromadziło przy górnej.

A i powiem Tobie tak, ja też jak rok temu składałem kompa, to na początku chciałem bude z oknem, teraz się cieszę, że takowej nie wybrałem. Na początku się tobie wydaje, że będziesz podziwiał swojego PC'cika, ale po jakichś dwóch tygodniach użytkowania dojdziesz do wniosku, że to kilka wentylatorów na krzyż i nie ma na co patrzeć.

 

 

@Edit

Tylko pamiętaj o tym wentylatorze, bo przez to, że obudowa jest specjalnie wyciszana, to przeplyw powietrza na "domyślnej wersji" może być trochę za mały i nie bez powodu wspomniałem o tym wentylatorze, ale uważam, że stać ciebie na wydatek 50zł za naprawdę wydajny i cichy wentylator. Pamiętaj, aby zamontować go na panelu bocznym, aby wiał na karty.

I dzięki za oznaczenie tego, jako najlepszą odpowiedź.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...