Skocz do zawartości

Słuchawki muzyczne pod Ipod touch 3G do +/- 500zł


Recommended Posts

Witam. Planuję kupno nowych słuchawek muzycznych które mają zastąpić niestety uszkodzone SHP- 5401 od phillipsa. Służyły długo ale kabel się uszkodził i jeśli będę miał czas to je w przyszłości naprawię. ;)

Myślę że wtedy będę ich używał do gier pod zintegrowaną kartę dźwiękową, a do słuchania muzyki chciałbym wskoczyć na wyższy poziom wierności reprodukcji :D

 

Słucham przede wszystkim Rocka i Metalu (dużo odmian od progresu z akustykami do ciężkiego grania), ale również pojawią się też inne gatunki typu elektroniczna (nie do końca taneczna), poważna, akustyczna. Ogólnie rzecz ujmując, słucham muzyki która jest dla mnie warta uwagi  ;) .( Co się będę ograniczał :D ?) Ale tak jak już wcześniej wspomniałem Rock/Metal to priorytet.

 

Zależy mi na nie rozlewającym się ale punktowym wybrzmiewającym basie (nie takim jak w koss porta pro) bez obrazy, nie uważam ich za złe są całkiem ok, ale mnie interesuje trochę inna reprodukcja.

Średnie tony mają być czyste i góra nie krzykliwa ale również pełna detali. Instrumenty odseparowane i nie zlewające się/

 

Generalnie szukam najwierniejszych słuchawek w tej klasie cenowej,które (TU UWAGA) łatwo napędzić.

Z racji tego że nie mam oddzielnego ampa muszę sobie radzić.

 

Słuchawek będe głównie używał w domowym zaciszu lub innych cichych miejscach, nie na ulicy, więc mogą być konstrukcji otwartej. Tym lepiej bo scena szersza 8-). A chciałbym żeby takowa była.

 

Będą one podłączone do iPod Touch 3G, więc przyzwoitego żródła przenośnego i chciałbym żeby takie starczyło do 100% napędzenia. Może w przyszłości szkuszę się na coś innego i wzmacniacz.

 

Jestem otwarty na różne propozycje, od różnych producentów sprzętu Audio. Nie mam sprecyzowanej firmy. Może to być AKG, Sennheiser,Audio Technica czy Beyerdynamic itd. :)  Mają zagrać najwierniej jak można i nie wymagać wzmocnienia źródła.

 

Mam dwa typy które przykładowo znalazłem, które podobno dobrze się napędzają, a mianowicie

Grado SR80i cena 490 zł (otwarte) http://www.ceneo.pl/8411994

 

 

Tutaj zamknięte ale ponoć bardzo dobre Audio Technica ATH- M50. W Polsce trochę drogie, ale może poszukam używek jeśli są tego warte. http://www.ceneo.pl/933202

 

 

Nie wiem czy brać słuchawki które oznaczane są jako monitory do studia czy trochę podbarwione.

Jeśli są tutaj jacyś eksperci w tym temacie to proszę żeby się wypowiedzieli. :]

 

Się rozpisałem... mam nadzieję że wszystko określiłem.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@Up. Brałem je pod uwagę. Są ładne i praktyczne ale czy nie grają za ciemno ? I jak ze sceną ? Po za tym czy warto brać słuchawki jako monitory czy bardziej koloryzowane ?

 

Sorry za niedokończenie :D Złośliwość smartphonów.

Edytowane przez Sable_97
Link to post
Share on other sites

wybrałeś całkiem ciekawe słuchawki ,choć nie wiem czy Ipod uciągnie Grago SR80.Nie są tez wyrównane, mają dość podbitą górę. Mogę polecić Shure SHR440, bardzo ładna góra, nienatarczywa oraz dobry kontrolowany bas.Nie brzmią tak dobrze ja te Grado, ale tak to jest, iż słuchawki otwarte mają pewną przewagę nad zamkniętymi.Mimo zamkniętej konstrukcji mają dobrą scenę.

Link to post
Share on other sites

wybrałeś całkiem ciekawe słuchawki ,choć nie wiem czy Ipod uciągnie Grago SR80.Nie są tez wyrównane, mają dość podbitą górę. Mogę polecić Shure SHR440, bardzo ładna góra, nienatarczywa oraz dobry kontrolowany bas.Nie brzmią tak dobrze ja te Grado, ale tak to jest, iż słuchawki otwarte mają pewną przewagę nad zamkniętymi.Mimo zamkniętej konstrukcji mają dobrą scenę.

. Według opini są bardzo dobre, ale czy do przedziału +/- 500 zł nie kupi się czegoś lepszego ? Teraz może staniały i są w przedziale Grado sr60. Nie wiem czy te Grado sr80i są łatwe do napędzania, przyjdzie mi poczytać na zagranicznych forach :D. Mówisz że są one podkoloryzowane, i nie wiem czy to lepiej że takie są czy lepiej wybierać płaskie pasmo. Słuchawek będę używać w 90% w domu to nawet lepiej jak będą otwarte,choć jak będą miały szeroką scenę i bez tego to będę musiał wziąć je pod uwagę:)
Link to post
Share on other sites

jak jest zbyt płaskie pasmo, to wówczas słuchanie muzyki może być mało przyjemne. Nie każdy sprzęt droższy bywa lepszy od tego tańszego, tudzież rozchodzi się o preferencje.Proponowane Shure SHR440 zadowolą się Ipodem, a i brzmienie pasuje to twych wymagań. Owszem ,Grado wydają się dla wielu lepszym rozwiązaniem, ale jak już pisałem, aby zagrały na miarę swych możliwosci potrzebują odpowiedniego źródła.

Link to post
Share on other sites

jak jest zbyt płaskie pasmo, to wówczas słuchanie muzyki może być mało przyjemne. Nie każdy sprzęt droższy bywa lepszy od tego tańszego, tudzież rozchodzi się o preferencje.Proponowane Shure SHR440 zadowolą się Ipodem, a i brzmienie pasuje to twych wymagań. Owszem ,Grado wydają się dla wielu lepszym rozwiązaniem, ale jak już pisałem, aby zagrały na miarę swych możliwosci potrzebują odpowiedniego źródła.

 

 

Tak jak napisałem w pierwszym poście zależy mi przede wszystkim na wierności odtworzenia nagrania tak jak został nagrany w studiu. Zdaję sobie sprawę że płaskie pasmo może być nudne w słuchaniu. Tak samo wiem, że może wymagam zbyt wiele od zwykłego przenośnego grajka :D Te słuchawki które podałeś wezmę pod uwagę.

Z tego co znalazłem na forach audio, model Audio Technica ATH M50 jest łatwy do napędzenia i ponoć brzmi bardzo dobrze. Nie wiem jak jest tam ze sceną. Czasem na forach można znaleźć używane w bardzo dobrym stanie i w przystępnej cenie. Miał może ktoś z nimi do czynienia ?

 

Swoją drogą słyszałem dużo pochlebnych opinii o słuchawkach firmy Superlux które za niską cenę brzmią jak droższe modele od konkurencji. Czy nie wymagają onewtedy porządniejszego toru ?

Link to post
Share on other sites

Superluxy mają znakomity stosunek ceny do jakości. Grają jak droższe słuchawki. Nie są tez super wierne, mają ponaciągane pasma ,co niektóre też wymagają dobrego źródła/wzmacniacza, aby zagrały na miarę swych możliwości, a co niektóre są mniej wymagające (HD681)

 

Audio Technica ATH M50 nie są wymagające, ale za to ostre, według co niektórych, choć może jest to wina częściowa synergii ze sprzętem. No i mają podbity basik.

 

 

3 i 4...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...