Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sprawa jest taka:

 

Oprócz klasycznego peceta (kupionego niedawno), posiadam również netbooka, który służy mi jako 'mobilna stacja robocza' (programowanie na laboratoriach, odpalanie gotowych projektów, robienie notatek czy przeglądanie sieci na nudnych wykładach). Ostatnio coraz bardziej mi dokucza prędkość jego działania, co w przypadku przesiadania się między i5, a Atomem nie jest zaskakujące.

 

Specyfikacja Samsung NP-NC110-A02PL

- Intel Atom N570

- 2 GB RAM (zwiększyłem z 1 GB od razu przy zakupie)

- Dysk twardy 320 GB S-ATAⅡ (5 400 obr/min)

 

Stwierdziłem, że wąskim gardłem jest tu dysk i to on odpowiada za 5-minutowy start systemu, równie długie uruchamianie i instalowanie aplikacji.

 

Stąd pytania:

- Czy zakup dysku SSD da odczuwalny skok wydajności, biorąc pod uwagę SATA 2, no i czy ten skok będzie na tyle duży że warto inwestować?

- Jeśli tak, to jaki konkretnie dysk wybrać? Biorę pod uwagę pojemność 120GB - tyle (a nawet nieco mniej) ma w tej chwili moja partycja systemowa, co na system + aplikacje starcza aż nadto.

- Czy muszę zwracać jakąś uwagę na wymiary, np. grubość? W sensie czy każdy dysk SSD 2.5 cala wejdzie bez problemu?

 

Czytając jeden z testów wpadł mi w oko Kingston V300 120 GB http://proline.pl/?p=SV300S37A%2F120G Cena jest zachęcająca.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o notebooka, to oko kieruj na Samsungi 840. Szczególnie dopłaciłbym do wersji PRO. Na dzień dzisiejszy jest, to SSD, który ma najmniejsze zapotrzebowanie na moc. Przełoży się, to na jeszcze dłuższą pracę na baterii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...