Skocz do zawartości

HD 4890 vs hd 5770 vs gtx260 co wybrac? prosze o pomoc


Recommended Posts

Witam. Z racji tego ze jestem tu nowy nie linczujcie mnie odrazu ze takie porownania juz byly. Naczytalem sie duzo o tych kartach ( benchmark.pl bardzo mi umila czas w pracy haha) ale dalej nie wiem co mam wybrac ;/ mam zamiat w przeciagu 2 tyg kupic komputer ktory mial najpierw sluzyc do produkcji muzyki ale stwierdzilem ze w czasach braku weny przyda sie tez do grania hehe a wiec chcialbym kupic :

procek c2q 8400 2,66

plyta głowna asus p43 s-775

ram ddr3 geil 2x2gb 1333 cl9 black dragon

zasilacz chieftec GPS 550 W

grafika ...? no i własnie zaczeły sie schody

ktora z tych trzech byla by najbardziej wydajna :

http://arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Karty%20graficzne&katid=5&skatid=4&filtr=cena:600-800&ID=17577

http://arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Karty%20graficzne&katid=5&skatid=4&filtr=cena:600-800&ID=19932

http://arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Karty%20graficzne&katid=5&skatid=4&filtr=cena:600-800&ID=18569

 

Dodam ze w przyszlym roku a moze szybciej chcialbym zmienic procka z plyta głowna albo dokupic jakies chlodzenie i krecic tego jakos przyzwoicie dlatego wazna grafika bo chcialbym ja miec na conajmniej 2 lata dobrego grania i zeby przy robieniu plakacikow tez dobrze sluzyla. Pomozcie . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli liczy się jak największa wydajność bierz gtx260 po podkręceniu jest na poziomie gtx275. Dobrym wyborem będzie także hd4890. A w hd5770 nie opłaca się pchać jak ma się do wyboru te wcześniejsze.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z drunk, olej Radosława 5770 chyba, że lubisz płacić podatek od nowości. Mam i polecam GTX 260 Gainwarda/Palit. Tani, w miarę cichy i jak każdy GTX 260 dobrze się kręci (według mnie nie ma sensu przepłacać za "fabrycznie" podkręcone modele skoro to kwestia ustawienia suwaków w riva tuner). Po zmianie karty zrób OC procesora coby się nie nudziła.

Link to post
Share on other sites

też się zastanawiałem którą wziąć i jak spedycja nie nawali to jutro będzie u mnie gtx260 :)

 

ps. mój komp już teraz łyka 300W bez monitora w stresie :menda:

 

edit

Ten model od TwinTecha ma bardzo wydajne chłodzenie ( jeżeli zależy ci na niskich temperaturach ) I śmiało możesz robić OC.

właśnie ten
Link to post
Share on other sites

no fakt 5770 jest produkowany w 40nm i je malo pradu i jest chlodny....i na tym sie koncza jego plusy :menda:

uwazam ze jak ktos mysli o dx11 to powinien doinwestowac w mocniejsza grafike z seri 58** bo tej troche z nim bedzie ciezko :o

oem__ nie wiem z jakiego powodu jezdzisz po playerze...gtx 260 moze je sporawo pradu ale nienazwal bym tej karty pradozerna co innego jak by player mial np.. 8800ultra

dla porownania gts250 ktory jest znacznie slabszy je tyle pradu co gtx260 nie chce mi sie szukac testow ale tak gdzies wyczytalem

orzel87 biesz gtx260 najlepiej wlasnie gigabyte to wersja oc :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a wiec chcialbym kupic :

procek c2q 8400 2,66

plyta głowna asus p43 s-775

ram ddr3 geil 2x2gb 1333 cl9 black dragon

zasilacz chieftec GPS 550 W

grafika ...? no i własnie zaczeły sie schody

Pchanie się w s775 nie ma już zbytnio sensu skoro w podobnej cenie możesz kupić lepszy zestawik na AM3 np

Athlon II X4 630 - 360zł

Gigabyte MA770T-UD3P - 300zł

G.Skill DDR3 4GB 1333mhz CL9 ECO 1,35v - 370zł

OCZ ModXStream Pro 500W - 250zł

Link to post
Share on other sites

GF GTX260 jest wydajny, ale przynajmniej w wersji Palit jest GŁOŚNY, oczywiście nie w idle tylko w stresie. Czasami to męczy bo głośniki nie zawsze są na full.

Jeżeli GTX260 to szukałbym coś z innym chłodzeniem, chociaż wątpię, aby inne były o wiele cichsze.

Link to post
Share on other sites

Ja na głośność GTX 260 Gainwarda/Palita nie narzekam, ale być może nie jestem bardzo wymagający w kwestii poziomu generowanego przez kompa hałasu. Jak dla mnie to albo brać kartę z chłodzeniem twintecha (chyba najcichsza z dostępnych GTX 260) albo najtańszą i nie martwić się decybelami a OC zrobić samemu.

@oem: gdybyś był rozgarnięty nieco bardziej niż kupa liści, to po zajrzeniu w mój profil wiedziałbyś, że w moim wieku ludzie najczęściej utrzymują się sami i rodzice nie fundują im prądu ani klocków do kompa. Poza tym skoro ktoś rozbudowuje kompa po kątem grania to i tak znacznie więcej pieniędzy pochłania sprzęt i gry niż te nieszczęsne rachunki za prąd, o których tak często tu ostatnio mowa.

Link to post
Share on other sites

może się przyda [zawsze to jakieś porównanie ;) ]:

mój q6600 po oc 3,4GHz przy 1,35V i teraz gtx260 ciągnie ok. 340W

a z 8800gts 320 @ 729/1053/1728 łykał ok. 300W

oba z monitorem [wg miernika z allegro za 50pln, wtykanego w gniazdko]

Wg zestawienia gpu od BMK:

8800gts-147W

gtx260-206W

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...