Skocz do zawartości

Co sądzicie o takim zestawie do 2 tys.


Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum. Chciałem się zapytać co sądzicie o takim zestawie, dodam że pierwszy raz składam komputer:

 

AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition

Corsair DDR3 4GB 1600MHz CL9 Vengeance Blue ( na początek tylko jedna)

Gigabyte GA-970A-DS3

Radeon 7850 MSI 1GB DDR5 OC HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E)

SilentiumPC Deus G1 600W 80Plus Bronze

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

SilentiumPC Spartan PRO HE924 CPU Cooler

 

Sprawdzałem ceny i rzeczywiście wychodzi ok 2 tys.

Pozdrawiam Wszystkich.

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Słaby ten zestaw powyższy, radiatory pamięci mogą kolidować z coolerem. Po za tym zasilacz będzie pracował "na bardzo niskich obrotach", chodzi o to, że nawet się nie zmęczy. Taki zestaw zje ze 300 W max. Spartan jest za słaby by schłodzić porządnie ten procek (mój fortis tak średnio sobie radzi) przy OC.

Moja propozycja:

Procesor: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 669 zł
Płyta główna: MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/ 259 zł
Pamięć RAM: Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix 99 zł
Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12 199 zł
Karta graficzna: Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP 669 zł
Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza) 149 zł
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W 199 zł

Suma:  2243zł

Zestaw do złożenia na stronie sklepu www.esc.pl

kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

Niestety bardzo wyjechałem za budżet, ale warto dołożyć, gdyż wydajność będzie znacznie większa przy aplikacjach wykorzystujących bardziej procesor.

Testy procesorów na tej samej karcie graficznej.

4 rdzeniowy procesor Intela z zablokowanym mnożnikiem, pozbawiony zintegrowanego układu graficznego. Do tego dobrze wyposażona płyta główna (da się zjechać z ceny biorąc nieco słabszą). Jedna kość 4GB RAM i dysk 500GB. Karta graficzna uciągnie  wymagające gry w przyzwoitych detalach i rozdzielczościach. Przewiewna obudowa wyposażona w 2 wentylatory oraz zasilacz z certyfikatem 80+, przyzwoitymi zabezpieczeniami oraz częściowo modularnym okablowaniem. Zdecydowanie wystarczy aż nadto mocy do tego zestawu, który zje maksymalnie 300W mocy.

Nagrywarki nie dawałem, gdyż autor nie podawał jej w pierwotnym poście. Proszę o podanie maksymalnej rozdzielczości monitora. 

Jeśli kwota jest zbyt duża, to mogę zaproponować coś tańszego, jednak powyższy zestaw jest bardzo zbalansowany.

Edytowane przez florenek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...