Skocz do zawartości

Grafika pod i5 750


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem jednej z niżej wymienionych kart:

 

Radeon 4890 HIS 1GB, iCooler x4

 

Radeon 4870 HIS 1GB, iCooler x3

 

- przeznaczenie - głównie do gier (battlefield bad company 2 etc)

 

- czy warto dokładać tą 100 więcej do 4890?

 

- do Osób, które posiadają któryś z w.w. modeli - jak sprawuje się chłodzenie (hałas/wydajność)

Link to post
Share on other sites

- serie 5xxxx pominąłem z tego względu, że są problemy z tymi kartami, dodatkowo ATI każe sobie więcej płacić za dx 11 (który na chwile obecną nic nie wnosi)

- co do nV i przyszłych "nowości" - przez najbliższe pół roku nie doczekam się karty z obozu zielonych w przedziale 700-800 pln

 

gtx275 - karta o zbliżonej wydajności do 4890 (gtx275 kosztuje w granicach 900pln - niezbyt opłacalna inwestycja)

obecnie jadę na core i5 750 + geforce 9600GT

Link to post
Share on other sites

A może GTX260? Około 700 złotych za wersję z przyzwoitym chłodzeniem albo podkręconą, np. Gainward/Palit, Gigabyte OC/SOC. Odradzam ASUSa z chłodzeniem Glaciator (to czarne, okrągłe).

 

DX11 nieprzydatny? DiRT 2, Metro 2033, Stalker Zew Prypeci i kilka innych ciekawych gier.

Link to post
Share on other sites

- serie 5xxxx pominąłem z tego względu, że są problemy z tymi kartami, dodatkowo ATI każe sobie więcej płacić za dx 11 (który na chwile obecną nic nie wnosi)

Jakie znowu problemy? Bad Company 2 obsługuje DX11, więc ci się przyda karta z serii HD5xxx

Link to post
Share on other sites

Jakie znowu problemy? Bad Company 2 obsługuje DX11, więc ci się przyda karta z serii HD5xxx

- wszystko jest w sieci (problemy z poprawnym wyświetlaniem grafiki, wieszanie się układów)

co do 5xxx i wydajności to seria 58xx owszem ale to już inna kategoria cenowa

 

700-800 pln to dla mnie max

Link to post
Share on other sites

A czy BC2 to nie jest beta?

W pełnej wersji powinni wyeliminować większość jak nie wszystkie błędy więc nie ma co się przejmować

I pytanie: jaki masz system?

Jeśli 7 to naprawdę watro zastanowić się nad kartami z DX11 :)

A jeśli masz XP to możesz olać DX11 i kupić GTX260 lub HD4890 :menda:

Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem najbardziej opłacalna jest obecnie 5770 - http://www.agito.pl/karty-graficzne/gig ... 248:457366

http://www.agito.pl/karty-graficzne/sap ... 248:457366

http://www.agito.pl/karty-graficzne/his ... 248:457366

http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi ... 248:457366

 

100 zł (a często jeszcze więcej) tańsza od 4890/GTX 260; wydajność nieco niższa, ale jaka kultura pracy i pobór energii.

Link to post
Share on other sites

HD5770? - karta ze 128bit szyną pamięci i 512MB nie przesadzajmy

 

z tego co widzę to 4890 (ewentualnie 4870) lub GTX260

 

upraszczając:

- karta ma dawać rade przez najbliższe powiedzmy półtora roku

- co prawda monit (22") wyciąga rozdzielczość: 1680x1050 jednak granie w 1280x.. w zupełności mnie zadowala + AA i AF

Link to post
Share on other sites

Ale to jest szybsza pamięć (GDDR5), niż w 4890 i GTX 260.

 

Wiem, że to ciężki wybór, bo niedawno stałem przed takim samym. Wziałem 4890 - z wydajności jestem zadowolony, gorzej z głośnością.

Ceny 4890 i 260 są z lekka paranoidalne. Przed świętami GTX-a można było kupić za 550 zł. Radka też ciężko znaleźć poniżej 700 zł, a jak już się znajdzie, to z nie najlepszym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

HD5770? - karta ze 128bit szyną pamięci i 512MB nie przesadzajmy

Karta daje radę

W Crysisie na MAX detalach z AAx4 jest ok. 23fps (1280x1024; Athlon X4 630)

W wyższych rozdziałkach może dostać zadyszki ale w tej spisuje się bardzo dobrze :o

 

co prawda monit (22") wyciąga rozdzielczość: 1680x1050 jednak granie w 1280x.. w zupełności mnie zadowala + AA i AF

Nie używając natywnej rozdzielczości ekranu drastycznie pogarszasz jakość obrazu :menda::)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...