Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa i słuchawki do gier 150zł- ~ zł (czy warto ?)


Recommended Posts

A więc witam forumowiczów to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość  :)

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem słuchawek tylko DO GIER. Nie będą one raczej używane do muzyki a jeśli nawet to może w 15%.

Szukam słuchawek o perfekcyjnym pozycjonowaniu. Nie jestem zawodowcem ale chciałbym naprawde czuć przestrzeń dookoła. Mój budżet jest właściwie nieograniczony tzn. ograniczony przez mój zdrowy rozsądek :)  Jedyną grą do jakiej miałyby służyć słuchawki to Battlefield 3 i w październiku odsłona 4.

 

Myślałem nad takim połączeniem: Asus xonar DX oraz pionner se-a1000.

ale jako że gram maksymalnie 2h dziennie zastanawiam się czy taki zakup wogule ma sens.

Czy nie lepiej kupić jakieś w miarę tanie gamingowe słuchawki cieszące się nienajgorszą opinią ?

Czy różnica w jakości dzwięku jest aż tak WOW że warto dołożyć te 500-600zł ?

I jak się mają głośniki 5.1 do słuchawek stereo? co ma lepsze pozycjonowanie ?

 

Dodam że karta musi być pod pci-e gdyż najzwyczajniej w świecie na mojej płycie niema PCI...

 

Z góry dziękuje za pomoc, ewentualne rozwianie moich wątpliwości

Link to post
Share on other sites

Do gier w zupełności wystarczy DG(duży plus wzmacniacz słuchakowy),pioniery to dobry wybór,tylko jest jedno ale,mają płytkie muszle i nie każdemu pasują,dobrym wyborem jest też SL HD330 lub HD660 i masz bardzo dobry zestaw,wynalazek w postaci creative tactic 3d alpha od razu sobie odpuść.

Nie musisz wydawać 500-600 zł żeby mieć WOW ;) 

Edytowane przez sting3572
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

You mean Xonar DG za 100 zl, DX i D1 sa w okolicah 240-280 zl, mozesz kupic DG bo ma wymieniane opampy no i te gajminowe sluchawki sprzedac bo to szmelc, i kupic cos porzadnego jak SL HD 681, ja ogolnie mam CAL! i D1 + wzmak i jestem zadowlony. 

SL HD 681 kolo 100 zl 
Xonar DG kolo 80-100 zl

Pozdrawiam.

Edytowane przez Aress
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurcze, jakoś nie moge znaleźć tej wersji pci-e. moge prosić o jakiś link? czy karta będzie lepsza od dx ?

Lepszą nie będzie, bo to nieco inna konstrukcja, z innymi podzespołami. Ale jak za 100zł, to warto brać, choć uważam, że bliżej jej do integry, aniżeli dobrego źródła.

mozesz kupic DG bo ma wymieniane opampyhttp://bucci.bp7.org/wp-content/uploads/2012/05/03-R1034602.jpg

Gdzie tu jest wymienny bezproblemowo oamp ? Bo ja widzę, że bez lutownicy się nie obejdzie.

czyli asus xonar dgx + se-a1000 + zm mic1 będzie ok ?

Za słaba karta do se-a1000, ale jakoś będzie to działać.W przyszłości będziesz musiał coś lepszego kupić.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Xonar DG = PCI

Xonar DGX = XONAR DG z tym, że pod PCI-E

 

Xonar DX to karta za 200zł (prawdopodobnie lepsza od tych dwoch blizniaczych powyzej)

DX jest lepsza kartą,tylko jeśli autor potrzebuje karty do gier i w 15% do słuchania muzyki to po co przepłacać?,sam mam DG i uwierz mi,na pewno nie usłyszy więcej w grze niż na DX a już na pewno nie poprawi dzięki temu skilla bo granie na słuch wymaga wprawy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to ja się może podczepię coby nowego tematu nie zakładać. moja płyta główna-http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ud3rev_30

słuchawki-tactic 3d alpha. Jest sens kupować jakąś kartę dźwiękową? Jeśli tak, to jaką, w miarę tanią? Czy różnica będzie odczuwalna i warta tych pieniędzy?

Zawsze jest sens kupować jakąś kartę dźwiękową, jeśli chcesz się bawić w co-raz lepszy dźwięk; jeśli tanią to pewnie w okolicy 100zł, np. używaną Audigy 2 ZS  (pierwsza-lepsza aukcja) http://allegro.pl/cr...3357702053.html albo nową Xonar DG http://proline.pl/?p=ASUS+XONAR+DG

 

Różnica będzie odczuwalna, aczkolwiek moim zdaniem przy tych słuchawkach nie będzie warta tych pieniędzy (wiem co to są za słuchawki, nic dobrego o nich nie napiszę).

 

JEŚLI w przyszłości zamierzasz sobie kupić lepsze słuchawki (nie muszą być drogie; 100-200zł w zupełności wystarczy) to śmiało kupuj kartę dźwiękową. Jeśli nie to sobie odpuść i wydaj kasę na cokolwiek innego - takie ja mam zdanie na powyższy temat.

Edytowane przez MEW
Link to post
Share on other sites

to ja się może podczepię coby nowego tematu nie zakładać. moja płyta główna-http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ud3rev_30

słuchawki-tactic 3d alpha. Jest sens kupować jakąś kartę dźwiękową? Jeśli tak, to jaką, w miarę tanią? Czy różnica będzie odczuwalna i warta tych pieniędzy?

Słuchawki podłączasz przez USB ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...