Skocz do zawartości

nowe chłodzenie na CPU i pasta


Recommended Posts

Cześć

 

 

 

Zauważyłem ostatnio przy tych upałach, że podczas grania niekiedy zaczyna mi piszczeć głośniczek w kompie...to znak że mój cepek się nagrzewa zbyt mocno.

 

Doszedłem do wniosku i zarazem mam do Was pytanie czy jest sens zmieniać chłodzenie z obecnego SCYTHE Mugen 2 Rev. B na coś innego, wydajniejszego i ofc paste z obecnej Zalman STG-1. Pastę na bank trza wymienić- ma ponad 2 lata od ostatniego nałożenia, tylko na jaką? :D 

 

Najlepsze że nie wiem czemu mi się tak nagrzewa skoro mam to OC niby na 4,5Ghz ale nie mam bocznej ścianki w budzie założonej więc upału nie powinno być.....co jest grane? Bude jaką posiadam to Coolermaster HAF-X a cpu to i7 2600K.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Czyli jakie masz temp? Jak długo nie ruszałeś chłodzenia to zawsze warto dokładnie wyczyścić z kurzu i zmienić pastę na nową. Dobre pasty to Zalman, Arctic, Noctua różnice dość marginalne więc możesz wybierać co Ci się podoba  :D.  Mugen 2 to bardzo dobry schładzacz i raczej niewiele zyskasz zmieniając go. 

Link to post
Share on other sites

Komp to:

 

cep  i7 2600k OC 4,5Ghz

płyta gł. GIGABYTE GA-Z68XP-UD5

ramy CORSAIR VENGEANCE 16GB LP

grafa GIGABYTE  GF 580 SOC 855/2050

buda  Coolermaster HAF-X

zasilacz OCZ  1000W

dyski - rozne 3 xd

 tyle styknie,  głosniki klawa i myszka cos jeszcze? :D

Link to post
Share on other sites

Używałem tego Zalmana co prawda do phenoma, ale ten procesor mocno się grzeje... i szybko ją wymieniłem na MX-2. Wszystkim teraz odradziłbym tą pastę w sumie (zalmana).

Edytowane przez mrgibbass
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że na tej paście moje macho było średnio ciepłe, natomiast na MX-2 już czuć różnicę.



Problem z tym zalmanem jest taki, że przy wyciskaniu wyciskasz czasem taką dziwną ciecz, jest słabo wymieszana, albo rozdziela się od nazwijmy to rozpuszczalnika. W moim przypadku tak było i pomogła wymiana pasty :) Ewentualnie mogłeś zbyt mocno dokręcić chłodzenie i wycisnąć pastę.

Link to post
Share on other sites

 

 

max w occt to 78 stopni i wylaczylem....ale testowal 1 rdzen tylko, wg wykresu tak wyglądało ?!? sam sobie wylaczyl  pozostale rdzenie ? ; /

OCCT czasem tak robi, trzeba ponownie uruchomić test. Generalna zasada jest taka, że do 80 st. temp. są całkiem bezpieczne. Poza tym w OCCT temp. prawie zawsze będzie wyższa niż w normalnych zastosowaniach, nawet w grach wiec jak w OCCT wyjdzie 78 st. nie ma się co przejmować. Na marginesie to zbyt wysokie napięcie zabija cpu a nie temperatura.   

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...