Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam .

 

Mam pytanie do użytkowników .

Więc , Posiadam aktualnie ASUS CROSSHAIR III , AMD 955 Phenom II , SAPHIRRE VAPOR X 4850 1 GB , 2 x 2 Gb OCZ PLATINIUM .

I teraz mam pytanie czy opłaca sie wymienic TYLKO PROCESOR i PLYTE GLOWNA na cos z rodziny I3 lub I5 .

Wiem , że zamiana czterech rdzeni na dwa jest dziwnym wyborem , lecz zastanawiam sie czy po sprzedarzy procesora i MoBo nie kupic jeszcze jednej Karty Graficznej i wsadzic w CROSSFIRE . I3 lub I5 oczywiście O.C i Chodzenie Wodne . PeCeTa używam głownie do grania . Z tego co sobie wyliczylem za sprzedanie ASUSA + AMD dostane okolo 1000 zl , a za kupienie I3/I5 + Plyty zaplace 500 - 700 zl / 700 - 800 zl. Do nowego zestawu moglbym dolozyc jakies 200 - 300 zl . Aha i jeszcze jedno pytanie otóż nie wiem jak ATI RADEON sprawuje sie przy INTELU ...

 

Czy może lepiej poczekać na jakieś nowości ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Miałoby to jakiś sens. Jeżeli chodzi tylko i wyłącznie gry, to wyszłoby wydajniej. Najtańszy i3 + jakaś płyta. No tylko teraz problem jest taki, żeby kupić taką płytę H55/P55, która ma x8 + x8 dla Crossfire. A tutaj już by było sporo ponad 400zł za płytę (chyba że jest jednak jakaś, o której nie wiem). W takim przypadku taki przekręt średnio by się opłacał. Może zamiast Crossfire - sprzedać też grafikę za ~350zł (bo dobra wersja) i za te ponad 600zł kupić jedną, ale mocniejszą? Wtedy płyta mogłaby być jakakolwiek (OC to podstawowe Gigabyty mają w porządku).

Link to post
Share on other sites

Bez sensu. Bierz się za podkręcanie procesora jak tego nie zrobiłeś powinien pójść 3,8-4,0GHz.

 

Pozdrawiam.

Nie inaczej

 

A tego radka 4850 sprzedaj i kup coś mocniejszego, ale niestety co, to Ci nie powiem bo nie wiem

Link to post
Share on other sites

Dobra dobra.. skoro moze dolozyc do grafy/zestawu 200-300 i za stara wziasc jakies 350 to bez wymiany zestawu pojdzie 650 na grafe.. wiec po co wymieniac platforme?

 

Posluchaj kolegow podkrec procesor... zyskasz na tym nie cofajac sie.

Link to post
Share on other sites

Bardzo wam dziekuje za odpowiedzi .

Chyba jednak zostane przy AMD .

Teraz jednak z waszych wypowiedzi i kolegów z innego forum otrzymalem informacje , żeby zmienić Karte Grafy Na nowszą . I teraz pytanie zostac przy ATI czy przejsc na nVidie . Mam na mysli konkretne modele . Oraz to że podkręcenie procesora dużo da w tym wypadku . :menda: Otworzyła mi sie teraz nowa bramka . Bede miał dodatkowy budżet ( razem 500 zl + Sprzedanie Radka 350 zl + 300 = 1150 zl ) . Warto zainwestowac w Karty graficzne , czy kupic lepsze chlodzenie i przejsc do O.C pow . 4300 Mhz ?

Link to post
Share on other sites

Lepiej chyba zainwestować w radzia 5850. Nie zrozumiałem do końca chłodzenie wodne już masz, jeśli tak to nic więcej nie kupuj (chyba że azot). Core i3 miałoby sens przy kupnie nowej platformy.

A co do działania ATI pod Intelem to nie ma najmniejszych problemów (sam mam i3 i HD5770). Mógłbyś jeszcze podać zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Nie , wczesniej pisalem ze chcialbym kupic CHodzenie Wodne :menda:

Zostaje przy AMD lecz pytanie nVidia czy Radek tutaj już konkretnie 5850 .

Siłacz zostaje bo daje rade 800W .

 

A co myślicie o 2 x 275 GTX w SLI ?

Beda mialy gorsze wyniki od Radka 5850 ?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...