Skocz do zawartości

Rozsądna MOBO + pamięć pod i5 3350P


Recommended Posts

Hej !

 

Szykuję się do zakupu intela 3350P.

 

Chciałbym dowiedzieć się, jaką mobo i pamięci  w rozsądnej cenie zakupić ?

 

Zapewne procka będę próbował kręcić o te 400 mhz na każdym rdzeniu.

 

 

Miło byłoby gdyby wypowiedziały się również osoby posiadające tego procka.

 

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Więcej niż o 400MHz nie podkręci bo CPU na to nie pozwala... natomiast sama Z77A-G43, przy połączeniu z innym procesorem (seria "K") pozwala na dużo więcej. Przy całkiem niezłej sztuce 2500K spokojnie robiłem na tej płycie stabilne 4,6-4,7 GHz. 

 

Generalnie Z77A-G43 bardzo fajna płyta pod 1155, w rozsądnej cenie. No chyba że ktoś planuje SLI/CFX w przyszłości to wtedy dorzucić obligatoryjnie do G45. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi,

własnie zamawiam tego G43.

 

A jak z pamięciami ? Jakie, ile ?

 

Karta graficzna jbc : Asus Radeon HD 7790 DirectCU II OC 1GB DDR5

 

 

edit:

znalazłem taki komentarz odnośnie tej płytki :

 

"jeśli posiadamy kartę graficzną na 3 sloty rozszerzeń (ASUS DirectCU II), oba porty SATA3 są zablokowane i trzeba użyć złącz kątowych!"

 

Ja właśnie posiadam tą kartę i nie wiem co robić :/

Edytowane przez hejzx
Link to post
Share on other sites

@autorze tematu

7790 DirectCU zajmuje "tylko" 2 sloty rozszerzeń. 3-slotowe są tylko 'topowe' modele np. 7970 DC. Więc nie ma się co tutaj o porty SATA martwić.

 

Pamięci to na dobrą sprawę takie http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/crucial-ddr3-8gb-2x4gb-1600mhz-ballistix-sport-cl9,33727.html są aż nadto :) W przypadku platformy 1155, szybkość pamięci robi tylko jakieś różnice w granicach błędów pomiarowych. 

Link to post
Share on other sites

@up

 

Więc co możesz powiedzieć o moim wcześniejszym poście ?

 

 

 

Podsumowując mój wybór padł na :   -Intel Core i5-3350P 3.10GHz BOX   -MSI Z77A-G43   -Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMS3

 

 

 

Czy taka płytka i pamięci wystarczą gdybym kiedys np chciał przesiąść się na jakiś model i5 "k" ?

Edytowane przez hejzx
Link to post
Share on other sites

Procesora i płyty potrzebowałem na "już" a z tego co widzę te dostępne Haswelle nie powalają - procki na 1155 i tak jedzą mało prądu, a do tego ta zabawa z zasilaczami przy 1150 (mam OCZ'a), że niby wyłączają się zamiast przechodzić w uśpienie..

 

 

Jeszcze jedno pytanko.

 

Od roku mam zasilacz OCZ 500W SXS2

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-500w-p-su-80plus-ocz500sxs2-eu-318601/

 

 

Wystarczy do sprzętu powyżej + ASUS Radeon HD 7790 DirectCU II OC ?

Edytowane przez hejzx
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co za ludzie takie bajki opowiadają o zasilaczach i haswellach.Mam chiefteca nitro 850W przeglądałem kilka list zasilaczy wspierających haswell i nie znalazłem tam ani jednego chiefteca.Jakoś na moim uśpienie działa normalnie przy 4670k.Wszystko śmiga jak ta lala...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...