Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S II Plus NFC vs HTC One X 16GB


Recommended Posts

Witam.

Mój znajomy przymierza się do kupna jednego z tych telefonów w formie abonamentu w Orange. Osobiście mu poleciłem zwykłą wersję Galaxy s2, ale okazało się że ten model nie jest już w ofercie Orange, więc zostaje "ulepszona" wersja Galaxy s2 lub HTC One X.

Z porównania obu smartfonów wynika, że One X posiada lepsze bebechy, lepszą baterię (której niestety nie można wymienić w razie awarii), szkiełko ochronne Gorilla Glass (powłoka chroniąca ekran zakupiona osobno może dać takie same efekty ochronne?), większe upakowanie pikseli i rozdzielczość. Jednak gdzieś wyczytałem, że ten One X potrafi strasznie się grzać; mimo dobrej baterii trzeba często ładować. I z doświadczenia mojego brata, wiem że smarftony od HTC są awaryjne, serwis mają kiepski (jego fon był 4 razy w serwisie z tą samą usterką i gdy trzeba było wymienić na nowy serwis specjalnie zalał telefon twierdząc, że to wina właściciela). No i jednak ta wielkość One X może powodować, że ten telefon nie będzie poręczny.

Jak to zwykle mój znajomy, robi wszystko na ostatnią chwilę. Proszę o pomoc w wyborze jednego z tych smartfonów.

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Hmm, Zwykła wersja sII lub sIII, tych gówien odłamków niech nie bierze, straci całe wsparcie. 

Najlogiczniej chyba w tym wyborze było by wziąć HTC ONE X

Edytowane przez Rexlu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma nawet co się zastanawiać. One X będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Problem z temperaturami został częściowo wyeliminowany przez aktualizację do Androida 4.1 Jelly Bean więc o to nie trzeba się martwić. Z wymiarami też nie będzie problemów bo One X jest w miarę ergonomiczny. Tak więc praktycznie wszystkie argumenty są po stronie One X. Co do awaryjności. Telefon to też przecież elektronika - ma prawo się zepsuć.

 

 

 

Pozdro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HTC One zdecydowanie. Ze słyszenia wiem, ze są mniej awaryjne. Mój Galxy sII dwa razy był wymieniany w ciągu roku, bo się psuł... Nigdy więcej, chyba że za darmo drugi dorzucą ;) Poprzedni smartfon HTC Desire działał bez zarzutów trzy lata.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem na różnych stronach i usłyszałem od mojego brata, HTC naprawia serwis Regenersis, który ma bardzo negatywną opinię a jest jedynym autoryzowanym serwisem HTC w Polsce. Nie chciałbym żeby mój znajomy musiał przechodzić przez to samo co mój brat i użerać się z oszustami. Więc może lepszym wyborem będzie mniej wydajny telefon, ale z pewnym serwisem gwarancyjnym?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki serwis naprawiał mojego sgs2, ale jak go oddałem na gwarancji z powodu wady wyświetlacza to zwrócili mi go po aktualizacji softu twierdząc że jest naprawiony. Oczywiście ponowna reklamacja rozwiązała problem, ale taka sytuacja nie powinna występować. Tak więc serwis samsunga czy serwis HTC, jeden czort.

Edytowane przez Luki91
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Z tego co wyczytałem na różnych stronach i usłyszałem od mojego brata, HTC naprawia serwis Regenersis, który ma bardzo negatywną opinię a jest jedynym autoryzowanym serwisem HTC w Polsce. Nie chciałbym żeby mój znajomy musiał przechodzić przez to samo co mój brat i użerać się z oszustami. Więc może lepszym wyborem będzie mniej wydajny telefon, ale z pewnym serwisem gwarancyjnym?

 

Oddawalem różne HTC do regenersis. Ja sobie chwale, 0 problemów. Negatywna opinia nie musi być spowodowana nieumiejetnoscia naprawy telefonu przez serwis. Wystarczy jak wysyłasz telefon czy jakikolwiek sprzęt do naprawy zrobić mu zdjęcia i wrzucić kartkę o treści "telefon w stanie idealnym" z podpisem i datą do pudełka, oczywiście zakładając że taki jest i robiąc fotki również tej kartce :) Wtedy nic Ci nie wmowia.

Edytowane przez Salem
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak tak czytam i czytam dalej te różne fora to wnioskuję, że te HTC One X są strasznie awaryjne. Tylko nieliczni dostają sztuki, które nie lądują w serwisie. Dodatkowo serwis Regenersis (mimo, że kolega wyżej jak i może 5-10% ludzi wysyłających do nich smartfony do naprawy nie mają z nimi problemów) potrafi ciągnąć serwis tygodniami. Trzeba straszyć Rzecznikiem Praw Konsumenta itp. Tak więc sam już nie wiem, który telefon polecić znajomemu.

Link to post
Share on other sites

No w moim przypadku wybór padł na HTC. Powiedziałem znajomemu co i jak, ale on jakoś dziwnie teraz trzyma się przy Samsungu. Wie, że jest gorszy i w sumie o 50zł droższy, ale wybiera go "bo to Samsung"... No trudno, jeżeli nie uda mi się go przekonać to jego wybór, jego strata.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

To nie przekonuj go i niech idzie za stadem i kupi Samsunga, niech potem żałuje :)

Niby dlaczego miałby żałować. Przestań w końcu do cholery jeździć po samsungu. Jak Ci się nie podoba to ****a nie kupuj. Jezu człowieku ile można. Ciągle wprowadzasz ludzi w błąd ciągle jeżdżąc po samsungu.  Ciągle tylko Samsung to gó**o. Nie będziesz zadowolony. Samsunga mają wszyscy. Nawet jakby był wybór SGS IV vs Desire S to byś Desire S polecił bo to HTC... Jeszcze jeden taki durny tekst i dostajesz warna.

Link to post
Share on other sites

Nie mówię tu o akurat o tym wyborze tylko o jego ogólnym podejściu do różnych marek. Doskonale wiem, że One X jest lepszy od SGS'a II. Praktycznie w każdym temacie jeździ po Samsungu rzucając coraz to ciekawszymi argumentami... Ileż można.

Link to post
Share on other sites

Niby dlaczego miałby żałować. Przestań w końcu do cholery jeździć po samsungu. Jak Ci się nie podoba to ****a nie kupuj. Jezu człowieku ile można. Ciągle wprowadzasz ludzi w błąd ciągle jeżdżąc po samsungu.  Ciągle tylko Samsung to gó**o. Nie będziesz zadowolony. Samsunga mają wszyscy. Nawet jakby był wybór SGS IV vs Desire S to byś Desire S polecił bo to HTC... Jeszcze jeden taki durny tekst i dostajesz warna.

1. Nigdzie nie napisałem że samsung to gó**o. Prześledź moje posty.

2. Nie poleciłbym, ale zasugerowałbym alternatywę pokroju SGS IV - aż takim ignorantem nie jestem :)

3. Nie groź mi.

@up

4. Rozmawiamy na temat a nie o mnie.

5. Podaj te coraz ciekawsze argumenty.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

1. Praktycznie w każdym temacie gdzie jest coś o samsungu ciągle wypisujesz coś o samsungu. Nie rób ze mnie idioty.

2. Co ty powiesz.

3. Ehh...

 

 

 

 

 

Wracając do tematu.

 

 

Bierz tego One X i finito bo zaraz może tutaj kolejna ( znowu ) wojna wybuchnąć.

Link to post
Share on other sites

Argumentem dla znajomego może być też fakt,iż SII Plus jest telefonem gorszym od oryginalnego SII:

-Brak Gorilla Glass

-Mniej wbudowanej pamięci

-Wyraźnie słabszy układ Broadcom BC28155 z grafiką Broadcom VideoCore IV, zamiast Exynosa 4210 z Mali-400 MP4

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...