Skocz do zawartości

PC 4000zł weryfikacja


Recommended Posts

Robiłem już wcześniej temat, ale jakoś tak wyszło, że teraz będę dopiero zamawiał, a więc jeszcze raz:

 

ZASTOSOWANIE: Gry, internety, filmy (zastosowanie domowe)

MAX KWOTA: 3950zł

CZĘŚCI: Sama "buda"

OC: Jak zabraknie mocy

MONITOR: Kupiłem eizo fs 2333, a więc 1920:1080 :)

SPECJALNE WYMAGANiA: brak

CZĘSCI STARE: nie posiadam (chyba, że to chłodzenie- czytaj inne)

WŁASNA PROPOZYCJA:

 

i5-3570k

msi z77a-g45

crucial ballistix 8gb 1333mhz cl9

seagate 1tb 64mb cache

gigabyte geforce gtx 770 OC 2GB

asus drw-24b5st sata

corsair carbide series 300r

thermaltake smart 630w modular

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=54447

 

Inne: gdybym nie kupił chłodzenia TERAZ, miałbym możliwość kupna bardziej przyszłościowego zestawu (czytaj: g45 zamiast g43 i carbide 300r zamiast gladius m40), a zresztą mój brat jak kupował kompa 2 lata temu to wziął chłodzenie ale nie korzysta, bo ostatnio leżało w pudełku to ew. mógłbym wykorzystać , jeżeli oczywiście by pasowało. Jeszcze pozostaje kwestia zasilacza. Wziąłbym ten 550w xfx'a ale, tak sobie myślałem czy w przyszłości nie dokupić jeszcze jednej 770 i zrobić sli, i teraz pytanie czy da rade ten co zaproponowałem czy dopłacić do czegoś lepszego (podkreślam że cena całego zestawu NIE MOŻE przekroczyć 3950)- aktualnie jest 3893 na esc.pl. Ahh i jeszcze jedno- boxowe chłodzenie starczy dla niekręconej i5-3570k ?

Edytowane przez babar
Link to post
Share on other sites

lipa to jest boxowe dla i5 -2500k :(   ale i tak miałem zamiar kupić jakieś chłodzenie tylko teraz pieniążków brakuje(chyba że wezmę tą g43 i gladiusa m40)

 

zestaw chyba zostawię jak jest, tylko dam xfx 550w, a chłodzenie dokupię w przyszłości

Edytowane przez babar
Link to post
Share on other sites
Brałbym 1TB Blue zamiast Seagate.

 

A właśnie dlaczego ? Skoro  ST1000DM003 wypada o wiele lepiej w testach plasując się praktycznie w samej czołówce

 

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,17

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,16

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,15

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

OCZ ZS 750W 80+ 135mm

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

Xigmatek Gaia SD1283

LG GH24NS95 SATA (black)

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

Zalman Z9 Plus (b/z)

Palit GeForce GTX 770 JetStream 2GB DDR5 256bit (1202/7010)

 

3952 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

W zestawie masz chłodzenie na CPU, mocny zasilacz oraz mobo pod SLI na przyszłość

 

Te 2 zł chyba nie stanowią większego problemu ;-)

 

EDIT: warto abyś określił się już teraz czy na 100% będziesz szedł w przyszłości w SLI bo jednak zabiera to trochę budżetu

Link to post
Share on other sites

Dlatego, że Barracudy są bardziej awaryjne. Przykład: przedwczoraj bratu ciotecznemu padła cała partycja D. (wszystkie gry).

 

Ja mam od 8 lat mam Seagate Baracuda model : ST3200822AS i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów działa do dnia dzisiejszego :D Ale temat będę śledził bo również mam zamiar kupić podobny zestaw... Tylko zastanawiam się nad tym właśnie czy robić później SLI GTX770/ jaką obudowę wybrać/ no i zasilacz rzecz jasna żeby uciągnął po OC 2x GTX770 i CPU i5 3570k bo haswella z tego co testowali nie warto brać.

 

Aktualnie nie patrząc na SLI mam na oku taki zestaw :

http://www.morele.net/inventory/info/VZun0B/

+ Gigabyte GeForce GTX770 za 1558zł  nie jest w koszyku bo nie jest aktualnie dostępny na morelach.

 

Łącznie zestaw wyszedłby za 3988 zł.

Link to post
Share on other sites

 

 

ylko zastanawiam się nad tym właśnie czy robić później SLI GTX770/ jaką obudowę wybrać/ no i zasilacz rzecz jasna żeby uciągnął po OC 2x GTX770 i CPU i5 3570k bo haswella z tego co testowali nie warto brać.

 

Warto zostawić sobie taką możliwość, wtedy zmiana mobo na MSI Z77 G45 oraz PSU na chociażby przykładowo OCZ ZS 750W 

Link to post
Share on other sites

Pewnie że warto tylko początkowo miałem składać zestaw za ok 3-3.5k zł doszło aktualnie do 4k a do SLI trzebaby bylo  300-400zł dołożyć... Wziąć już lepiej XFX 750W, MSI Z77 G45, i jakąś dobra obudowę ( cena ok. 400zł a nie 200-300 )

 

To może TAK!

 

Zaproponujcie zestaw bez SLI oraz osobno zestaw z możliwością zrobienia SLI GTX 770 w przyszłości. Wydaje mi się że autor nie będzie miał nic przeciwko że się lekko wtrącę w temat, bo po co mam zaśmiecać forum podobnymi tematami,a na pewno innym takie informację się przydadzą :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...