Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastosowanie komputera : gry, filmy, muzyka
Maksymalna kwota : 4000zł
Których części potrzebuję : obudowa, płyta, karta graf., muzyczna, procesor,nagrywarka, hdd, ssd, ram, zasilacz

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
Rozdzielczość mojego monitora : FHD
Specjalne wymagania : Solidna obudowa, SSD, mocna karta graf.
Części z poprzedniego komputera : nie ma
Inne : Komputer nie będzie modernizowany przez najbliższe 3 lata, więc karta z 2gb starczy na przyszłość? Może lepiej brać 4gb?

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

 

Przekroczyłem budżet, ale warto - masz w zestawie porządną płytę MSI z chipsetem Z77, i możliwością SLI. Standardowo 8GB RAM'u, do gier wystarczy. Dobrze wentylowana obudowa(z doliczonymi dodatkowymi wentylatorami). Polecany dysk, o pojemności 1TB i jeden z najlepszy SSD na rynku. Procesor jeden z lepszych i bez potencjału OC. No i dochodzimy do karty graficznej, tutaj wybrałem SLI z 660 od Gigabyte'a. Jeśli jednak nie odpowiada Ci SLI (jest o tym temet na forum -poczytaj) to możesz zakupić GTX'a 770, jednak ja polecam 2x GTX660 ze wzgędu na wyższą wydajność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że warto dołożyć trochę do samsunga PRO. Zwykła 840stka to taka budżetówka. Co do SLI to j.w. wypadałoby brać podkręcalnego proca, jeśli byłaby możliwość wyłożenia nieco więcej gotówki oczywiście

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W takiej kasie nie dostaniesz dobrej grafiki, karty muzycznej i solidnej obudowy oraz SSD jednocześnie...

Zestaw podany na górze to... złom. 3470 do 660 SLI? M40? SSD 840 BEZ PRO? <....>



1413.82 zł 1739.00 zł 1 718.70 zł 884.00 zł 1 281.30 zł 346.00 zł 1 291.06 zł 358.00 zł 1 191.87 zł 236.00 zł 1 207.32 zł 255.00 zł 1 204.88 zł 252.00 zł 1

Solidna obudowa (blacha 1mm SECC).

BARDZO wydajna grafika.

Zestaw umożliwia bardzo porządne OC.

Jeśli chcesz, to dołóż 600zł i będzie można myśleć nad SSD i karcie muzycznej.



 

 

Komputer nie będzie modernizowany przez najbliższe 3 lata, więc karta z 2gb starczy na przyszłość? Może lepiej brać 4gb?
Nikt nie wie. Możliwe, że za tydzień wyjdzie Dx12 i wtedy kał. Edytowane przez sqrtxi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz zamiaru podkręcać to osobiście brałbym zestaw od "tomek_n" z jedną małą różnicą o ile nie chcesz się bawić w SLI. 

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-lga1155-459601/

 

http://allegro.pl/premiera-gigabyte-gtx770-oc-2gb-windforce3-1137mhz-i3322611025.html

 

Tańsza płyta nieprzystosowana do OC. 

 

I bez tego wentylatora na ostatniej pozycji. 

Edytowane przez MiK86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakoś tak patrzę i nikt nie spełnił wymogów Autora  :D

 

 

 

Możliwe, że za tydzień wyjdzie Dx12 i wtedy kał

 

What ? 

 

LG GH24NS95 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

Palit GeForce GTX 770 JetStream 2GB DDR5 256bit (1202/7010)

SilentiumPC Deus M1-550W 80+ Bronze

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Asus Xonar DG

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

 

4040 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

Dość spore wymagania jak na taki budżet, ale po kolei. W zestawie mimo wszystko masz możliwość podkręcenia procesora pod 4.0 GHz co przełoży się na adekwatny wzrost wydajności w grach obciążających bardziej CPU. Aby zachować tą możliwość możesz kupić nawet Z68A-G43 rev.G3 /intel Z68/ jednak ta płyta nie posiada złącza wewnętrzengo USB3.0, w związku z czym, jeżeli chciałbyś mieć aktywne USB 3.0 musiałbyś do tej płyty zakupić tą obudowę Z9 U3 USB3.0. Jeżeli zaś takie rozwiązanie całkowicie Cię nie interesuje to wybierz tańszą płytę B75A-G43

 

Dalej, w zestawie do gier czy internetu nie widzę sensu dokładania ponad 100 zł do dysku 840 Pro. Tutaj V300 czy M5S będą już naprawdę dobrymi jednostkami które w zupełności zaspokoją wszelkie oczekiwania co do SSD

 

Kolejna sprawa, chcesz dobrą kartę dźwiękową, podaj najpierw co zamierzasz pod nią podłączyć, tutaj wystarczyło tylko na Xonara DG. Opcją na zakup DS czy D1 jest zejście z SSD 128 GB na 64 GB - jednak tutaj wgrasz tylko sam soft + system

 

Musisz wybrać które kwestie są dla Ciebie najważniejsze i co jest głównym priorytetem w zastosowaniu tego zestawu. 

 

 

 

Komputer nie będzie modernizowany przez najbliższe 3 lata, więc karta z 2gb starczy na przyszłość? Może lepiej brać 4gb?

 

Obecnie gry wykorzystują do 1,5 GB vram w FullHD więc nawet przy wersji 2 GB masz spory zapas. Jeżeli gry zaczną wykorzystywać ilość przekraczającą te 2 GB to nie nastawiaj się w sposób że "będziesz miał tragiczny spadek wydajności" 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Z tym się nie zgodzę

 

Możesz się nie zgadzać, jeżeli jednak tak uważasz to przedstaw na to odpowiednie argumenty 

 

Bo ja póki co dysponuje takimi jak tutaj http://forum.benchmark.pl/topic/86344-zestaw-dla-gracza-5000zł/?p=989262



 

 

Karta będzie podpinana pod głośniki 2.1 i słuchawki

 

A jakie to głośniki / słuchawki ?  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

parę rodzynków się znajdzie ;)

 

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18497413

 

O nic mi nie chodziło, po prostu nie zgadzam się z tezą, że

 

Obecnie gry wykorzystują do 1,5 GB vram w FullHD

 

i nie twierdzę, że branie karty 2GB jest złym wyborem czy coś w ten deseń.

Proszę, kontynuujcie temat :D, nie krępujcie się :menda:

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...