Skocz do zawartości

Zestaw dla gracza [5000zł]


Recommended Posts

Nawet jeżeli lepszy jest GTX660 Ti to kajitsu jasno powiedział że te karty źle się skalują w SLI i  do tego wydajność to jakieś  5-7 procent wyższa względem SLI z GTX660.     SLI z GTX660 Ti jest kompletnie nie opłacalny(koszt dwóch  nowych kart to około 2200 zł)

A SLI z GTX660 to około 1500 zł .

 

Autor ma pewny  budżet,to chce pewny komp!

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mówimy o sli moim zdaniem najlepszą propozycją jest GTX 660Ti do gier w full hd , a do pracy i reszty rzeczy w większej rozdzielczości.



Nawet jeżeli lepszy jest GTX660 Ti to kajitsu jasno powiedział że te karty źle się skalują w SLI i  do tego wydajność to jakieś  5-7 procent wyższa względem SLI z GTX660.     SLI z GTX660 Ti jest kompletnie nie opłacalny(koszt dwóch  nowych kart to około 2200 zł)

A SLI z GTX660 to około 1500 zł .

 

Autor ma pewny  budżet,to chce pewny komp!

NIe czytałeś moich komentarzy , czy na prawdę jesteś taki głupi. Mówiłem , że może poszukać okazji na allegro jak ma kupywać gtx 660ti w sli.



Co wyjdzie mu bardziej opłacalnie.

Link to post
Share on other sites
posiada monitor z rozdzielczoscia 2xxx-1xxx, co oznacza ze SLI z 2x660 moze/będzie się dławić

 

No ale nic w tym budżecie wydajniejszego się i tak nie złoży, do tego 7970 GHz i tak w takiej rozdziałce dostaje mocno w kość od SLI GTX660

 

http://alienbabeltech.com/main/wp-content/uploads/2012/12/680v660sli-MainChart1.jpg

 

Do tego zostaje kwesita w jakiej rozdzielczości faktycznie Autor będzie grać, rozdziałki powyżej FullHD są bardzo ostre, wielu ludzi nie lubi aż tak ostrego obrazu, dla mnie nawet FullHD jest za ostrym obrazem i gram w 1440/x na 37 calach, ale to już bardziej kwestia indywidualna każdego z osobna

 

chciałem napisać również o gtx 660 z wersja 1137 mhz ale wyprzedził mnie kajitsu. i potem dokupić drugą i połączyć ją w sli co na pewno będzię wydajniejsze , ale to zależy już od autora tematu.

 

No ale przecież ma w zestawie za 5500 zł zestaw z SLI GTX660  z taktem 1033 MHz, resztę do 1100 sobie podkręci z palcem w nosie, zresztą no ale sory SLI GTX660 to taka wydajność multi_GPU że nawet nie trzeba jej podkręcać 

 

Skończ siać jakieś paranoje. Jak możesz do dołóż Autorowi 800 zł do SLI GTX660Ti, albo daj mu gwarancję na to że z używką nie będzie miał problemu, nie na zasadzie "ja mam i działa"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ja p........ Jakiś ekspert wchodzi i  doradza SLI z GTX660 Ti pomimo,że budżet nie pozwala.

 

 

SLI z GTX660 rozwala GTX680 i HD7970.

 

Nie tylko ja Ci to powiem! :menda: 

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw @R-Konia jest ok, ale bez SLI, które nie daje rady wiekszym rozdzielczośiom niż 1080p!

GTX 660 ma zbyt małą szyne pamieci i będzie się dławić w tej rozdziałce! Lepiej jedną wydajna kartę, minimum GTX 670, a najlepiej HD 7970.



 

 

Rozdzielczość mojego monitora : 2048x1152

 

chociaż w sumie może nie bedzie aż tak strasznie

 

2359296pix vs 2073600pix = to niespełna 300tyś pikseli więcej, ale zawsze więcej :P

Link to post
Share on other sites
Zestawy Komputerowe 430 postów 3DMark 06:21005 Napisano dziś, 13:50 Intel Core i7-3770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/ Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 x2 bequiet! PurePower L8 630W LG GH24NS95 SATA (black) Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix Asus GeForce GTX 660 DCII 2GB DDR5 192bit (1033/6008) x2 w SLI Thermalright HR-02 Macho Black-White Samsung SSD840 Pro 128GB (530MB/390MB/s) Corsair Carbide Series 500R (black) TP-Link TL-WN781ND /N150, PCIe/   5515 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

 

A to co jest?  UPS kajitsu sorry :P

 

 

 

SLI GTX660 jest i tak wydajniejsze niż 7970 GHz nawet wyżej niż FullHD

 

 

NIe zgodzę ię z Tobą, bo miałem do czynienia z ta konfiguracją. Klient przyszedł do mnie z problemem. Miał monitor 1440p i mimo że FRAPS pokazywał FPS na pozniomie 30+, animacja nieprzyjemnie rwała.

MIełem sprawdzic co jest nie tak.

Ale mam monitor tylko 1080p i u mnie wsio działało jak trzeba, do momentu podpiecia drugiego monitora i zwiększeniu rozdzielczoci w poziomie.

 

Na 2600x1080 zaczynały się przycinki im większa byłą rozdzielczość w poziomie tym większe przycinki i zdarzały się nawet w niższych detalach. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm, testowałeś to na kilku animacjach czy tylko na jednej ? Ciężko mi się do tego odnieść bo ja opieram się bardziej na testach, Ty zaś na własnych doświadczeniach co jest lepszym argumentem, postaram się w wolnym czasie zgłębić temat  :menda:

Link to post
Share on other sites

Ta gra nie jest dobrym przykładem, gdyż ma niewielkie zapotrzebowanie na pamięć Karty graficznej. Szkoda że na tym filmiku nie widać ile VRam jest utylizowane, ale sądzę że nie więcej niż 1800-1900 MB, lub mniej.

Mnie chodziło o gry Typu Crysis 3 lub BF3 które w 1080p i Ultra detalach potrafią zagospodarować nawet 2,5 GB VRam.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

Mnie chodziło o gry Typu Crysis 3 lub BF3 które w 1080p i Ultra detalach potrafią zagospodarować nawet 2,5 GB VRam.

 

Crysis 3 - mega zadyma ustawienia wszystko na max w tweaku i grze.

 

680

 

http://img801.imageshack.us/img801/7426/crysoc.jpg

 

Battlefield 3 multiplayer. ULTRA. 680

 

http://img836.imageshack.us/img836/2912/bf3oc.jpg

Link to post
Share on other sites

Ok udowodniliście, że da się grać w wysokich rozdzielczościach na 2xGTX660, nie zmienia to faktu, iż u mojego klienta też dało się grać. Poprostu raz na jakiśczas była seria przycinek i w tych sytuacjach obserwowałem wykożystanie VRam na poziomie 90-100%.

Przycinki były i tyle, a ja nie zamierzam sie kłócić  :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję, za wszystkie odpowiedzi, wybrałem zestaw użytkownika kajitsu.

 

 

 

I ostatnie pytania.

Czy konieczna jest ta karta wi-fi, skoro jest już jedna na płycie głównej. Boję się, bo mam bardzo duże problemy ze stabilnością łącza, tzn łącze się bezprzewodowo z routerem, który stoi w drugim pokoju, za paroma ścianami, razem wychodzi jakieś 10 m + ściany, i nie do końca wiem od czego to zależy, czy od siły sygnału routera, czy właśnie karta wi-fi, a może antenki? 

Jak to z tym OC. Szczerze nigdy tego nie robiłem, dlatego prosiłbym o jakieś rozsądne przedziały dla oc. 

 

Aaha no i co z pastą chłodzącą? 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...