Skocz do zawartości

PC - Gry [3000zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Vater,

Recommended Posts

Witajcie, 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i wiem, że jest wiele pytań o takie PC, jednakże chciałbym dostosować komputer osobiście. 

 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000zł (z możliwym wykroczeniem budżetu o 200zł)
  • Których części potrzebujesz?: sama "buda"
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nad tym muszę się zastanowić, ale raczej nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1080 32"
  • Specjalne wymagania: dobre chłodzenie i wydajność w grach, zamówienie w serwisie typu morele.net
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: Posiadam nagrywarkę Lite-On iHAS124b, mysz omega varr v6000 i klawiaturę
  • Inne: czy warto podkręcać?

Z góry dziękuje za pomoc każdemu forumowiczowi.

Edytowane przez Vater
Link to post
Share on other sites

Myślę że taki zestaw będzie idealny:

http://www.morele.net/inventory/info/9YWNGY/

Specjalnie pod OC,podkręcisz procesor do 4,5Ghz,a uwierz że warto-wymieniając w przyszłości kartę na lepszą.

Masz szybki dysk ssd na którym możesz postawić system,dobra obudowa,8gb ram,bardzo dobra karta.Myślę że Ci się spodoba :)

 

Chyba że nie chcesz OC to polecam taki zestaw:(O dziwo zmieściłem się z kwotą i stykło na gtx 670 a już karta z najwyższej półki :)

http://www.morele.net/inventory/info/PoKWL9/

Edytowane przez Yamakasi512
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli bez OC to:

http://www.morele.net/inventory/info/tZqTX/

taka moja luźna propozycja

 

Edit: Bierz jakiś z tych co dał Yamakasi. Ja wygrzebałem któryś  ze starych zapisanych koszyków, teraz widać ceny się pozmieniały i jego zestawy są korzystniejsze.

 

jak z OC to jedynka i później wymiana GPU

jak bez oC to dwójka

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Powiem tak, myślę że mogę kręcić, ale jest mi to obojętne. Na Wasze oko, który zestaw Yamakasi byście wybrali? A i Sapphire Radeon HD7870 a Gtx 670 to różnica więc nie wiem czy warto wtedy kręcić (jestem w tym zielony).

 

@Edit

Myślę, że najprawdopodobniej wezmę zestaw do OC.

Edytowane przez Vater
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak zestaw pod OC jest bardziej przyszłościowy-Po podkręceniu w przyszłości zyskasz dużo-np.włożysz lepszą kartę itd,po za tym masz dysk ssd-jeżeli postawisz na nim windowsa,odczujesz ogromną różnicę w szybkości działa systemu.

Ale!Drugi zestaw jest bardziej wydajnościowy w grach-ponieważ ma lepszą kartę graficzną.Jeżeli zależy Ci aby już teraz mieć naprawdę dobrą kartę graficzna to bierz zestaw 2.

Czy duża jest różnica między kartami hd 7870 a gtx 670?Poszukaj testów kart w grach i oceń czy warto brać gtx 670.Bo i tak we wszystkie gry pograsz na wyższych ustawieniach na hd 7870 przy tych min 30 klatkach.

Edytowane przez Yamakasi512
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z 1 zestawu wywal ssd i chłodzenie procka (potem dokupisz lepsze, teraz nie ma funduszy)i oglądaj się za 7950. http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-karta-graficzna-xfx-radeon-hd-7950-800m-dd-edition-3gb-ddr5-minidp-hdmi-fx-795a-tdfc-promocja-449232/

 Warto dopłacić. Ewentualnie 660Ti, ale na morele.net jest tylko wersja Asus. Wiemy jaki ma serwis, ale zważmy uwagę na to, że złych produktów nie ma, tylko jeśli trafi się "felerna" sztuka, to ciężo potem.

 

@Edit:

Ups, już daje linka do 660Ti: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx660ti-2048mb-ddr5-192b-d-h-dp-pci-dc-2-gtx660-ti-dc2-2gd5-promo-472456/

Warto też dodać, że dodają grę Metro: Last Light. Bardzo dobra, grałem u kuzyna, gdyż już niedługo będę miał nowy pc. A narazie nie baw się z ssd, uzbieraj trochę, sie dokupi to i owo. Narazie jest najlepiej jak może być. Sam ssd też nie zamawiam, zamówię w przyszłości.

Edytowane przez Dres21
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurde, te kombinacje wykraczają już trochę po za budżet. Na razie jestem przekonany co do 1 zestawu Yamakasi bez zmian, ale muszę się zastanowić czy warto dokładać...

 

@Edit

A  i jeszcze jakbym mógł prosić o jakieś kody promocyjne na morele (złożenie za 1zł)

Edytowane przez Vater
Link to post
Share on other sites

 

 

Po podkręceniu w przyszłości zyskasz dużo

 

No tutaj bym się mocno kłócił , tutaj pozwoliłem sobie poruszyć ten temat po raz kolejny http://forum.benchmark.pl/topic/88991-zestaw-do-3000-z-kilkoma-ju%C5%BC-posiadanymi-cz%C4%99%C5%9Bciami/?do=findComment&comment=1019202

 

 

 

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000zł (z możliwym wykroczeniem budżetu o 200zł)

 

 

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1080 32"

 

Tutaj proponowałbym takie zestawik:

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

ntel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

MSI Z68A-G43 rev.G3 /intel Z68/

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

Palit GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1085/7010)

 

3224 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

 

W zestawie zostawiasz sobie możliwość OC CPU pod 4.0 GHz, co najważniejsze mieścisz się w budżecie z GTX770 który odstawia daleko w tyle 7870 / 7950 czy nawet GTX670. 

 

 

 

Specjalne wymagania: dobre chłodzenie

 

Niestety tutaj brakuje trochę budżetu, ale póki co pracuj na chłodzeniu boxowym. Uzbierasz jakieś 100 zł to dokupisz sobie chłodzenie i wtedy będziesz mógł bawić się w OC, Obudowa M23 posiada możliwość montażu coolera bez konieczności wyciągania płyty głównej z obudowy.

 

 

 

Inne: czy warto podkręcać?

 

Wszystko zależy od gier w jakie grasz, spora część gier w ogóle nie odczuwa wzrostu wydajności przy podnoszeniu zegarów CPU, inne zaś odczuwają niewielką różnice a gry typu RPG czy strategiczne potrafią czerpać z tego dobre korzyści. Niemniej nie ma sensu inwestować wg mnie w mocne OC CPU pod 4.5 GHz kosztem GPU na dzień dzisiejszy, oczywiście można gdybać że dobrze podkręcony CPU w przyszłości pozwoli nam na włożenie wydajniejszej GPU itp, jednak tutaj rozchodzi się o 500 MHz różnicy na CPU. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, ma możliwość poprzez BCLK, tutaj możesz sobie zerknąć jak plasuje się taki 3470 po OC http://pclab.pl/art52137-13.html

 

Co do chłodzenia wrzuć sobie np Thermalright True Spirit 120 - nie potrzebujesz mega wydajnego chłodzenia przy takim CPU i takich możliwościach OC, dlatego warto postawić na coś bardzo cichego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...