Skocz do zawartości

Komputer dla programisty do 5k


Recommended Posts

Na wstepie chcialbym wszystkich powitac!

 

Od paru lat pracuje na laptopach, w zasadzie dostarczanych przez klientow, stad kompletnie przestalem sie interesowac obecnymi trendami w sprzecie komputerowym.

Przyszedl czas, w ktorym chcialbym zlozyc wlasny komputer PC, nie bede nic proponowal, bo jak napisalem wczesniej, nie wiem co teraz jest 'dobre', ale napisze na czym mi zalezy, a na czym nie:

 

- nie bede sie bawic w OC, ani nie bede grac, chcialbym natomiast, zeby karta graficzna bez problemu obslugiwala prace na 2 monitorach o rozdzielczosci 2560x1440 (lub 2560x1600)

- dyskiem systemowym byl dysk SSD, mysle ze 240, 256GB wystarczy

- drugi dysk HDD o pojemnosci 1 TB (preferuje firme Seagate)

- zalezy mi na stabilonosci systemu, dlatego najmniej chcialbym oszczedzac na MOBO

- RAM co najmniej 32GB

- preferuje procesor Intela ze wsparciem wirtualizacji

- chcialbym, zeby system nie mial zadnych problemow z przegrzewaniem sie i bym w miare cichy

- cena do okolo 5000 zl

 

Z gory dziekuje za pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

i7 3820 + chłodzenie Macho B&W

MSi X79A GD45 (8D)

32GB 1600MHz CL9 4x8 (Crucial Ballistix)

Quadro K600 2GB

SSD 256GB Samsung 840PRO

HDD 1TB Seagate DM003

BQ L8 630W

Fractal Define R4

5500zł (ceny z Esc.pl + GPU*)

 

i7 na s2011, który jest w stanie obsłużyć ponad 32GB ramu. Do tego dedykowana karta w formie QuadroK600. Obsłuży dwa szkiełka - posiada porty DVI + Display Port, oraz przejściówki w zestawie DP>DVI, oraz DVI>VGA, także problemu z wpięciem nie powinno być  ;)

32GB ddr3 w 4 kościach (4 sloty pozostają wolne), dysk HDD seagate 1TB, modularny i cichy zasilacz z zapasem mocy, oraz wyciszona obudowa Fractal R4. Całość 5500zł, czyli 500zł ponad budżet. Można zejść z jakości niektórych podzespołów (obudowa, zasilacz) i przyoszczędzić 200-300zł, ale polecał bym dołożyć do powyższego zestawu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Super, wilkie dzieki za pomoc! 500 zl jest do przezycia, tym bardziej, ze cena koncowa bedzie dla mnie pomniejszona o Vat i koszty ;)



Po obejrzeniu trailera BF4 stwierdizlem, ze jednak warto wsadzic karte, na ktorej pociagna nowe gry, mozecie cos rozsadnego polecic ?
Zastanawiam sie jeszcze czy nie warto wsadzic plyty MSi X79A GD65 (8D), roznica w cenie to tylko 200zl, a mozna 2x wiecej RAMu docelowo wsadzic ?

Link to post
Share on other sites

W MSi X79A GD45 (8D) również masz 8 slotów ddr3, także zakup GD65 mija się z celem i lepiej zaoszczędzić te 200zł.

Jeśli myślisz o komfortowym graniu w FHD to polecam gtx770 (Gigabyte z WF3, Asus DCII, ewentualnie EVGA ACX / MSi TFIII). Karta zapewni odpowiednią ilość FPS. Poniżej pułapu gtx770 - gtx680 - Ati7970 radził bym nie schodzić z racji sporych wymagań w/w gry (BF4)  ;) Czyli wyjdzie jakieś 1000zł drożej względem zestawu który proponowałem wyżej (z Quadro K600).

Link to post
Share on other sites

 

 

Systemy 64bitowe

 

Ale jakie dokładnie ? Nie każda wersja 64 bitowa obsługuje więcej niż 16 GB, dla przykładu W7

 

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778(v=vs.85).aspx#physical_memory_limits_windows_7

 

Może Ci się przydadzą  kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry 3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - RAM pod machiny jak najbardziej wskazany - każda odpalona maszyna rezerwuje sobie zasoby w pamięci, więc jak najbardziej wskazana jest adekwatna ilość ramu. Ciężko to zazwyczaj wytłumaczyć standardowemu użytkownikowi "Pracowałem 4GB, wiec 8GB w pełni mi wystarczy" i tego typu poglądy ... Tutaj widzę że doskonale wiesz czego chcesz  :D co się chwali.

No cóż, nic, tylko życzyć udanych zakupów i miłej pracy na nowym sprzęcie ;)

Link to post
Share on other sites

Dzieki :)
Jeszcze szybkie pytanie GPU 2 czy 4 GB ?

 

P.S. Myslalem o windowsie 7 Prof, dzieki za kody!

Montaz odpada, bo nie chce sie bawic w amortyzacje zestawu komputerowego, a z samych czesci bez problemu sobie odlicze Vat i koszty :)

Edytowane przez Jatson
Link to post
Share on other sites

 

 

Montaz odpada, bo nie chce sie bawic w amortyzacje zestawu komputerowego, a z samych czesci bez problemu sobie odlicze Vat i koszty
Zawsze możesz się dogadać odnośnie FV - montaż jest za zero zł, więc raczej nie będą robić problemu, aby taka pozycja na FV się nie pojawiła  ;)

Z drugiej strony jeżeli nie masz problemu ze złożeniem samemu komputera do kupy to lepiej zrób to sam :

1. Sam poukładasz sobie kable, po dociskasz wszystko jak należy i masz 100% pewności że będzie to zrobione tak jak chcesz

2. Złożony komputer to większe ryzyko w transporcie, niż luźne części fabrycznie zapakowane i przystosowane do transportu - nie chcę straszyć, ale kiedyś już dostałem komputer z latającym po budzie coolerem - i nie była to wina sklepu, tylko samego kuriera. Także lepiej dmuchać na zimne :P

3. Ryzyko że "dziwna" pozycja pojawi się jednak na FV :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...