Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mój obecny zestaw:

Proc- Pentium D 2x2.8 Ghz 

chłodzenie- SilentiumPC Spartan HE923

Płyta Główna- Asus P5GZ-MX

Ram- 2 Gb ram DDR 2 800(taktowanie) 

Zasilacz- Fell 2 350 ATX

Karta Graficzna- GF 8600 gts

dyski:

160 GB sata

300 GB sata

napęd optyczny LG DVD/CD nagrywarka

 

Planuje zakup nowego komputera do 500 - 600 zł

Ma on służyć do nagrywania gier, bądź do livestream'owania.(Oczywiście nie mówię o grach typu FarCry 3 ;))

 

Posiadam dodatkowo: 

Obudowę po ATX 

Fell 500 Watt oraz Hedy 600 Watt

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się upgradować. Ani za 5-6 stów nic ciekawego nie złożysz. Sprzedaj to (postaraj się 4 stówy wyciągnąć) Jak się nie uda w zestawie to na części. Wtedy już będziesz miał tysiaka. Obudowa jest. To wtedy Mobo+PSU+GPU+CPU+Dysk+Napęd

Link to post
Share on other sites

Rozumiem.

Mam jedno pytanie co do upgradu.

Czy wymiana mojego starego proca na Inter Core2Duo E8400 2x3.0 da jakiś widoczny wzrost wydajności?

Mogę dodać, że najsłabszym ogniwem właśnie jest procesor, ponieważ np. przy Crysis 2 miałem jakieś 30 fps, natomiast przy nagrywaniu tyle samo. (Programem zużywającym większość GPU) Przez to można uznać że właśnie procesor nie może uciągnąć +30 fps. Komputer chce używać go do live z gier takich jak np. Dwarfs F2P, bądź nagrywania np. Slender . I stąd jeszcze 1 pyt. 

Czy intel core2duo 2x3.0 może uciągnąć np. live w HD bądź nagrywanie podanego wyżej Slendera?

 

PS. 

Czy upgrate ramu jest opłacalny? Czy lepiej zainwestować w płytę z DDR 3?

Edytowane przez zmiennoimienny
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie ma znacznej różnicy wydajności pomiędzy ddr2 i ddr3, jednak za tą drugą jeśli chodzi o cenę nowych pamięci zapłacimy porównywalnie mniej. Pod uwagę można uwzględnić jej zakup jedynie podczas zmiany platformy, w przeciwnym wypadku sens zamiany będzie nie opłacalny. Pytanie czy Twoja płyta główna obsłuży  procesor "Intel Core2Duo E8400" bo na stronie producenta ostatnim obsługiwanym z rodziny core 2 duo jest "Core 2 Duo E6700". Jeżeli by obsłużyła, wydajność oczywiście wzrośnie. Czy opłacalna byłaby zamiana można polemizować. Jednak osobiście myślę, że warto skupić się na wymianie sprzętu na nowszy. Poza tym obecny zasilacz nie należy do tych które są dobrym zabezpieczeniem dla Twojej obecnej platformy, tym bardziej jeśli chodzi o ewentualną modernizację. Wspomniane na końcu zasilacze także do nich nie należą mimo, że domniemana moc wydaje się wystarczającym zapasem, mając na uwadze straty energii i stabilność napięć ;)

Nie jestem w stanie określić jak się będzie ewentualna wymiana  odnosiła do komfortu nagrywania, ale myślę, że poprawa byłaby widoczna. 

Edytowane przez Thomasow
Link to post
Share on other sites

dokupujesz to i masz 100% wiekszą wydajność na procesorze

Procesor: AMD PHENOM II X4 965 - 3.4 GHz, BOX / Black Ed., AM3 (369 zł)
Płyta główna: GIGABYTE GA-780T-D3L - ATX, AMD 760G, 2x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, S-AM3+ (190 zł)
Pamięć RAM 2: DDR3 GOODRAM - 4 GB / 1333 (1x 4 GB), CL9 (115 zł)
Zasilacz: TACENS RADIX V 450 W- 450 W, PFC, 80+ (135 zł)

Całość: 809 zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...