Skocz do zawartości

LENOVO Y580 + GTX 660M - który procesor/ram? - konfiguracja laptop do gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Synergia,

Recommended Posts

Cześć.

Planuję zakupienie LENOVO IdeaPad Y580 z kartą NVIDIA GeForce GTX 660M, tego jestem pewien, ale co do reszty podzespołów mam wątpliwości. Stać mnie na maksymalną tutaj konfigurację czyli 3600 zł, ale... jeśli część podzespołów to tylko drogi szpan, który nie przekłada się sensownie na wydajność, to raczej zaoszczędzę $. Komputer ma służyć co prawda do wszystkiego, ale zależy mi by był dostosowany do gier.

 

 

Matryca: FullHD 1920x1080 (16:9), bo podobno 15,6 cala rozdzielczości HD 1366 x 768 jest denerwująca. Prawda?

 

Czy faktycznie warto inwestować w i7-3630QM, czy będzie zauważalna różnica w porównaniu z  i5-3210M lub  i5-3230M? Czy będzie w pełni wykorzystany ten procesor, a może to niepotrzebne przepłacanie? Czytałem, że przy matrycy FullHD 1920x1080 (16:9) lepiej wybrać i7-3630QM.

RAM: Przymierzam się do 8GB, chociaż znów zastanawia mnie czy jeśli wybiorę 12GB a nawet 16GB, czy będzie sensowny skok wydajności, czy znów to niepotrzebna dopłata?
 

Mam do wyrobu 2 systemy, win 7 lub 8, obecnie działam na Viście, więc nie wiem jakie są plusy, a jakie minusy za tymi systemami.

 

Czy jeśli była by możliwość dokupienia dysku SSD SATA to skorzystać? Nie wiem na co to ma się dodatkowo przekładać, ale widziałem takie porady. Czy to ma związek z wolniejszym dyskiem głównym?

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zacznijmy od tego, że jeśli chcesz używać tego laptopa do gier to kupno go w wersji z matrycą FHD jest bezsensowne bo owa rozdzielczość zabije wydajność gtx660tki. Ta grafika nadaje się do gier w rozdzielczości HD i ani grama więcej. ( mowa tu o nowszych grach) Kupno go w wersji z i7 ma sens moim zdaniem tylko jesli planujesz grac na nim w sieciówki typu bf3 albo używać w bardziej profesjonalnej pracy. Jeśli nie to i5 będzie w większości gier wystarczające.

 

Laptop posiada złącze mSata i możesz mu po prostu dołożyć dysk SSD ( który jest znacznie szybszy niż standardowy HDD)

Co do ramu to 8 gb to do gier totalny luksus i wystarczy ci w zupelnosci.

 

http://www.x-kom.pl/p/116605-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i5-3210m-8gb-1000-dvd-rw-win8.html?ref=100421822&sm12=MjI=&ts=1371750840&token=0ea3c81428648c09c536fd47b7d0697b

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jeśli bym używał mniejszej rozdzielczości niż maksymalna przy grach, a tej max do oglądania filmów, to chyba nie będzie już takiego wpływu na kartę graficzną? Może banalnie to zabrzmiało, ale jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprawę matryc.

 


Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...