Skocz do zawartości

Dylemat procesora (+składanie komputera)


Recommended Posts

Witam! Od czego by tu zacząć, by niczego nie pominąć. Hmmmm .... To może tak: razem z kolegą zamierzamy składać komputery, z taką różnicą, ze ja kupuje tylko RAMY, Płyte głowną i procek, a kolega bierze nówkę.

 

Został ostatni dylemat, którego nie możemy rozwiązać: Intel VS AMD. Ogólnie patrzyliśmy między modelami (oczywiscie mile widziane inne propozycje) AMD FX 8350 ,a Intel i5 2500k.

 

Proc jak już, to taki bardziej przyszłościowy, bo zamierzam zmieniać dopiero za 3-4 lata.

 

a) Do czego potrzebny proc?

Kolega: Gry, grafika, programowanie

Ja: Gry

 

b) Jaki komp? (Płyta głowna oczywiście pod procka)

Ja: POSIADAM:

GeForce GTX 260 core 216  || Zasilacz 550 W OCZ Fatal1ty || Dysk 320 GB

 

c) Jak z hajsami Panowie?

Kolega: Niezdefiniowane

Ja: Do 1200 - 1300 (Proc + Głowna + RAMY [Jakieś tam 4GB chce wsadzić na początek, potem dokupię])

 

 

Aaaaaaaaaa, zapomniałem zapytać:

Czy mój OCZ 550 pociągnie wszystko razem?

Jaką płytę głowną kupić, do polecanego przez was procesora?

Edytowane przez roblixon
Link to post
Share on other sites

zasilacz jest ok, po 2 do GTX-a 260 to ja nie chce Cie rozczarować, ale z g**a bata nie ukręcisz, kupisz i7 najnowszego to i tak w gry na tym nie pograsz, po 3 teraz ciężkie pytanie, boooo 2500k a 8350, sam nie wiem co bym kupił, 2500k na 10000% lepszy do obecnej generacji gier, ale czy długo tak będzie? tego póki co nikt nie wie, skłaniałbym sie ku 8350(wiem że zaraz wpadnie połowa forum by mnie zjechać, wklejając tabelki z PC-lab) ale może teraz brzmi to jak herezja, ale 8350 bym bral



a bo przeoczyłem pytanie ostatnie, pod 8350 wypadałoby brać coś mid-high endowego typu starego już gigusia 970 UD3, sekcja zasilania świetna, jeżeli nowsza ma być płytka to asrock ten co mam w stopce, spoko uciągnie FX-a, bo w mojej już gościł takowy, i nawet się kręcił elegancko

Link to post
Share on other sites

 

 

Ta.....gigabyte
 

Jak mozesz, to następnym razem napisz coś więcej : )

 

 

 

 

po 2 do GTX-a 260 to ja nie chce Cie rozczarować, ale z g**a bata

 

 

Wiem, wiem

 

 

 

 

 

jeżeli nowsza ma być płytka to asrock

 

 

Ogarne, ogarne

Link to post
Share on other sites

ale też nie sugeruj się tak w ciemno tym co powiedziałem, niech się wypowie jeszcze kilka osób, bo sam sobie nie dam głowy uciąć czy intel czy amd teraz brać, jeżeli intel, a pewnie to Ci doradzi znamienita część forumowiczów, to już nie 2500k, swoją drogą świetny, ale już 3570k prędzej, ale ja osobiście i to moje zdanie bym zaryzykował FX-a a to dlatego że nextgen nadchodzi, a jestem cierpliwy i poczekam sobie, bo jak czegoś nie wiem to póki nie zobacze to nie uwierzę:D

Link to post
Share on other sites

Czy Ty chcesz kupić używanego i5 2500K?? Pytam, bo i5 2500K był produkowany już dwie generacje wstecz i jego obecna cena to śmiech na sali. Za minimalnie więcej masz i5 3570K.

 

Gdybyś zajmował się renderingiem, to FX byłby lepszym rozwiązaniem, jednak sam napisałeś, że proc potrzebny jest do gier, więc zrobiłem takie zestawienie dla Ciebie.

http://i.imgur.com/LnSEK6T.jpg

 

co prawda przekroczyło kwotę o 54zł, ale jak zamierzasz zmienić komp dopiero za 3-4 lata, to ta różnica nie jest duża, zważywszy na to, że masz już procesor bardzo dobry do gier. i5 3570k jest chyba najbardziej popularnym i docenianym procesorem dla graczy, bardzo wydajnym i nawet można powiedzieć, że do i7 już nie warto dopłacać, bo różnica cenowa jest niewspółmierna do różnicy w wydajności.

Płyta MSI w zestawieniu, ma 3 lata gwarancji oraz chipa Z77, który pozwoli podkręcić i5 3570k -  a nawet Ci, którzy nie mają tego procesora doskonale wiedzą, że on potrafi się kręcić i to ostro :rotfl:

RAM - to nic innego jak popularne Kingstony z wieczystą gwarancją. 4GB do gier w zupełności wystarcza - w grach ilość ramu nie ma dużego znaczenia.

 

P.S. - Twój OCZ pociągnie to wszystko z palcem w pionowym uśmiechu ;)

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie chcę zaczynać kolejnej jatki Intel vs AMD, ale po prawdzie między i5 2500K i 3570K nie ma znacznej różnicy w mocy. Co do AMD 8350, to mam wrażenie, że jest bardziej przyszłościowy. Może faktycznie nie został jeszcze w pełni wykorzystany jego pontencjał, dlatego są jeszcze niedocenione. 

Link to post
Share on other sites

Moment przecież nawet jak wyjdą next geny to nie będzie tak że intel nie wyrobi... po prostu zrobią optymalizacje pod AMD i procesory czerwonych jak i niebieskich w grach staną na równym poziomie . Crysis 3 to niby " next gen " robiony pod procesory FX a na intelu ładnie śmiga. Z racji tego , że AMD ma gorszą wydajność ogólną to może zrównać się z intelem ewentualnie w jakiś grach go lekko wyprzedzi .
Jeśli kupisz zestaw z i5 na 100% next geny będą działać jak należy , FXy są pod znakiem zapytania i pobierają więcej prądu . 
Szczerze bym chciał żeby procesory od AMD wreszcie przegoniły intela i gorąco kibicuje AMD ;)

Link to post
Share on other sites

Moment przecież nawet jak wyjdą next geny to nie będzie tak że intel nie wyrobi... po prostu zrobią optymalizacje pod AMD i procesory czerwonych jak i niebieskich w grach staną na równym poziomie . Crysis 3 to niby " next gen " robiony pod procesory FX a na intelu ładnie śmiga. Z racji tego , że AMD ma gorszą wydajność ogólną to może zrównać się z intelem ewentualnie w jakiś grach go lekko wyprzedzi .
Jeśli kupisz zestaw z i5 na 100% next geny będą działać jak należy , FXy są pod znakiem zapytania i pobierają więcej prądu . 
Szczerze bym chciał żeby procesory od AMD wreszcie przegoniły intela i gorąco kibicuje AMD  ;)

 

Być może i tak się stanie, zdrowa rywalizacja odbija się korzystnie tylko na kliencie w postaci cen :)

Polecam w wolnej chwili poczytać

http://www.eurogamer.pl/articles/digitalfoundry-komputer-na-nadchodzaca-generacje

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zaczynać kolejnej jatki Intel vs AMD, ale po prawdzie między i5 2500K i 3570K nie ma znacznej różnicy w mocy. Co do AMD 8350, to mam wrażenie, że jest bardziej przyszłościowy. Może faktycznie nie został jeszcze w pełni wykorzystany jego pontencjał, dlatego są jeszcze niedocenione. 

 

Ilość wątków i ich wydajność z grubsza odpowiada, temu co intel prezentuje w i7 pierwszej generacji, cena też nie odbiega...

 

Moment przecież nawet jak wyjdą next geny to nie będzie tak że intel nie wyrobi... po prostu zrobią optymalizacje pod AMD i procesory czerwonych jak i niebieskich w grach staną na równym poziomie .

 

Cała zabawa polega na tym, że dość spora grupa osób gra na sprzęcie przenośnym. Tam 4 natywne rdzenie to luksus i ciągle optymalizacja idzie w kierunku 4 wątków przy 2 natywnych rdzeniach. Większość gier będzie pisana w ten sposób aby dało się zagrać komfortowo właśnie na takim sprzęcie, czego skutek jest podwójny. Po pierwsze słabe wykorzystanie większej ilości rdzeni i jednocześnie co raz lepsze wykorzystanie HT i CMT.

Link to post
Share on other sites

Gigus lipny,bo w biosie nie ma opcji apm.(po aktualizacji tez nie ma)i podczas obciazenia na fx (na phenomie tak sie nie dzieje)w skrajnych przypadkach zbija taktowania.(zbija taktowania gdy temp sekcji dojdzie do 47 stopni celsjusza).zbija taktowania najczescie po oc,ale zdarza sie ze bez oc zbija.o wiele lepszym wyborem w tej cenie bedzie asus.

Link to post
Share on other sites

Gigus lipny,bo w biosie nie ma opcji apm.(po aktualizacji tez nie ma)i podczas obciazenia na fx (na phenomie tak sie nie dzieje)w skrajnych przypadkach zbija taktowania.(zbija taktowania gdy temp sekcji dojdzie do 47 stopni celsjusza).zbija taktowania najczescie po oc,ale zdarza sie ze bez oc zbija.o wiele lepszym wyborem w tej cenie bedzie asus.

tylko w nowej rewizji:) a przecież można zapytać o rev płyty zanim się kupi

Link to post
Share on other sites
Sam jestem na kupnie zestawu (proc + plyta + pamięć ) i mierzyłem w intela (ivy lub haswell). Ale poniższe dwa filmy dają trochę do myślenia, polecam je oglądnąć :)

w pierwszym filmie test na black mesa i trine 2.. padłem ;D

trine przeciez chodzi na 2 GHz core 2 duo bez problemu a oni pokazują 30 FPSóW na i5 i 7870 ? WTF :D

przecież ja miałem więcej fpsów w tej grze na phenomie x4 i budżetowym radeonie 5750

wszystkie wyniki są jakieś oszukane, jakieś zaniżone, ja na starszym sprzęcie miałem lepsze

 

a w drugim filmie wybrali miejsce w którym nawet stare procki by się nie spociły, to był bardziej test karty graficznej niż procka

 

nie jestem żadnym fan bojem intela, bo lubie AMD i kibicuje im ale te 2 filmy nie dowodzą niczego, marne, źle przeprowadzone testy, a miałem nadzieje, że doznam szoku jak to AMD miażdży intela ;C

a w pierwszym filmie to bardziej oszustwo, ktoś chyba im zapłacił za to

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

Jest tylko jedna wersja FX-6300. Procesor jest oparty na ulepszonej architekturze Bulldozer czyli Vishera jak każdy FX-X3XX. Wszystkie FX mają odblokowane mnożniki (wcześniej AMD nazywało procesory odblokowane "Black Edition").

Istnieje jeszcze FX-6350 ale to tylko zmieniony mnożnik.

Edytowane przez maslascher
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...