Skocz do zawartości

eizo 23` f2333 vs Benq LED 3D XL2411T


Recommended Posts

Po przekopaiu się przez forum wybrałem dwa monitory i nie bardzo mogę się zdecydować.

Różnice jakie dostrzegam to 120Hz na korzyść Benq

czas reakcji 3.4ms na korzyść Eizo.

 

a wy jak sądzicie ? który lepszy ? może jakieś spostrzeżenia podczas użytkowania tych modeli ?

 

pozdrawiam

A.

 

Link to post
Share on other sites

Bierz EIZO. Tu nie ma czego porównywać. 120Hz to marketing. FS2333 to monitor a nie wyrób monitoropodobny, to najszybszy PLS i najlepszy monitor do 1400 zł. Obraz na EIZO będzie nieporównywalnie lepszy.

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites
120Hz to marketing.

 

to nie prawda

 

 

 

to najszybszy IPS

 

 

PLS jeśli chodzi o ścisłość

 

 

 

a wy jak sądzicie ? który lepszy ?

 

zależy z której strony spojrzeć, 

 

FS2333 to porządny monitor, monitor przede wszystkim do gier, ale ma wszystko czego uniwersalny, domowy monitor potrzebuje plus trochę więcej

XL2411T to dobry monitor do gier, ma 120Hz i tyle z zalet

 

całe rozważanie ograniczają się do tego czy chcesz/potrzebujesz 120Hz jeżeli masz sprzęt, który wyciąga stałe 100+ klatek i grasz nałogowo w FPS'y to skłaniałbym się ku BenQ, w przeciwnym wypadku Eizo jest po prostu lepszy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to nie prawda

 

 

 

 

 

PLS jeśli chodzi o ścisłość

 

 

 

 

zależy z której strony spojrzeć, 

 

FS2333 to porządny monitor, monitor przede wszystkim do gier, ale ma wszystko czego uniwersalny, domowy monitor potrzebuje plus trochę więcej

XL2411T to dobry monitor do gier, ma 120Hz i tyle z zalet

 

całe rozważanie ograniczają się do tego czy chcesz/potrzebujesz 120Hz jeżeli masz sprzęt, który wyciąga stałe 100+ klatek i grasz nałogowo w FPS'y to skłaniałbym się ku BenQ, w przeciwnym wypadku Eizo jest po prostu lepszy

 

Gry w które gram to głównie onlinowe Fpsy, nie napisałem w pierwszym poście - monitor ogólnie jest do 1.gier (gram przeważnie w nocy przy wyłączonym świetle), 2. filmów  ( leże w łóżku jakieś 3m od monitora i znaczaco niżej : ) ) 3. internet/zabawy z gafiką etcetera czyli coś co poświęca mi 20% czasu

 

No własnie tu zastanawiam się czy wykorzystam te 120Hz: grafika to Asus Radeon 7770 1GB i5 2500k 8gb ramu czy sprzęt uciągnie ?

 

Tak ogólnie na samym początku po Twoich wypowiedziach skłaniam się na Eizo. Chociaż o Benqu piszą że to monitor do gier 120Hz korekcja czerni, dosyć ważna tylko ta firma Benqu brzmi takjakoś mało profesjonalnie przez co z shitem mi się kojarzy :)

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

 

 

Trudno wyroby innych firm (oprócz jeszcze NEC'a) nazwać monitorami. To marketowe zabawki.

 

Jest jeszcze Dell i HP, które są porządnymi monitorami, ale swoje kosztują.

 

 

 

No własnie tu zastanawiam się czy wykorzystam te 120Hz: grafika to Asus Radeon 7770 1GB i5 2500k 8gb ramu czy sprzęt uciągnie ?

 

Tak poradzi sobie. CS:GO grubo ponad 100 FPS.

 

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1564/pg8/sapphire-hd-7770-ghz-flex-edition-graphics-card-review-csgo.html

Link to post
Share on other sites

EIZO rozumie sie samo przez się... tylko jako gracz fpsowy kusi mnie te 120Hz bo to jednak ma znaczenie :)

 

Warto przekladać 120Hz jako tylko jedna z zalet podana przez  drachenfeles nad monitor EIZO ?

 

a czy moze ktoś ma tego Benqu i wypowie się na jtemat jego funkcjonalności ??

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś zapalonym graczem FPSów to najlepszym wyborem jest Benq, jeśli jednak szukasz czegoś bardziej wszechstronnego to EIZO. To nie jest do końca tak, że Benq to totalna padaka i jedyną jego zaletą jest 120 Hz, w końcu to nie jest monitor za 500 zł.

 

 

 

2. filmów ( leże w łóżku jakieś 3m od monitora i znacząco niżej

 

Problemem natomiast w monitorach z martycą TN (Benq LED 3D XL2411T) są małe kąty widzenia i przy oglądaniu filmów w takiej pozycji o jakiej piszesz lepiej sprawdzi się PLS.

 

Podsumowując jeśli więcej czasu poświęcasz na granie niż oglądanie filmów to Benq, jeśli po równo to EIZO.

Link to post
Share on other sites

Raczej w głównej mierze będzie do gier, do filmów zawsze można sobie podregulowac monitor poprzez pochylenie ;)... a jak z odwzorowaniem kolorów, nie ma żadnych przekłamań/równomierność podświetlania, bad pixeli z tym Benq ?

 

chyba bedzie więc Benq...



a propos wpadł mi jeszcze monitor Asusa VG248QE 144Hz (tyle co Benq ) i chyba w reszcie też do Benq podobny. Jakieś opinie o tym Asusie lepszy, gorszy od Benqa :)

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites
120Hz to marketing.

Upośledzony wzrok się leczy, jest dla Ciebie nadzieja.

 

Tak jak wyżej koledzy napisali, 120Hz bierz jeśli grasz bardzo dynamiczne gry (szybka zmiana sceny najbardziej pokazuje zalety płynności oferowanej przez 120 obrazów). 120Hz genialnie sprawdza się w takich tytułach jak CS, Quake, Trackmania, L4D2. Sam też mam 7770, jeśli zamierzasz grać w crysisy i inne bf'y przy 120 klatkachto raczej nie na tej karcie, ogólnie ciężko o kartę, która 

potrafi to zaoferować.

 

W sumie jedyną zaletą monitorów 120Hz jest... właśnie 120Hz :D

Zweryfikuj swoje wymagania i się zdecyduj.

 

 

 

Chociaż o Benqu piszą że to monitor do gier 120Hz korekcja czerni, dosyć ważna tylko ta firma Benqu brzmi takjakoś mało profesjonalnie przez co z shitem mi się kojarzy

 

Ta korekcja czerni to w 100% zbędny bajer, efekt można uzyskać regulując gammę.

Może Benq kojarzy się z shitem, ale to oni zrobili ciekawą serię monitorów 120Hz i zgarniają pieniądze dzięki jej szerokiej promocji (praktycznie na każdym lanie w cs'a i quake'a na nich grają). Gdyby konkurencja była większa, to ceny byłyby niższe i może byśmy się doczekali 120Hz na IPS.

Link to post
Share on other sites

Mam ten benq i oglądam na nim filmy i wszytko dobrze widać, a to za sprawą bardzo dużej możliwości zmiany kątów. Co prawda pionowo nie jest tak mocno jak na boki ale jednak wystarczająco by z łóżka oddalonego o 2m spokojnie oglądać filmy. co do black equalizer'a to potwierdzam, jest to zbędny bajer. Próbowałem zagrać z tym w bf'a i strasznie psuje grafę. Oczywiście może się przydać jak gramy w cs'a ale jednak w bf'ie tak zniszczona oprawa wizualna po prostu boli w oczy.

Link to post
Share on other sites

Mam ten benq i oglądam na nim filmy i wszytko dobrze widać, a to za sprawą bardzo dużej możliwości zmiany kątów. Co prawda pionowo nie jest tak mocno jak na boki ale jednak wystarczająco by z łóżka oddalonego o 2m spokojnie oglądać filmy. co do black equalizer'a to potwierdzam, jest to zbędny bajer. Próbowałem zagrać z tym w bf'a i strasznie psuje grafę. Oczywiście może się przydać jak gramy w cs'a ale jednak w bf'ie tak zniszczona oprawa wizualna po prostu boli w oczy.

 

Jaką masz karte grafiki ?. Wrażenia z grania w BFa na 120Hz ?

Link to post
Share on other sites
Upośledzony wzrok się leczy, jest dla Ciebie nadzieja. Tak jak wyżej koledzy napisali, 120Hz bierz jeśli grasz bardzo dynamiczne gry (szybka zmiana sceny najbardziej pokazuje zalety płynności oferowanej przez 120 obrazów). 120Hz genialnie sprawdza się w takich tytułach jak CS, Quake, Trackmania, L4D2. Sam też mam 7770, jeśli zamierzasz grać w crysisy i inne bf'y przy 120 klatkachto raczej nie na tej karcie, ogólnie ciężko o kartę, która potrafi to zaoferować. W sumie jedyną zaletą monitorów 120Hz jest... właśnie 120Hz Zweryfikuj swoje wymagania i się zdecyduj.

 

A najlepiej TV z 400Hz 4 Titany i jazda. :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Kolejny ogłupiony przez marketing. :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

120Hz i więcej tylko dla "graczy turniejowych" - a nie zwykłych szaraków z mocarnym 7770. :rotfl:  :rotfl: :rotfl:  

Edytowane przez TitoBandito01
Link to post
Share on other sites
A najlepiej TV z 400Hz 4 Titany i jazda.    

Nie porównuj odświeżania w TV do odświeżania w monitorach, to dwie zupełnie różne bajki.

 

 

 

Kolejny ogłupiony przez marketing.    

Przeczytałeś w ogóle to co napisałem?

Wszystko oparte o własne doświadczenia i wrażenia z użytkowania.

Nie potrafię już grać w CS'a przy 60 klatach, ponieważ jest to dla mnie pokaz slajdów od kiedy oko przyzwyczaiło się do takiej płynności.

 

 

 

120Hz i więcej tylko dla "graczy turniejowych" - a nie zwykłych szaraków z mocarnym 7770.     

Co za idiotyzm... Ktoś kto gra tylko dla funu nie będzie miał korzyści z takiego monitora? Bzdura.

Twierdzisz też, że "gracz turniejowy" nie może grać na 7770? Otóż większość ciśnie na słabszym sprzęcie, nie masz bladego pojęcia o scenie esportowej.

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz, ale wiesz, że to "marketing".

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie porównuj odświeżania w TV do odświeżania w monitorach, to dwie zupełnie różne bajki

 

Taka sama bujda, więc czemu mam nie porównywać? :rotfl:  :rotfl:

 

 

 

Przeczytałeś w ogóle to co napisałem? Wszystko oparte o własne doświadczenia i wrażenia z użytkowania. Nie potrafię już grać w CS'a przy 60 klatach, ponieważ jest to dla mnie pokaz slajdów od kiedy oko przyzwyczaiło się do takiej płynności.

 

Widzisz więcej od człowieka, który gra na monitorze 60Hz? Masz przez to "lepszego skila"? :rotfl:  :rotfl:

 

 

 

Co za idiotyzm... Ktoś kto gra tylko dla funu nie będzie miał korzyści z takiego monitora? Bzdura. Twierdzisz też, że "gracz turniejowy" nie może grać na 7770? Otóż większość ciśnie na słabszym sprzęcie, nie masz bladego pojęcia o scenie esportowej. Nie masz pojęcia o czym piszesz, ale wiesz, że to "marketing".

 

Oczywiście, że nie będzie miał żadnych korzyści - bo niby jakie ma mieć? Większy "szacun na dzielni"? :rotfl:  :rotfl:

I nie nazywaj "sportem" czegoś co ze sportem nie ma nic wspólnego! :[  :[  :[

Link to post
Share on other sites
I nie nazywaj "sportem" czegoś co ze sportem nie ma nic wspólnego!    

 

 

Ma wspólnego i to bardzo dużo. Już wolałbym oglądać jak ktoś gra w GO, niż np. takiego Majora co biega za piłką :D

 

 

Taka sama bujda, więc czemu mam nie porównywać?  
 

 

120Hz to nie jest bujda, obraz JEST płynniejszy. Twoje wypowiedzi tego nie zmienią ;)

Edytowane przez HajducekHajduk
Link to post
Share on other sites
Taka sama bujda, więc czemu mam nie porównywać?  

W TV filmy mają 25 klatki, (PAL) a TV po prostu wyświetli te same klatki, albo sztucznie stwarza klatki przejściowe i wyświetli je właśnie je np. 100 razy przy TV 100Hz.

 

W monitorze GPU dostarczy Ci 120 klatek i monitory wyświetli 120 różnych klatek.

 

Widzisz więcej od człowieka, który gra na monitorze 60Hz? Masz przez to "lepszego skila"?  

 

 

Oczywiście, że nie będzie miał żadnych korzyści - bo niby jakie ma mieć? Większy "szacun na dzielni"?  

 

Cały czas piszesz o tym samym. Dla mnie obraz jest zdecydowanie płynniejszy, skoro tego nie rozumiesz, albo nie widzisz to nie znaczy, że tak nie jest. Co do skilla, przy bardzo dynamicznych ruchach masz przewagę.

Skoro tego nie rozumiesz to jest, albo idiotą, albo po prostu prowokujesz i trollujesz.

 

Piszesz cały czas brednie i nie popierasz tego żadnymi dowodami...

 

 

 

I nie nazywaj "sportem" czegoś co ze sportem nie ma nic wspólnego!    

Nazwałem to esportem, bo co to jest sport? Rywalizacja pomiędzy zawodnikami w celu odniesienia zwycięstwa.

Podobna sytuacja jest z grami...

W Szwecji idą nawet nakłady pieniężne od rządu na esport. Wyniki tego można zauważyć od paru ładnych lat, a miesięczne wynagrodzenie topowych teamów jest zdecydowane wyższe od średniej krajowej w Polsce. 

Link to post
Share on other sites

Nie no, na HD7770 w CS:GO owszem, te 100FPS nie jest problemem, ale w takim BF3, FC3, Crysis 3 czy innych - nowszych, grach, na mocniejszych silnikach, karta sobie nie poradzi i BenQ będzie się nudził.
Zważywszy na fakt, że szukacz także czegos do filmów, tutaj Eizo lepiej się sprawdzi. Póki nie zamierzasz wymienić karty na coś pokroju GTX770, skłaniałbym się ku Eizo jako bardziej..."uniwersalnego" rozwiązania.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

 

 

W TV filmy mają 25 klatki, (PAL) a TV po prostu wyświetli te same klatki, albo sztucznie stwarza klatki przejściowe i wyświetli je właśnie je np. 100 razy przy TV 100Hz.

 

TV nadaje sygnał w półobrazach, w europie z częstotliwością 50Hz, co daje 25fps, ergo 100Hz TV da nam 50fps

 

tak tylko gwoli ścisłości

Link to post
Share on other sites

To na przyszłość będę wiedział :rotfl:



 

 

Nie no, na HD7770 w CS:GO owszem, te 100FPS nie jest problemem, ale w takim BF3, FC3, Crysis 3 czy innych - nowszych, grach, na mocniejszych silnikach, karta sobie nie poradzi i BenQ będzie się nudził.

Wiadomo, ale autor wie w co będzie grał i sam zdecyduje.

120-tki ze względu na cenę i wady nie jest raczej mainstream'owym produktem 

Link to post
Share on other sites

 

Wiadomo, ale autor wie w co będzie grał i sam zdecyduje.

 

Po to mu to napisałem - żeby był świadom, że HD7770 do nowych gier ze 120Hz monitorem nadaje się tak samo jak Najman do MMA T_T No chyba, że autor będzie stukał w CS'a, Q3 i UT  %-) 

Bywaj

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...