Skocz do zawartości

Problem z rozruchem- win 7


Recommended Posts

Witam, gdy dziś włączyłem komputer wyskoczył mi komunikat o nieudanym rozruchu z błędem:

http://s4.ifotos.pl/mini/CAM00370j_nxenape.jpg

 

Windows włącza się jedynie gdy wejdzie się w bios i wyjdzie. Płyta z winem znajduje się na drugim końcu Polski, czy istnieje jakiś sposób żeby to inaczej naprawić czy będę musiał starać się o odzyskanie płyty?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

strzelam, ze bateria na płycie rozładowana...i za pierwszym rozruchem po wejsciu w bios resetujesz ustawienia biosu tak jakby "z automatu" - tzn wywala Ci moze jakis komunikat do przywrócenia defaultowych ustawien?...

 

Najpierw sprobuj sam zresetowac ustawienia biosu do domyslnych, a jak to nie pomoze to spróbuj baterie zmienić...koszt niewielki...a pewnie i tak sie przyda.

 

Moge sie mylic co do diagnozy...niech mnie ktos jak cos poprawi :)

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze opcja, że BIOS gubi ci dysk twardy, czy za każdym razem jak uruchomisz komputer dysk jest prawidłowo wykrywany przez BIOS ?

Możesz jeszcze pożyczyć od kogoś instalkę Windows i naprawić opcje rozruchu na dysku, albo przez F8 i naprawę podczas uruchamiania

Link to post
Share on other sites

Trzymasz F8, przechodzisz do naprawy systemu, uruchamiasz stabilną wersję przed aktualizacją i powinno mykać loozem. 

Jak to nie da rady to pobierz sobie windowsa, i przeinstaluj ( kod niech ktoś ci poda z drugiej strony polski z opakowania :D ) - tak najszybciej :D

 

Istnieje możliwość również tak jak wspomnieli koledzy wyżej o wadliwej baterii, co wiążę się z kosztem 5 zł w dowolnym sklepie komputerowym.

Nieudany rozruch systemu również może wiązać się z bad sectorem przy pamięci MBR, bądź logicznym błędem pamięci MBR.

 

Wgle w win 7 jest takie coś :  w F8 masz któryś punkt " wykaż błędy systemu " czy coś w ten deseń może to nam pomoże ?

No i koniecznie przeskanuj dysk HDTune

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Może kabel nie łączy itd kombinuj na wszelkie sposoby aż się uda http://forum.dobreprogramy.pl/przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html

 

Co do baterii nie wiem co może spowodować w tak krótkim czasie

 

płyta główna ma kilka miesięcy.
jej rozładowanie,możesz sprawdzić miernikiem jej napięcie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...