Skocz do zawartości

Wiedźmin 2 - lagi i crashe


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez voor34,

Recommended Posts

Wczoraj odpaliłem kolejny raz drugiego Wieśka i przywitały mnie lagi, problemy z doczytywaniem tekstur i wyjścia do winodwsa co jakieś 20 minut. Nosz kuźwa, co jest? Mniej więcej rok temu na tym samym sprzęcie grałem na identycznych detalach (wysokie z paroma rzeczami ustawionymi samodzielnie) bez żadnych problemów, a teraz taki cyrk. Zmieniałem budżet tekstur na mały, wklepywałem też 'bcdedit /set IncreaseUserVa 3072' w cmd, ale żadnego efektu. Co jest?

 

Gram na gogowej wersji, teraz mi pobrało jeszcze pare giga aktualizacji, których rok temu nie było. Może w tym leży problem?

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Hm, dysk raczej nie, ze 3 miesiące temu robiłem formata. Odkurzenie na pewno by nie zaszkodziło, tempy karty graficznej skaczą podczas gry do 70 C, ale czy faktycznie to może być przyczyną tego wszystkiego?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Sprawdz dysk na bledy i pokaz status smart.

Obniz temperatury przez oczyszczenie z kurzu i nowa paste, mozesz tez zdjac bok komputera.

Przeskanuj tez peceta Malwarebytes Anti-Malware na szkodniki.

I sprobuj innych sterownikow karty...

Link to post
Share on other sites

Hm, wreszcie jest trochę czasu. No to tak. Komp wyczyszczony, tempy proca max 60, karta raczej nie przekracza 70 (średnio 55). Wywala rzadziej, tak mniej więcej co godzine

 

Sprawdz dysk na bledy i pokaz status smart.

Jakims checkdiskem? Nie jestem w temacie, co polecacie?

 

I sprobuj innych sterownikow karty...

Mam najnowsze, nie wiem czy instalowanie starszych cokolwiek da.

 

To czy się na to zdecydujesz zależy od Ciebie gdyż wyłączenie owej funkcji ma swoje wady/problemy.

A można coś więcej o tym ;) ? Jak to wyłączyć? Znalazłem jakiś poradnik na yt (google jakoś średnio sie rwie do pomocy), ale tutaj mam kolejny problem, bo od jakiegoś czasu moge z niego normalnie korzystać dopiero po północy (paranoja i żenada, ale co zrobić)

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Jakims checkdiskem? Nie jestem w temacie, co polecacie?

Program MHDD .

 

 

 

Mam najnowsze, nie wiem czy instalowanie starszych cokolwiek da.

Często downgrade deje lepse efekty niż upgrade jeśli chodzi o sterowniki grafiki.

Link to post
Share on other sites

 

 

Często downgrade deje lepse efekty niż upgrade jeśli chodzi o sterowniki grafiki.
Hm, tylko gdzie ja znajdę starsze stery ;) ? Na stronie producenta nie ma.
Link to post
Share on other sites

Jaką masz grafikę?? Nvidia czy Radek bo u zielonych wchodzisz w sterowniki -> archiwalne/beta i wbijasz swoją wersję grafiki. Wywali ci listę wszystkich sterów jakie wyszły i obsługują twoją kartę graficzną ;)

 

Nie wiem jak jest u czerwonych z tym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Hm, miałem kombiinować ze sterami, ale zagryzłem zęby na cały pierwszy rozdział (potem było oks) i grę już skończyłem, choć może nie w tak komfortowych warunkach, w jakich bym sobie życzył (mimo wszystko wydaje mi się, że rok temu było trochę lepiej). W każdym razie dzięki za pomoc, a link danny'ego zapewne przyda się w przyszłosci.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...