Skocz do zawartości

Zestaw Do Gier (Pomoc w Wyborze Karty)


Recommended Posts

Witam Wszystkich.

 

Złożyłem sobie zestaw komputerowy, lecz mam dylemat z wyborem karty graficznej...

 

Zastosowanie komputera: Gry, Hobby, Internet, Filmy i Praca

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500 zł (Ewentualnie +/- 200 zł)

Których części potrzebujesz: Jednostka Centralna

Czy będziesz podkręcać sprzęt: OC Procesora i Grafiki

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor: 1920x1080

Własna propozycja zestawu:

1. MSI Z77A-G45

2. Intel Core i5-3570K

3. Kingston HyperX 2x4GB 2400 MHz

4. SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

5. Asus DRW-24B5ST

6. Seagate Barracuda 2TB SATA III

7. Thermaltake Smart SE Modular 630W

 

No i dylemat z kartą graficzną:

2 x Gigabyte GeForce GTX 660 (SLI)

Gigabyte GeForce GTX 770

 

patrząc na testy 2 x 660 wygrywa ładnie powyżej jednej 680. Ale nie wiem nic na temat 770, a

Gigabyte już na start nieźle podrasował tą kartę...

 

Czy moglibyście mi powiedzieć na której kombinacji zagrałbym na Ultra w Full HD w gry 2013 (Metro, Crysis 3, Grid 2)

Chciałbym osiągnąć około 50-60 FPS minimum... Jeżeli jest to niemożliwe to napiszcie, która konfiguracja byłaby lepsza.

 

PS. Korzystam również z programów Graficznych (3D Studio Max, Photoshop, GIMP, Cinema 4D, After Effects)

i programuję grafikę (DirectX i OpenGL) w C++.

 

Liczę na pomoc.

Pozdrawiam, Avarbs.

Edytowane przez Avarbs
Link to post
Share on other sites

Widać, że nie wiesz, o czym mowa. Nie poprawiłeś autora, więc wychodzi na to, że jesteś za tym, aby 660 sli wsadzić do m40... Taaak, super, usmażmy karty.

Do SLI potrzeba obudowy rzędu 500R lub lepsze. 500R ma nawiew od boku na karty, więc byłaby bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

A co do głównego tematu, to 660 SLI o wiele bardziej wydajniejsze, tylko do tego potrzebujesz wykręconego procesora (nie będzie to problem z takim mobo), ale również bardzo dobrej obudowy, aby karty nie usmażyły siebie i reszty.

 

Poza tym, wywal te ramy 2400MHz i bierz 1600, różnicy w grach pomiędzy 1600 a 2400 nie zauważysz, bo jej nie ma. Ewentualna różnica jest w granicy błędu pomiarowego.

 

Zastosowanie komputera: Gry, Hobby, Internet, Filmy i Praca

 

Taaa, wszystko jasne.

 

Nie podałeś zasilacz, więc pytam się, jaki masz zasilacz. Z racji tego, że go nie podałeś, to sam go nie szukam, ale mów, jaki masz.

 

http://www.morele.net/inventory/info/tnZc05/ koszt 3888zł

3570k + g45 to porządne OC, przy 500R sli z 660 TF III się nie usmaży, za chłodzenie procesora odpowiada cnps10x performa, czyli najlepsze chłodzenie w tym przedziale cenowym, szybki dysk twardy, napęd DVD najtańszy.

Taniej by wyszedł zestaw z 770 od gigabyte'a. Do karty dopłacasz 19zł, ale na obudowie można zaoszczędzić ok. 140zł. Oczywiście SLI 660 jest dużo wydajniejsze.

Jeśli twój zasilacz ma co najmniej 450W (ok. 100W luzu), to ok. Można brać.

 

A co do samego 660 SLI to masz o tym temat napisany przez gtxxor.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Co ty za głupoty gadasz nie siej tych herezji bo usmażysz to ty możesz ale chyba jajka do m40 SLI  się nic nie gotuje, także te twoje wróżenia z fusów  zostaw do siebie. 

 

 

//tak to zdanie powinno wyglądać: Co ty za głupoty gadasz. Nie siej tych herezji bo usmażyć to ty możesz ale chyba jajka do m40. W SLI nic się nie gotuje. Te wróżenia z fusów zostaw dla siebie.

 

poza tym to brak jakiejkolwiek argumentacji, poziom wypowiedzi...niski .daft

Edytowane przez .daft
Link to post
Share on other sites

No tak o SLI dwóch 660 czytałem... ale teraz wyszła 770, a tutaj piszą o 680. Na innych stronach gdzie są testy 770 pisze, że ona także prześciga stock'owo 680 więc nie wiem...

M40 Ponadto ma wiele bajerów i jest w rozsądnej cenie (500R co podałeś jest za 400 zł, a 200 zł jednak wolałbym przeznaczyć na coś co pomoże mi w utrzymaniu dobrej/umiarkowanej temperatury)

A gdybym zdecydował się na 770 od Gigabyte to czy wydajność byłaby bliska dwóm 660 (jeżeli nawet kręciłbym lekko kartę)?

 

Zasilacz to: Thermaltake Smart SE Modular 630W

 

Jeżeli moglibyście to nakierujcie mnie na jakieś sensowne testy na podobnych platformach testowych SLI 660 i Single 770... bo w internecie szukam i jednak nie mogę nic znaleźć... odpowiedniego.

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1544&gid2=881&compare=geforce-gtx-660-ti-sli-vs-geforce-gtx-770

Ta strona w porządku jednak jedynie od strony technicznej porównuje i do tego nie bardzo dobrze z SLI (bo chyba nie dodaje się parametrów obu kart)

 

@Libero

Czyli sądzisz, że M40 spokojnie utrzyma optymalną temperaturę w środku (mam zamiar dokupić wentylator, może dwa i zrobić porządny obieg powietrza (dolny przód (+ owiewka na dyski i kartę) i wypuszczanie góra (przez kratki (wentylator))

Edytowane przez Avarbs
Link to post
Share on other sites

Sid od pewnego momentu uświadamiał ludzi, że wychwalane przez nich 660 SLI to hop siup i masz super grafę. Musisz mieć wykręcony procesor, bo sli robi dużo większy narzut na cpu, ORAZ bardzo przewiewną obudowę.

Pocztaj sobie to o SLI, a potem sobie zobacz, przy jakiej obudowie gtxxor ma temperatury nie większe niż 65 stopni.

Pomogę: przy takiej. A ktoś tutaj chce pchać w jakąś przeciętną obudowę 660 SLI.

 

 

A gdybym zdecydował się na 770 od Gigabyte to czy wydajność byłaby bliska dwóm 660 (jeżeli nawet kręciłbym lekko kartę)?

 

 

Jeżeli moglibyście to nakierujcie mnie na jakieś sensowne testy na podobnych platformach testowych SLI 660 i Single 770... bo w internecie szukam i jednak nie mogę nic znaleźć... odpowiedniego.

http://s4.ifotos.pl/mini/ParisTuil_nrehenw.jpg

 

Jakbyś nawet miał ochotę wejść w ten link o SLI 660 by gtxxor, to byś wiedział, że jest tam filmik z YT o testach tych kart. 680 i 770 zegar z zegar to to samo, więc patrz na wyniki 680 jako wyniki 770, z tym, że 770 ma szybsze ramki o 200-250 MHz'ów (przed i po oc), a rdzeń się kręci (patrząc na wersję od gigabyte (która przy 770 kręci się ciut lepiej od lightninga :!: ), bo sam mam taką), o 80 MHz'ów lepiej, niż 680.

Link to post
Share on other sites

To ja zwrócę uwagę:

 

 

Poza tym, wywal te ramy 2400MHz i bierz 1600, różnicy w grach pomiędzy 1600 a 2400 nie zauważysz, bo jej nie ma. Ewentualna różnica jest w granicy błędu pomiarowego.

 

Sam to już napisałem, widać, że autor też to olał.

Ale dobra, co do autora, to nie ogarniam Ciebie.

Pytasz się osoby, której wypowiedź sam moderator ocenił, na pozbawioną argumentów, a poziom wypowiedzi na żałosny. Powiem tak, widać, że niektórzy jak zobaczyli wyniki 660 SLI vs 680, to im wacek stwardniał i powiększył się i myślą, że jak dadzą komuś to SLI do zestawu, to będą uważani za jakichś sprytniejszych od innych itp. itd.

 

Jak już powiedziałem, SLI wymaga dużej, przewiewnej obudowy, na początku już podkręconego procka, aby on wyrabiał, gdyż SLI daje dużo większy narzut na procesor, niż pojedyncza karta.

 

M40 nie jest dobrą obudową do SLI, taką jest choćby carbide 400 i 500R. Innych producentów oczywiście też, ale sam mam 400R i stwierdzam, że przepływ powietrza jest bardzo dobry. 500R ma dodatkowo wentylator od boku, dzięki czemu jest bezpośredni nawiew na kartę/y, więc gorące powietrze nie będzie się gromadziło pod górną, gdyż będzie one zdmuchiwane, co nie doprowadzi do za dużych temperatur. Poza tym, obudowa jest stabilna, nie wpada w wibracje, jest ładna (kwestia gustu).

 

Chcesz SLI, ok., SLI i CF jest dużo lepiej wspierane obecnie, niż kiedyś, więc na sterowniki się długo (względnie) nie czeka, a wydajność jest sporo wyższa. O ile, to sobie dokładnie zobaczysz na wykresach. Ale, nie zapewniając dobrej obudowy, to będziesz miał figę, a nie SLI.

Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o GTX 770 od Gigabyte + ten SilentiumPC M40 (Nie sądzę, że dla jednej karty będą niewyobrażalne temperatury)

I czy 770 wejdzie mi bez problemu do obudowy i nie będzie kolidowała z innymi urządzeniami wewnątrz.

 

Ponadto tak myślę, aby wziąść teraz jedną 770 i płytę do CF/SLI (+ Podzespoły: Procesor, Dysk, RAM, Napęd) i w późniejszych terminach, kiedy przestanie wystarczać mocy na jednej karcie zainwestować pieniądze i dokupić kolejną + jak radziliście lepszą obudowę oraz ew. zasilacz.

 

@Gwynbleidd

Nie zignorowałem informacji o złym RAM (zamieniłem w koszyku na 1600 MHz)

Link to post
Share on other sites

Też wlasnie się przemierzam do kupna pc i rozważam kupno jednak gtx770, mocniejszego zasilacza i budy by zalozmy za 2 lata dorzucić kolejna 770, tylko jak wiemy w sli pamiec się nie łączy i czy w przyszłości nie będzie brakowac... ? Dołączę się do tematu i spytam co o tym sądzicie,jaką obudowę byście polecili i czy i5 3570K po stabilnym oc wycislaby 100% możliwości SLI GTX 770 ? Autorowi tematu dodatkowe informacje nie zaszkodzą a wręcz pomogą :)

Link to post
Share on other sites

 


Biorąc pod uwage fakt, że zaoszczędzasz sporo kasy, to można to przeboleć. Zwłaszcza, że i tak czekamy na wersje z 4GB, ale wiecie, to chyba mija się z celem.

Nawet na rozdzielczości tak potężnej jak 2560x1440, to sli z 770 co ma 2 GB pamięci, zostawia w tyle titana, co ma jej aż 6 GB.

http://www.guru3d.co..._review,20.html

A jak wiemy, to Crysis 3 już przy 1080p na max detalach bierze ponad 1,8 GB pamięci, a co dopiero przy (2560*1440 = 3686400) / (1920*1080 = 2073600) = 1,(7) rozdzielczości większej o 77%. Matematycznie rzecz biorąc, to zakładając, że bierze 1,8GB w 1080p, to przy 2560x1440 bierze ok. 3,1GB, a jak widać fps między 770 SLI a titanem to różnica 58,9%...

Cholera wie, jak to jest. Niby ramu powinno brakować, ale jak widać SLI ma na to wy#@$#@! i ma o ponad połowę więcej klatek :D Wychodzi na to, że to moc GPU jest nam potrzebna, a nie ilość pamięci.

Tak więc, czy byłaby jakaś różnica (a jeśli tak, to czy duża) przy takiej rozdzielczości w Crysis 3 między 770SLI a 770SLi 4GB... Raczej nie, bo SLI z 780 wyprzedza SLI z 770 tylko o 11%... a jak wiemy ramu jest tam o połowę więcej, różnicę chyba robi tylko moc GPU.

Czekam, aż ktoś zrobi testy z 770SLI 4 GB. Coś mi się wydaje, że różnicy nie będzie.

 

PS.

http://www.guru3d.co..._review,23.html

 

Ale przy rozdzielczości 5760x1080, to już ramu brakuje :D

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...