Skocz do zawartości

Słuchawki pchełki do HTC ONE (~700zł)


Recommended Posts

Witam, otóż poszukuję konkretnych słuchawek dokanałowych do współpracy z HTC One. Telefon swoimi możliwościami dźwiękowymi wywarł na mnie tak dobre wrażenie, że wydaje mi się, że zasługuje na konkretne słuchawki.

 

Te w zestawie były bardzo przyzwoite - tak, były. Po ok 3tygodniach htc "raz je odczytuje, a raz nie". O dziwo, w telefonie działają wszystkie słuchawki, a słuchawki działają do wszystkich wyjść - gryzie sie tylko z moim telefonem.. zenada.. ale mozliwe ze to kwestia tego, iz moje "dbanie o słuchawki" było naganne.

 

Jestem bardzo zauroczony monster beatsami. Nieplączący się kabel wywarł na mnie świetnie wrażenie,(ile razy zaplątałem już słuchawki..), a desing na najwyższym poziomie. Jak jednak z dźwiękiem? "Ile ludzi tyle opinii". Mówi się że Beats-y to w wiekszasci marketing - ale czy tak nie robi wiekszasc firm? 50% ceny to sama marka - tak, podobnie przy apple itp. jestem gotowy zapłacić 2x więcej za samą markę, pod warunkiem, że będą grały przyzwoicie.

 

Swego czasu interesowałem się też Sennheiser IE60, do pięknych niestety nie nalezą, a na wyglądzie też mi zależy,a le tak czy siak, wiadomo - priorytet - dzwiek!

 

Całkiem dobre wrażenie zrobiły na mnie też Monster Turbine (http://pclab.pl/art42498-35.html). Jednak bardzo mało o nich wiem - ktoś trochę rozjaśni?

 

Zależy mi na dobrym bassie. Słucham głównie rocka,  pokroju Linkin Park, Three Days Grace, Sum41 itp.

 

Możliwe, że zakupie też wzmacniacz FiioE6, ale HTC One sam w sobie wydaje się być świetnym wyjściem audio.

 

Budżet jaki jestem w stanie przeznaczyć, to coś do 800zł. Jednak, mając wybór, słuchawki za 300zł bądź słuchawki grające o 10% lepiej za 800zł, to wolę te za 300. 800 to taka górna granica, którą mogę przekroczyć, jeżeli mnie do tego przekoancie :)

 

Dziękuję, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Beatsy nie grają przyzwoicie, IE60 to wyższa półka, Monster Turbine rónież.

 

Problem jest tego typu, że droższe słuchawki przeważnie są mało basowe.

 

Nie chcesz czegoś tańszego? Całkiem możliwe, że byłbyś zadowolony z produktu za około 200 zł.

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio też szukałem słuchawek do telefonu i kupiłem: http://www.ceneo.pl/18645357

One+ dlatego, że mają mikrofon, i dedykowaną aplikację pomagającą w kontroli telefonu.

 

Też słucham podobnej muzyki i jestem bardzo z nich zadowolony, Dałem znajomemu audiofilowi do porównania z Beatsami od HTC One X+ i... mówił, że według niego a-jays grały "ładniej".

 

Tutaj temat o tych słuchawkach na innym forum:

http://forum.mp3store.pl/topic/73785-seria-a-jays-one-two-three-four/

 

Edit: 

Widzę w ich ofercie jeszcze nowość:

http://www.jays.se/products/a-jays-five

 

Nie ma na ceneo jeszcze, ale być może będą dobre :)

Edytowane przez ancalagon
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki ancalagon! Słuchawki na pierwszy rzut oka wydają się świetne. Fajny desing, nieplączący się kabel w którym jestem zakochany, pilot (bardzo przydatne, wylaczanie / wlaczanie muzki bez ciagle wyjmowania telefonu z kieszeni). Pozostaje tylko kwestia dzwieku, zara przyjrze sie im blizej :)

Edit:

 

Po przyjrzeniu się, wersja Four krzyczy do mnie. Dodatkowo cena bardzo przyzwoita. Z uwagi na to, "jak długo z reguły żyją moje słuchawki", to chyba wezme jakieś 2 pary po ~250zł. Łącznie i tak wyjdzie taniej niż górny budżet. 

 

Ewentualnie spróbować jeszcze coś "z górnej półki"

 

Narazie myślę:

 

Monster Turbine - jako "wyższa półka, która z reguły nie ma bassu" ~530zł

a-Jays Four - jako "niższa półka z większym basem" ~180zł

 

Co sądzicie o takim combo?

Nie wiem czy ma sens kupowanie dwóch par słuchawek na raz.

 

Edit2.

Jeszcze pytanie, nawinałem się gdzieś, że pilot z a Jays jest tylko do urządzeń apple - prawda?

 

Edit3. 

Czytając o Monster Turbine, doczytuje się, że mają mocny, mięsisty bas. Jestem z tego zadowolony, jednak, ponoć do takich potrzeba "jasnego źródła". Jak to interpretowac? Wydaje mi się, że lepiej będą wtedy grały bez Beats Audio, czyli ten system staje się bezużyteczny. Włączone beatsadio głównie podbija bas, troche kosztem wysokich tonów, więc "jasno grający odtwarzać" nie jest.

Edytowane przez unquadium
Link to post
Share on other sites

Edit2.

Jeszcze pytanie, nawinałem się gdzieś, że pilot z a Jays jest tylko do urządzeń apple - prawda?

 

Z tego co wiem to tylko One+ są typowo pod androida, później będą Five. Wynika to z tego, że android obsługiwał tylko 1 przycisk maksymalnie. Nie wiem jak Two/Three/Four. Może coś się zmieniło, trzeba poczytać...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...