Skocz do zawartości

Zestaw do 5000zł do ZBrush i centrum domowego


Recommended Posts

i7 3770K + HR-02 Macho B&W

MSi Z77A GD55

16GB ddr3 1600MHz CL9 (Crucial Balistix)

Gigabyte gtx770 2GB

HDD Seagate DM003 1TB + DVD-RW

PSU BQ 730W L8

Buda Fractal Define R4

5013zł (morele.net)

 

i7 pod Zbrusha jak najbardziej wskazana. Do tego 16GB ramu i możliwość przyszłej rozbudowy do 32GB. Dla komfortu grania gtx770 2GB od Gigabyte z chłodzeniem WF3.

Na magazyn i OS całkiem niezły Seagate DM003 / ewentualnie WD Blue (WD Black odradzam - jest głośny i awaryjny). W przyszłości polecam dokupić dysk SSD o rozsądnej pojemności 120GB - z szybszych polecam Plextora M5P / Samsung840PRO / Intel520-525, a jak prędkość nie jest tak istotna jak cena to niezniszczalny Crucial M4 będzie dobrym wyborem.

Zasilacz modularny o mocy 730W, czyli "przyszłościowy" jeżeli myślisz o SLi.

Buda Fractal R4 - pomieści takiego kolosa jak Macho B&W, zapewnia niezły przepływ powietrza (szczególnie po uzbrojeniu w dodatkowe wentylatory) i co najważniejsze - jest wyciszona i cieszy oko minimalistycznym designem. Do tego blacha o grubości 0,8mm, solidny "szkielet", oraz pełne ofiltrowanie.

Link to post
Share on other sites

I ty brutusie?

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_770_sli_review,4.html

505W, a trzeba pamietać, że tutaj mamy "Our default test system is based on a power hungry Core i7 3960X/ X79 system. This setup is overclocked to 4.6 GHz (core 1.40V).". Ten procesor bierze więcej prądu niż 3770k. 650W to abolutne maksimum, jakie jest sens brać czyli np. ten xfx xxx modularny za 360 zł.

A co do wyglądu obudowy, to fu! Brzydkie! Do 500R się nie umywa.

Link to post
Share on other sites

Tabelka pokazuje DTP dla samego GPU np.gtx670 150W - wątpię żeby była to wartość dla całego systemu  ;)

770SLi 430W - dodaj do tego CPU, sprawność zasilacza na poziomie 85% i tradycyjne przekłamanie w samej nazwie zasilacza i może dojdziesz do tego żeby jednak coś w okolicach 700W pod i7 (OC) i SLi 770 szykować. Do tego warto żeby zasilacz jednak przy maksymalnym obciążeniu maszynki nie pracował na granicy "wytrzymałości" - zalecam zawsze zapasik minimum 50W trzymać, co by zasilacza zbytnio nie przemęczać 

Co do wyglądu - kwestia gustu - dla ciebie 500R jest śliczna, dla mnie Fractal. Po za tym to może autor niech zdecyduje która buda mu bardziej przypada do gustu. Od strony technicznej patrząc - Fractal jest znacznie lepiej wykonany, ale też kosztuje swoje. Corsarz do złych bud nie należy i jak dla mnie jest OK. Można jeszcze rozważyć Corsair 600T, Fractal ARC midi R2 - również bardzo dobre obudowy w podobnym przedziale cenowym   ;)

 

Odnośnie CPU 3930K na 1,4V - sam system w stresie (wypiekanie CPU) u moim przypadku przekracza 500W - nie chcę myśleć jak dodam do tego około 400W z GPU. Oczywiście sytuacja czysto hipotetyczna - nie znam żadnego programu-gry, która jest w stanie obciążyć maksymalnie CPU i GPU w tym samym czasie.

Link to post
Share on other sites

Przecież, jak zasilacz ma sprawność 80% i moc 500W, to on dostarcza 500W, a z gniazdka pobiera ponad 500. W zależności od sprawności. Delta idzie w ciepło.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_komputera#Sprawno.C5.9B.C4.87_zasilacza

"Jednym z parametrów zasilacza jest jego sprawność energetyczna. Sprawność to stosunek mocy zasilacza oddawanej na jego wyjściu, do mocy pobranej z sieci energetycznej. Różnica między mocą pobraną, a oddawaną jest emitowana w postaci ciepła (...)"

 

 

Tabelka pokazuje DTP dla samego GPU np.gtx670 150W - wątpię żeby była to wartość dla całego systemu ;) 770SLi 430W - dodaj do tego CPU,

 

No nie mów proszę, że SLI bierze 430W na samych kartach. 690 z SB @4GB bierze 460W. Nawet jak zestaw bierze (a nie bierze) 550W, to i tak z 650 masz 100 zapasu.

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu brać. 780. Stosunek wzrostu ceny i wydajności względem 770 jest BAAAARDZO niekorzystny. Zaraz znajdę moje wyliczenia.

 

 


Nie zmienia to faktu, że branie 780 jest nieopłacalne, bo biorąc jako punkt odniesienia wersję 3x wind force, to 780 jest droższy o 50,8%, a wydajność od 21 w Crysis 2 (22 w Crysis 3) do 36,8% przy BF3 w 2560x1600 (testy z benchmarka).

 

Łapcie testy (770 SLI). Na 1. plan dałem Crysis 3, ale różnice są również ogromne przy BF3 i innych tytułach.

Ale pewnie, warto dać 50% więcej za 20-40% wzrostu wydajności. To już lepiej dać te 800zł więcej.

Różnica cenowa między 770 SLI a 780 to 32%. Wzrost wydajności względem (rozdzielczość 2560x1600)

BF3 50,1 %

Crysis 3 72% :!:

 

Autorze, składamy 2x 770? :D

 

Jak widać, wywalanie kaski w 780 mija się z celem. W przyszłości można robić spokojnie SLI z 770. Popatrz sobie na te rozdzielczości, 2560x1440, mimo tego, że SLI 770 ma 2GB ramu, to i tak nie przeszkada to w generowaniu dużej ilości klatek. Popatrz, jak mała jest różnica pomiędzy 770 SLI a 780 SLI. W crysis 3 jest to marne 11%, a ramu jest tam o gigabajt więcej. Różnicę raczej zrobiła wówczas tylko różnica w wydajności GPU.

Właśnie dlatego się zastanawiam, czy czekanie na wersję 4GB ma sens, gdyż dopiero przy rozdzielczości 5760x1080 (link) brak ramu jest bardziej widoczny, gdyż różnica pomiedzy SLI 770 a titanem w BF3 przy 2560x1600 wynosiła 40,6%, to teraz jest to już tylko 6%. Ale fakt, że to jakieś 5 dych, więc można dopłacić.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Nie ogarniam Ciebie. Czy podkręcą o te 50 MHzów fabrycznie, to rewolucji nie zrobi. 780 jest nieopłacalne. Dopłata ma się nijak do wzrostu wydajności. Poza tym, jeśli wyjdzie jakaś dopakowana wersja, to na pewno nie będzie tania.

Link to post
Share on other sites

No to tak średnio widziałeś, bo ja znalazłem, że jest gorsza i to o dużo. 66 Mhzów to sporo. A na dodatek sporo droższa. Biorąc evgę robisz głupio, ale jak już zrobisz ten błąd, to pamiętaj, ze masz miesiąc na zarejestrowanie karty na ich stronie, to będziesz miał 10 lat gwarancji.

Nie zmienia to faktu, że gigabyte mocniejszy i tańszy.

Link to post
Share on other sites

Ja tam ładował bym się tylko w X79 z racji możliwości rozbudowy. Do tego X79 obsługuje 64GB ramu (na s1155 masz tylko 32GB) w trybie quad, a nie dual. Cenowo wychodzi trochę drożej, ale jak by nie patrzeć s2011 to socket dla stacji roboczych, s1155 / 1150 to sockety typowo "rozrywkowe" skierowane dla graczy głównie. 

Słabsze stacje robocze składam na i7 3770K / 2600K, ale jak tylko widzę że klienta stać na s2011 to polecam ją bez dwóch zdań. Tylko jedno ale, maszynki robię wyłącznie pod kątem pracy i standardem u mnie jest karta dedykowana Quadro. Od jakiegoś czasu staram się nie wkładać gamingowych układów graficznych, bo z doświadczenia już wiem że wszystkie te karty są nie stabilne i krzaczą od czasu do czasu. Nie dość że same aplikacje są zazwyczaj średnio stabilne, to po co dokładać jeszcze do tego możliwość wysypania się programu dzięki GPU. Stabilność jest najważniejsza dla mnie - nawet kosztem zejścia z zegarów, np. nigdy nie podkręcam pamięci RAM, potrafię nawet zejść z timngów, byle by maszynka była stabilna  ;)

Jak masz jakieś pytania to wal na PM - istnieje możliwość zakupu maszynki przez moją firmę, jednak uprzedzam że składanie i testowanie w moim przypadku to średnio około 1tygodnia. Dodaj do tego 1 tydzień na zebranie paczek z podzespołami i w sumie realny czas złożenia maszynki z wykonaniem OC i konfiguracją pod odpowiedni soft to średnio 2 tygodnie. Cenowo wychodzę jakieś 5-10% drożej jak byś sam maszynkę zamawiał z neta z uwzględnieniem najtańszych ofert.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie w pracy pracuję na LGA 1366 z CPU I7 980x, myślałem nad 3930k tylko nie wiem do ilu musiał bym budżet zwiększyć bo nie ma sensu brać 3820? Jeszcze brałem pod uwagę 4770k w OC czasem przebija 3930k ale zestaw z Haswell nie da się dobrze podkręcać

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl...swell?page=0,24

Pamiętaj, że haswelle mają wyniki przy ramkach 1600, a IB przy 1333 MHz.
i7 haswell vs i7 ivy

Haswell prowadzi zegar w zegar o 1,4 klatki co daje 2-4%.

4,5/4,2  =  1,07 (przeciętne OC sztuki dostępnej w sklepie (trzeba zaznaczyć przy Haswellu :rotfl: ))

No proszę, zegar w zegar haswell prowadzi 2%, zaś taktowanie przeciętnie osiągnie 7% niższe. Haswell ssie, lepszy IB.

A najlepszy dla Ciebie byłby SB-E 3930k, ale to właśnie potrzeba więcej pieniążków.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Jakoś za 6500zł szło już coś złożyć "budżetowego", powyżej 8 tysięcy zaczyna się robić milusio.

 

Przykładowy konfig :

 

3930K + Noctua D14 (2250zł + 350zł)

MSi X79A GD45 (8D) (700zł)

32GB ddr 2133MHz CL9 (około 1100zł)

Quadro K2000 2GB (około 2000zł)

SSD 256GB Samsung840PRO (930zł)

HDD 2x1TB (raid0) (2*240zł)

PSU Corsair AX760 (650zł)

Buda Fractal Define R4 + dodatkowe wentylatory 4x140mm (430zł + 160zł)

Win7 PRO (około 500zł)

Razem ~9500zł

 

Za drogo ??

- ram : 16GB w miejsce 32GB +500zł

- GPU : gtx770 w miejsce K2000 +400zł / Quadro 2000 +600zł / gtx650Ti + 1400zł

- SSD : 128GB w miejsce 256GB +450zł

- PSU : BQ L8 730W w miejsce AX760 +300zł

- Buda : SP Gladius M40 w miejsce R4+wentylatory +400zł

W sumie idzie "przyciąć" około 2000zł, tylko trzeba określić z czego można zrezygnować, a co jest niezbędne.

Link to post
Share on other sites

Troszkę dużo.Raczej do 3930K lepiej brać 32GB bo tak to nie ma sensu brać takiego procka i płyty. Tak na marginesie kolega z pracy przywiózł z UK nowego PC z Haswell i ładnie mu śmiga 4.5GHz (chłodzenie Corsair H110)i też się zastanawiam na LGA 1150. Jedyna wada to że jest to zestaw z i7 i GTX 780 więc cena :(

Link to post
Share on other sites

Branie 780 jest nieopłacalne! Wzrost ceny ponad 40%, a wydajność rośnie o 20%, mówię z pamięci, bo już to jakiś czas temu wyliczałem, ale jest to mniej więcej tyle względem 770. Branie 780 to jakieś nieporozumienie.

A co do Haswella to przeciętna sztuka kręci się na 4,2 GHz, zaś IB na 4,5 GHz, co daje spadek OC o 7%, zaś zegar w zegar Haswell w grach prowadzi o 2-4 (nawet nie 4 a poniżej 4)%, ale zakładając opymistycznie: 0,93*1,04= 0,9672. O tak, przeciętna sztuka po oc na lga 1150 będzie gorsza od tej na 1155 o ok. 3,5% i to za większą cenę.

Chłodzenie Corsair H110 to bardzo dobre, ale i bardzo drogie chłodzenie. Na powietrzu, bez zmieniania margaryny intela pod IHS'em, to 4,5GHz na przeciętniej sztuce nie zrobisz.

 

To tyle z matematyki, a jak wiemy matematycznie z tą wydajnością nie jest, ale w każdym razie, różnica względem rzeczywistości będzie niewielka. I tak wyjdzie na to, że dopłacanie do Haswella, a de facto do płyty mija się z celem.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Po prostu zobaczę jak będzie się zachowywał komputer dalej u kolegi na tym OC nie pytałem się o temperatury wiem że MOBO ma od Asusa chyba Z87-Deluxe albo Pro nie jestem pewny jutro w pracy podpytam i dam odp w tym temacie.



P.S

GTX-a 780 nie kupie ponieważ: GTX 780=50% budżetu :)



Pytanie a co sądzicie o tym jeśli potem dał bym pastę pod IHS temp spadną przecież?



Ok planuje do wtorku zamówić zestaw ten

 

i7 3770K + HR-02 Macho B&W MSi Z77A GD55 16GB ddr3 1600MHz CL9 (Crucial Balistix) Gigabyte gtx770 2GB HDD Seagate DM003 1TB + DVD-RW PSU BQ 730W L8 Buda Fractal Define R4 5013zł (morele.net)
  mam jedno pytanko do ilu dało by rade podkręcić I7 na tym chłodzeniu

?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...