Skocz do zawartości

Mysz bezprzewodowa do AutoCad [max 150 zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MEW,

Recommended Posts

Witam,

Proszę o poradę odnośnie myszki do AutoCad'a. Obecnie pracuję na  A4Tech XGame X7 R4, jednak po dłuższym użytkowaniu wydaje mi się zbyt lekka i za mała. Pracuje około 10 godzin dziennie rysując więc zależy mi na wygodzie. Ważne aby:

-myszka bezprzewodowa, nie chcę aby plątały mi się kable.

-optyczna lub laserowa- co polecicie

-dość duża-mam sporą dłoń

-w miarę ciężka aby nie "uciekała" za bardzo.

Cena to około 150 zł.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chciałbym trochę zmodyfikować temat.

-budżet wzrósł do 300 zł-nie ma co oszczędzać, w końcu to moje narzędzie pracy

-czytałem troche i mój chwyt jest zbliżony do Fingertip Grip

 

Myslałem o LOGITECH G700, ale proszę o kilka odpowiedzi bo troche poczytałem i mam wątpliwości:

-czy przy 8-10h pracy trzeba ją ładować codziennie?

-czy nie będzie za mała? długość mojej dłoni od palca środkowego do nadgarstka to ok 20cm

--czy to prawda że są problemy z wygodnym wciskaniem klawisza środkowego/scroll??

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1. Zależy od ustawienia. Na najwyższej wydajności będziesz musiał; na gorszej co 2 dni (nie testowałem, ponieważ ja jak gram to odłączam kabel i często po grze podłączam go, aby myszka się naładowała);

 

2. Zależy jak trzymasz myszkę. Polecam ją pomacać w MM przed kupnem (u mnie ta odległość wynosi jakieś 18 cm. Sądzę, że przy 19 nie byłoby problemu żadnego - mam G700).

 

3. Nie jest to prawda - u mnie wszystko działa dobrze. Przycisk g10 musiał się wyrobić zanim zaczął się normalnie wciskać. Przycisk g4 mocno dostaje od mojego kciuka, bo b. często go używam i wątpię, że wytrzyma 5 lat (trzeba będzie wymienić środek. Sądzę, że to drobiazg). Oprócz tego nic więcej się nie działo/nie dzieje.

 

Używam myszki min. 8 godzin dziennie; posiadam ją ponad 1.5 roku. Uważam, że spodoba Ci się ten model.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...