Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Ale w takie metro LL już sobie komfortowo nie pogram... fps dropy do 20 i czasami mniej...

Bez patha

 

Tomb Raider na max przy 1920x1080 min38fps max 60

Ta akurat znacznie mniej

 

W Crysis 3 też min fps ok 30 z fxaa i vhigh ustawieniami

Tu grafa ogranicza .Cpu spokojnie 60+

Link to post
Share on other sites

mam Xeona 3550 odpowiednik i7 950 mam go na puszczonego na 4300-4400 MHz bez ruszania napięcia temperatura w grach około 55-60 C i z tymi zegarami depcze każdego AMD czy 8120 czy 8350 i mogą być nawet na 5Ghz ustawione i tak i tak nie mają szans w grach  więc naprawdę polecam platformę X58 wiadomo stara jest ale starczy do gier :) mocne karty graficzne rozwijają pełne skrzydła przy takim taktowaniu a OC jest banalne i wykonalne w każdym egzemplarzu :)

 

Dla niedowiarków :) i7 920 @4200 MHz vs i7 3770k @ 4200 MHz czyli zegar w zegar 

http://alienbabeltech.com/main/wp-content/uploads/2012/07/MainCht-2.jpg

http://alienbabeltech.com/main/wp-content/uploads/2012/07/MainCht-11.jpg

 

:) po co mi coś lepszego ? mocna karta przy Intelu to AMD nie ma czym się ratować herce na 5 tysięcy mu nie pomogą :P

PS nie jestem fanem Intela po prostu widać czarno na białym kolega który zakładał temat chce komputer do gier więc to jest moja propozycja :)

Edytowane przez kiziamizia2
Link to post
Share on other sites

cpu boss cie nie przekonał to anandtech mówi to samo http://www.anandtech.com/bench/Product/47?vs=697

ale przecież pc lab nieomylny jest:D

 

no i żeś inny procek wkleił :D a nie zapominaj, że 8320 też sie kręci sporo:D tak to se można porównywać

 

 

cos sie tak uparł tego zeby tylko bronić jakie to AMD dobre.

 

Sam Tomek zrobił dobry art na overcklocku gdzie widac jakie to FX jest "super"

 

Bronienie FX w grach przeradza się w manię u co niektórych. Szczególnie jesli chodzi o fakt że jak to stare procku typu i5 750, czy i7 9xx są lepsze.

 

nie testujesz to sie nie wypowiadaj.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

to samo ktoś mi kiedyś mówił jak kupowałem q6600, że lepiej c2d brać, a jakie było zdziwienie jak w BF 3 grałem sobie komfortowo na tym starym bezużytecznym 4 jajowcu, gdzie wieszcze 2 rdzeni na prędkości kupowali 4 jajówki:)



ale dalej się chwalili że na ich mega turbo e8400 crysis jedynka ma więcej fps

Link to post
Share on other sites
Adonim85

poza tym nie broniłem FX-a, ale uznałem, że jego zakup będzie najrozsądniejszą opcją w tym budżecie, przecież polecałem najtańsze i5 jako lepsze niż FX, chociaż teraz jak tak myślę sobie, to niedługo się okaże że intele będą dobrze chodzić na allegro a FX podrożeje, jak nextgen wyjdzie:)

Link to post
Share on other sites

to samo ktoś mi kiedyś mówił jak kupowałem q6600, że lepiej c2d brać, a jakie było zdziwienie jak w BF 3 grałem sobie komfortowo na tym starym bezużytecznym 4 jajowcu, gdzie wieszcze 2 rdzeni na prędkości kupowali 4 jajówki:)

 

ale dalej się chwalili że na ich mega turbo e8400 crysis jedynka ma więcej fps

 

Inni kupili tanio c2d, mieli lepszą wydajność, a kiedy nadszedł stosowny czas zaoszczędzone pieniądze + pieniądze ze sprzedaży c2d przeznaczyli na phenoma II, którego po premierze sandiego można było znowu za niewielką dopłatą wymienić na 2500k dzięki zamieszaniu z wadliwymi chipsetami.

 

Ale nic nie zmieni faktu, że na FX-8320 można komfortowo pograć W KAŻDĄ GRĘ.

 

To samo ludzie piszą o phenomie II i o wielu innych cpu. ;)

Link to post
Share on other sites

Ale nic nie zmieni faktu, że na FX-8320 można komfortowo pograć W KAŻDĄ GRĘ.

Zalezy co rozumiesz przez komfortową grę, bo w sc2, który ma strasznie słabą optymalzicje wielowątkową, w ustawieniach wyzszych niz med-high przy grach druzynowych spadki są mocne, tu akurat procki intela górą.

Link to post
Share on other sites
Zmieniaj na xeon 1230v2 + najtańsza p67 pro3 b3

moim zdaniem to będzie najlepsza opcja lub jak pisano wcześniej i5 np. 2400/2500/3350p, na kożyść xeona przemawia dodatkowo ht i niższy tdp, na minus brak grafy

Edytowane przez ryba21184
Link to post
Share on other sites

wiec wybór padł na i5 3570 bez K no i musze powiedziec że jestem bardzo zadowolony mimo zablokowanego mnożnika w większości gier minimalny fps wzrósł o jakies 15-20 fps-ów  w porównaniu do mocno podkręconego fx-a.dziękuje wszystkim za wypowiedz i Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja po przesiadce z 8150 na 4670k nie mam problemów z fps dropami podczas grania:) Tam gdzie grafa odgrywa większą role(Tomb Raider,Crysis etc) fps z intelem na podobnym poziomie co fx różnica 2-3 klatek w zależności od gry na kożyść to jednego to drugiego.Za to w MMO różnica kolosalna.W gw2 na fx fps(w najbardziej zaludnionym mieście Lions Arch)23-29 na 4670k miałem najmniej 38fps a najczęściej hula ok 50(te same ustawienia graficzne):)

Link to post
Share on other sites

w BF3 mam minimum 60fps gdzie na FX potrafiło spaść przy dużym wybuchu do 30.W NFS MW na FX-ie fpsy średnio 40 na I5 pod kreske 60. Szczerze to nie żałuje zakupu. Dodajmy to że FX chodził na 4,5GHz a i5 działa na 3,6GHz.

Edytowane przez kaczaj25
Link to post
Share on other sites

Powiem ci że zawsze miałem AMD ale niemam zamairu wydawać po 200-300zł na chłodzenie zeby to schłodzic i podkręcić wole juz dołozyc te 200-300zł i miec zaoszczędzone na prądzie, cisze w pokoju i przede wszystkim wydajność

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...